Przed wyborami PO podsumowuje ostatnią kadencję

Poseł Kulas (z lewej) i senator Andrzej Grzyb opowiadali o ostatniej kadencji (fot. tcz.pl)
Przed wyborami PO podsumowuje ostatnią kadencję
Do wyborów pozostały już tylko nieco ponad 2 tygodnie i kampania, także w Tczewie, zaczyna nabierać rozpędu. W ostatni wtorek (20.09) tczewski poseł PO Jan Kulas i senator Andrzej Grzyb opowiadali o tym, co Platformie udało się osiągnąć w ciągu ostatniej kadencji.

Konferencja prasowa odbyła się w biurze posła Jana Kulasa. Obaj parlamentarzyści mówi m. in. o dokonaniach Kociewskiego Zespołu Parlamentarnego, który zawiązał się podczas ostatniej kadencji. Oprócz posłów i senatorów z Kociewia sympatyzowali z nim m. in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz i śp. poseł Maciej Płażyński. W zespole zasiadało 14 osób:

- Udało się nam wiele razem zrobić. Zorganizowaliśmy w parlamencie m. in. Dzień Kociewski w połączony z konferencją i wystawą. - mówił senator Andrzej Grzyb - Wydaliśmy też kilka książek, m. in. o pierwszym kociewskim badaczu archeologii. Dbaliśmy też o folklor. Jeśli zostanę ponownie wybrany, będę starał się działać lokalnie, bo z tego poziomu lepiej widać. Bądźmy lokalni, bądźmy regionalni, nie wstydźmy się tego.

Ubiegający się o reelekcję tczewski parlamentarzysta Jan Kulas mówił z kolei o największych jego zdaniem dokonaniach rządu w czasie ostatniej kadencji:


- Nasz rząd w okresie kryzysu radził sobie bardzo dobrze. Jesteśmy w bardzo ścisłym gronie liderów wzrostu gospodarczego. To duża zasługa przedsiębiorców i pracodawców. Kraj sobie dobrze radzi, jesteśmy dobrym liderem, ale chyba nie do końca doceniamy własną ojczyznę. Rząd Donalda Tuska nadaje ton ważnym sprawom. Każdego roku w Sejmie i w Senacie podejmowaliśmy najtrudniejsze decyzje, np. nowelizacji i konsolidacji finansów publicznych. Inne państwa tego nie robiły, dlatego popadły w kłopoty.

Poseł Kulas podkreślał, że PO zapewniała stałą rewaloryzację rent i emerytur, urlopy tacierzyńskie, czy przywrócenie ulg dla studentów, a także ograniczała bariery dla przedsiębiorców. Pomysły Platformy na kolejną kadencję mamy poznać w przyszłym tygodniu.


Jan Kulas


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (49)
dodaj komentarz

 • +7

  wyborca_gość

  22.09.2011, 02:53

  .

  PO to śmietnik. Kulas stosuje różne sztuczki aby wygrać ksiązka o proboszczu też mu wyborców nie zwabi. Każdy wie ,że nic nie zrobił nawet na PKP i jego partyjnego kolegę Garbnarczyka nie ma wpływu.Absolutnie NIE DLA KULASA

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx4 
 • +6

  _gość

  22.09.2011, 06:07

  Nie głosujcie na Kulasa

  Czas powiedzieć DOŚĆ!

  Odpowiedz
  IP: 212.227.xx8.xx7 
 • -6

  kaz_gość

  22.09.2011, 06:30

  Dość PO

  Po prostu NIE dla PO i Kulasa. Za afery, za przekręty, za kłamstwa, za nienawiść, za SMOLEŃSK. Starczy prawda.

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx9.xx0 
 • -9

  T>K>M_gość

  22.09.2011, 09:59

  To Kulas strzelał ze stingera do Tupolewa? Nie wiedziałem, że z niego taaaaki kozak.

  Cytuj
  IP: 79.189.xx4.xx0 
  +4

  Reinhard

  22.09.2011, 11:24

  ~ T>K>M_gość

  Twój poziom jest godny Palikota-brawo!

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  REW_gość

  22.09.2011, 07:55

  dość PISIORÓW

  Dość moherów,dość Kampania w kościołach,dość Macierewicza,Kaczyńskiego,Kempy i Hofmana,dość smoleńska,dość krzyży pod pałacem prezydenckim,dość rydzyka,dość wizyt CBA,ABW o 6 rano,dość podsłuchów,dość Kampanii na tabletkach.JAK ONI DOJDĄ DO WŁADZY TO JA WYJEŻDZAM ZA GRANICĘ,PRZEZ ROK POLSKĘ ZMIENIĄ W PROCH I PYŁ.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx8.xx9 
 • +2

  _gość

  22.09.2011, 07:57

  To się pakuj i wyjeżdżaj!

  Cytuj
  IP: 94.23.xx8.xx3 
  +3

  :)_gość

  22.09.2011, 08:39

  jak już wyjedziesz, to prosze Cie ... nigdy tu nie wracaj!!

