Tym zajmowali się tczewscy strażacy

Wypadek w Swarożynie (fot. OSP Swarożyn)
Tczew - Tym zajmowali się tczewscy strażacy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 17.06.2019 roku do 23.06.2019 roku zanotowano łącznie 48 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 39 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia19.06.2019r. - Czarlin - pożar budynku gospodarczego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano budynek gospodarczy w całości objęty pożarem. Zagrożony był również budynek mieszkalny, znajdujący się w pobliżu. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie na budynek mieszkalny, jednego prądu wody oraz jednego prądu piany gaśniczej w natarciu na palący się budynek. W chwili przybycia jednostek straży pożar zaczął przenosić się na pokryty papą dach budynku mieszkalnego, jednak szybko podany prąd wody zlikwidował zarzewie ognia, poszycie dachowe nie uległo uszkodzeniu. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko przelano wodą, sprawdzono kamerą termowizyjną i przewietrzono budynek mieszkalny. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Subkowy, 1 zastęp z OSP Gniszewo.

22.06.2019r. - Swarożyn - wypadek samochodowy.
Na miejscu zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych na zjeździe z drogi krajowej 22 na autostradę A1. Pojazdami podróżowało łącznie 5 osób w tym dwoje dzieci. Na skutek zdarzenia jedno z dzieci oraz jedna osoba dorosła zostały przetransportowane do szpitali. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych oraz elementów karoserii pojazdów. W likwidacji skutków zdarzenia udział brał 1 zastęp z JRG Tczew oraz 2 zastępy z OSP Swarożyn.


W okresie od 17 do 23.06.2019r. zastępy straży dysponowane były 20 razy do likwidacji skutków burz, które przechodziły przez powiat tczewski. Zdarzenia polegały na usuwaniu złamanych konarów drzew, pompowaniu wody z zalanych ulic i piwnic.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA