Policjanci zatrzymali 16 poszukiwanych osób

Kajdanki, policja (fot. mojradom.pl)
Policjanci zatrzymali 16 poszukiwanych osób
W ostatnim tygodniu policjanci z tczewskiej jednostki Policji zatrzymali, aż 16 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wśród nich największą liczbę stanowiły osoby, wobec których za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Najdłuższą karę do odbycia w więziennej celi ma 30-latek na którym ciążyła kara 3 lat więzienia za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Pośród zatrzymanych były również osoby, które należało doprowadzić na przymusowe leczenie, badanie czy przedstawienie zarzutów.

Policjanci z tczewskiej komendy na co dzień realizujący swoje obowiązki służbowe skrupulatnie podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby, które są w ich zainteresowaniu wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem i skazane prawomocnym wyrokiem sądowym powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów poszukiwani nie zgłosili się do zakładów karnych i ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości.

- W minionym tygodniu policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, kryminalni, wywiadowcy, a także z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii zatrzymali łącznie 16 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Osoby te były poszukiwane listami gończymi, nakazami doprowadzenia i zarządzeniami prokuratorskimi. Najdłuższa kara ciążyła na 30-latku, który w więziennej celi ma do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Gdyni. Inne osoby ukrywały się przed odbyciem kary więzienia za m. in. uszkodzenie ciała, rozbój, kradzieże, groźby karalne, zniszczenia, znieważenie funkcjonariuszy czy za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.


Wśród zatrzymanych były również osoby, które należało doprowadzić do jednostki Policji w celu przedstawienie zarzutów czy do szpitala na przymusowe leczenie lub badanie.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Gość _gość

  20.03.2023, 17:01

  Pięciu na jednego,cz pięciu na szesnastu. Chyba byli w jednym miejscu i kulawi bo z Kondycją jest coś nie tak.Brzuszki przeszkadzają:-):-):-)

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx3 
 • +1

  wtf_gość

  20.03.2023, 18:47

  ...

  Posiadanie znacznej ilości narkotyków - 3 lata więzienia. Kradzież przez babcię batonika w sklepie - 5 lat więzienia. Kraj "XD"

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx6.xx8 
 • STOP HEJT_gość

  21.03.2023, 07:25

  STOPHEJT

  Papa Krzysiu. Pręż poślady :D

  Odpowiedz
  IP: 89.174.xx5.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.