Strażacy przypominają o przeglądach kominów

Dym, palenie w piecu, komin, smog (fot. tcz.pl)
Tczew - Strażacy przypominają o przeglądach kominów
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 15.11.2021 do 21.11.2021 roku zanotowano łącznie 24 zdarzenia w tym 2 pożary, 20 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

16.11.2021 - Czatkowy - pożar budynków gospodarczych
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar kompleksu budynków składającego się z budynku mieszkalnego, budynku magazynowo -gospodarczego oraz garażu. Pożarem objęty był budynek gospodarczy. Działania straży polegały na obronie zagrożonych budynków oraz ugaszeniu pożaru. W zdarzeniu udział brały zastępy z JRG Tczew oraz z OSP Miłobądz i z OSP Gniszewo.

19.11.2021 - Dzierżążno - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie w budynku wielorodzinnym. Z uwagi na zadymienie konieczna okazała się ewakuacja 18 mieszkańców oraz wygaszenie wszystkich pieców CO w budynku. Po ugaszeniu pożaru budynek przewietrzono oraz sprawdzono kamerą termowizyjną. W działaniach brały udział zastępy z OSP Morzeszczyn i JRG Tczew.

W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym pragniemy za Państwa pośrednictwem przypomnieć właścicielom i zarządcom budynków o konieczności dokonywania przeglądów przewodów kominowych. W ubiegłym sezonie grzewczym tj. w okresie od 01.10.2020 do 31.03.2021 odnotowano 29 pożarów sadz w kominie. W bieżącym okresie gasiliśmy kominy już 5 razy. Pragniemy również przypomnieć o zagrożeniach, jakie niesie tlenek węgla. Materiały na ten temat dostępne są na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/kppsp-tczew/tlenek-wegla

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA