Straż Miejska: "Dbanie o czystość i porządek to nasza wspólna sprawa"

Tczew - Straż Miejska: "Dbanie o czystość i porządek to nasza wspólna sprawa"
Chociaż na kalendarzową wiosnę musimy jeszcze trochę poczekać, Straż Miejska już przypomina o konieczności uporządkowania swojego otoczenia.

- Prace porządkowe właścicieli, użytkowników, osób posiadających nieruchomość w zarządzie, a także innych podmiotów administrujących nieruchomościami nie kończą się na drzwiach wejściowych do budynku, lecz sięgają nieco dalej, ponieważ odpowiadają oni także za stan nawierzchni chodników przylegających bezpośrednio do posesji i porządek w obrębie nieruchomości - przypomina Monika Fabich z tczewskiej Straży Miejskiej.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Dbanie o czystość i porządek w naszym mieście to również jedno z wielu zadań, jakim zajmuje się Straż Miejska szczególnie w okresie wiosennym. Funkcjonariusze kontrolują czystość skwerów, chodników, zieleńców oraz egzekwują od właścicieli i zarządców ich sprzątania ze śmieci oraz suchych liści, które pozostały po okresie jesienno - zimowym na podstawie odpowiednich przepisów prawa, w tym Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 13 września 1996 roku, uchwały Rady Miejskiej w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Tczewa oraz Kodeksu Wykroczeń.

Należy jednak nadmienić, że nawet codzienne kontrole nie spełnią swojej roli, jeżeli wspólnie jako mieszkańcy nie będziemy dbali o czystość i nie będziemy zwracali uwagi na estetykę naszego miasta.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +6

  gość_gość

  17.03.2017, 08:49

  Ciekawe

  HE HE!!! Nie wierzę!!! Niech wejdą za ekrany przy Kociewskiej to zaraz uciekną. Ja nie raz byłam zmuszona zmienić trasę widząc towarzystwo jakie tam pije.........A jak już się uda przejść to zapach po takich imprezkach jest bardzo nie ciekawy. Ale zrobili im tam fajną melinę, przecież ich tam w ogóle nie widać. A robi się ciepło!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx8 
 • +4

  Gość _gość

  17.03.2017, 08:53

  Dodatek do Ciekawe

  A kto tam sprząta i jak często? Ile tam niebezpiecznych porozbijanych szkieł!!!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx8 
 • +2

  STRAŻ MISIEWICZOWSKA_gość

  17.03.2017, 09:26

  Co za bzdury!

  Jakie egzekwowanie? Prosze zgłosić,że u sąsiada za płotem "syf i malaria",ogolnie bałagan ,a usłyszysz ,że to tern PRYWATNY! VIDE -BLIŹNIAK na ul Wyczółkowskiego 21 i 23!ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA!

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx4.xx3 
 • +7

  sds_gość

  17.03.2017, 10:17

  Zobaczcie jakie syf w postaci dzikiego wysypiska powstał na terenie po poligonie wojskowym gdzie miasto chce stworzyć "las miejski", jak tak dalej pójdzie to z lasu miejskiego pozostanie wysypisko miejskie. Kolejnym problemem jest nielegalne wycinanie drzew i wywożenie drewna na opał! Czy aż tak ciężko zamontować szlaban na drodze wjazdowej na ten teren aby debile nie wywozili tam śmieci- czy ZUK to zadanie przerasta?

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx9 
 • +1

  a_gość_gość

  18.03.2017, 17:47

  Koło shela garaże dzień w dzień imprezka pijaków jak się dzwoni to sm przyjeźdza po godzinie lub dwóch jak już nikogo nie ma a ten syf który oni zostawiają nasrane ,nadojone szkło potłuczone ja mam posprzątać bo mam tam garaż ? takiego wała niech każdy wykonuje swoją pracę i przyjedzie na zgłoszenie to tego nie będzie ,lenie ze Sm do roboty obiboki ,a nie czepiać się babci czy dziadka bo oni wam nic nie zrobią a pijaków się boicie bo jeszcze wam spuszczą w pier..takiej straży nam nie trzeba odwołać darmozjadów

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +5

  Gość_gość_gość

  17.03.2017, 13:43

  Straż Miejska niech sprawdza ulice, które sprząta ZUK.

  Odpowiedz
  IP: 31.2.xx5.xx2 
 • +2

  mada_gość

  17.03.2017, 14:08

  może mieszkańcy ul kolejowej przy sklepie by się wzięli za porządki , bo wychodząc z dworca na Kozen aż wstyd tam z goścmi wejść na Elżbiety

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx3 
 • +2

  coco_gość

  17.03.2017, 19:13

  A kto pogoni do roboty ZUK. W ubiegłym roku ul. Staszica była sprzątana 1 /słownie: jeden/ raz. W tym roku jeszcze nie dostąpiła zaszczytu i pewnie nie dostąpi do późnego lata. A swoją drogą co za idiota wymyślił wtykanie śmieci w żywopłoty, o zaśamiecaniu cudzych ogrodów nawet nie wspominam. Flejtuchów nie sieją sami się rodzą.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx3 
 • +3

  all_gość

  17.03.2017, 21:27

  Paranoja!

  Ul.za dworcem prowadzaca do fabryki koral syf i malaria pojechaliśmy na ryby z synem sam powiedział mamo ja mam w śmieciach łapać.zastanawiam się po co wy jesteście ja osobiście sie z was smieje bo służba od niczego tak powinniście sie nazywać ukarać biedna babcie ci jajka sprzedaje bo musi na chleb dorobić to id razu ale to ci macie to ślepota ja chodzę codziennie do przedszkola z dzieckiem obsrane sa juz nawet chodniki nigdy nie widziałam rano kontrolującej straży. Miejskiej bo może ludzi by cos to nauczylo chcesz mieć psa to posprzątaj a nie udajesz de z d**y motyle wylatują

  Odpowiedz
  IP: 95.160.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.