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx3 
  -7

  T>K>M_gość

  22.09.2011, 10:03

  Straszne. Jedni straszą gułagami, inni konzentrationlagrami. Trudno się wyborcy zdecydować. Hmmm...Biorąc pod uwagę stan emocjonalny naszych polityków, to ostoją normalności wydaje się Kononowicz..

  Cytuj
  IP: 79.189.xx4.xx0 
  +1

  normalny mieszkaniec_gość

  22.09.2011, 10:09

  DO REW

  Nie jestem zwolennikiem Kulasa ,ale ztych wPiSów się śmieję .Zastanów się kto to PiSze -emeryt nasiąknięty komuną,rencista który ma w d.......ie pracę[inwalidzi pracy szukają bo chcą pracować ,a wielu rencistów to nie może ?],bezrobotni którym można dać pracę na tablecie to i tak oleją,no i na koniec wierni z Torunia to już specyficzna grupa oszołomów .Moim skromnym zdaniem PiS powinien wygrać wybory i przejąć ster władzy to może nauczy ludzi pokory ,że pseudo lepsze jest często złem dobrego

  Cytuj
  IP: 77.115.xx1.xx0 
  -1

  Pisior z Tczewa_gość

  22.09.2011, 16:12

  Psychol

  Człowieku ty zmykaj do psychologa, jakąś obsesje masz :)

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx2 
 • +5

  tcz45

  22.09.2011, 08:41

  NIE dla PO

  Pod kierownictwem PO Polakom , nie żyje się lepiej, zarobki nie poszły w górę, ceny rosną, polskie firmy sprzedane obcemu kapitałowi, gaz łupkowy , taka złudna nadzieja na uniezależnienie się od Rosji przepadła. wydobycie jest już w obcych ,,rękach'' W zakładach pracy nadal wyzysk, prawo pracy zmienione na korzyść pracodawców. Praca na czarno, umowy o dzieło, na zlecenie, krótkie terminy, brak stabilizacji, nadziei na przyszłość. Ciągle niskie zarobki, ale posłowie zarabiają krocie i za co..... Młodzi uciekają za granicę, i to z samego Tczewa z mojego otoczenia wyjechało w ostatnich dniach na stałe za chlebem z 15 osób. Polska pogrąża się w biedzie i nie tylko przez kryzys światowy, ale przez złe szkodzące krajowi ustawy, decyzje, przepisy, które uchwalało to PO. Ludzie myślcie i dokonajcie dobrego wyboru...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -15

  T>K>M_gość

  22.09.2011, 10:06

  A świstak siedzi i nadal zawija to sreberko. Żal tego świstaka, linia automatyczna a on cały czas ręcznie. Biedaczek.

  Cytuj
  IP: 79.189.xx4.xx0 
  -1

  Radosław Kubat_gość

  22.09.2011, 16:00

  ...

  Nie będę komentował nic poza Gazem Łupkowym ... tcz45 pomyśl a potem pisz - nie czytaj Gazety Polskiej i sam używaj Mózgu. To, że Poszukuje to i będzie wydobywać obca Firma nic nie zmienia dla Naszych korzyści. Wręcz przeciwnie jest to korzystne. Wszystko co znajduje się na terenie Naszego kraju należy do Państwa. Elektrownie są też często prywatne, a wyprodukowany trafia do Państwa - Firma ma tylko udziały. Wiadomo, że lepiej żeby udział w wydobyciu miała Polska firma, ale jeżeli nie mamy w tym doświadczenia lepiej żeby zajęły się obce firmy - które się na tym znają. Chciałbyś żeby dom, w którym będziesz mieszkał wraz z dziećmi stawiał Piekarz ? :) Ja nie chciałbym żeby ktoś niedoświadczony wydobywał Gaz tym bardziej, że do najłatwiejszych i do najbezpieczniejszych nie należy. Proszę wszystkich, którzy komentują o logiczne myślenie bo na prawdę nie da się tego czytać !!! Albo może chociaż wystarczy poczytać i się czegoś dowiedzieć, a nie oglądać jednej stacji czy czytać jednej gazety. Analiza i samodzielne myślenie to podstawa. Nie chce mi się wierzyć, że takie brednie związane z gazem sam wymyśliłeś bo czytam ich codziennie na wp i onecie mnóstwo, a Ty zapodajesz to dalej. Proponuje poczytać nie komentarze na wp czy na Blogu posłów pis, ale ludzi, którzy się na tym znają ( specjalistów ) Pozdro !

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
  +3

  _gość

  22.09.2011, 19:06

  .. ~ Radosław Kubat_gość

  A Ty nie czytaj Wyborczej tylko sam myśl!

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
  -1

  Radosław Kubat_gość

  22.09.2011, 20:35

  .

  Nie ma to jak odbić piłeczkę. Moja wiedza nie jest w Wyborczej więc nie pisz bzdur. Napisałem konkretnie na jakiś temat nie pisałem na resztę rzeczy bo to już propaganda różnych mediów, gazet itd. To co napisałem jest faktem. Pamiętaj kupisz działkę a pod Nią znajdziesz ropę - w Naszym kraju nie należy do Ciebie !!! Tylko do Państwa - Państwa ewentualnie odkupi od Ciebie działkę !!! taki Fakt ... czytajcie ludzie coś poza gazetami ;) Nawet Żwiru spod własnego domu nie możesz sprzedać !!! To jest fakt, a nie coś co napisali w jakiejś z gazet !!! Są lepsze lektury niż gazety i Forum na Wp czy Blogi polityków. Wszyscy tak ich nie lubicie, a co chwile powtarzacie ich słowa z kampanii wyborczych ... Zdecydujcie się ;) jeżeli ich nie lubicie to przestańcie w końcu ich cytować ... Jeżeli cytujecie to poprzyjcie Faktami !!! Poniżej znalazłem Link, że jakieś udziały ma firma Rosyjska, a ja się pytam czy Rosja, czy Firma mająca oddział, bądź siedzibę w Rosji... To jest propaganda ... Zastarszanie Polaków - Te Firmy mają gdzieś opóźnianie wydobycia chcą zarobić !!! Myślenie nie boli, ale niestety niektórym sprawia dość duże problemy ... Joł

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +6

  Leon_gość

  22.09.2011, 09:39

  Wybory

  "Ubiegający się o reelekcję tczewski parlamentarzysta Jan Kulas mówił z kolei o największych jego zdaniem dokonaniach rządu w czasie ostatniej kadencji: - Nasz rząd w okresie kryzysu radził sobie bardzo dobrze. Jesteśmy w bardzo ścisłym gronie liderów wzrostu gospodarczego. To duża zasługa przedsiębiorców i pracodawców. Kraj sobie dobrze radzi, jesteśmy dobrym liderem, ale chyba nie do końca doceniamy własną ojczyznę. Rząd Donalda Tuska nadaje ton ważnym sprawom. Każdego roku w Sejmie i w Senacie podejmowaliśmy najtrudniejsze decyzje, np. nowelizacji i konsolidacji finansów publicznych. Inne państwa tego nie robiły, dlatego popadły w kłopoty." Panie Pośle Kulas, wydaje mi się, że żyje Pan pod innymi rządami niż my, szarzy obywatele RP. Może poda Pan liczbę obywateli krajów UE objętych kryzysem, którzy przyjechali do Polski za chlebem. Jeśli jest tak wspaniale, to powinni do nas walić drzwiami i oknami. Myślę, że to do czego podaję link jest bliższe prawdy, niż Pana wywody. http://markd.pl/afery-po/

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx2 
 • _gość

  22.09.2011, 09:55

  nie dla: PO, Pis, SLD, PSL

  Podejrzewam, iż większość wyborców wie, że PO prawie nic zrobiła dla dobra kraju.. ( bo to co się udało niszczyła swoją nieudolnością bądź chęcią wzbogacania się) a nadal głosują na tą typową partię wyborczą. Nie dając tym samym dojść do głosu (koryta jakim jest sejm) innym, nowym partiom, które może odważniej potrafiłby podjąć się funkcji rządzenia państwem. PARANOJA ! Głosujecie na PO bo to "mniejsze zło"... Głosuj inaczej !:)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx1 
 • +5

  tcz45

  22.09.2011, 10:05

  gaz w rękach Rosjan

  http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,13813068,wiadomosc.html prawda czy fałsz....co na to nasz poseł z PO

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +6

  S.F._gość

  22.09.2011, 10:20

  POpaprany rząd

  Cytuj
  IP: 84.38.xx9.xx1 
 • +2

  Stoczniowiec_gość

  22.09.2011, 10:12

  Poczekajmy.Wyborcy w głosowaniu 09.10.2011r.najlepiej ocenią kto ma racje w tych komentarzach.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx2 
 • +1

  Reinhard

  22.09.2011, 11:23

  nie nie nie

  Ludzie w Polsce póki co nie używają rozumu przy dokonywaniu wyborów. Gdyby było inaczej to już dawno Tusk by swoim Tuskobusem nie podróżował.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  _gość

  22.09.2011, 10:16

  PO to partia dla mało inteligentnych

  PO to partia dla ludzi którzy nie potrafią samodzielnie myśleć i swoje poglądy kreują na "Faktach" i "Wyborczej"które to powszechnie wiadomo są narzędziami politycznymi. Jedni to antyklerykały a drudzy filosemici i śmią narzucać swoje mniejszościowe poglądy większości.Ci ludzie którzy na nich glosowali nie myślą śmiem twierdzić bo jak np wytłumaczyć można fakt że dali władzę ludziom którzy nawet programu nie mieli(a rządzili tym dużym państwem przez 4 lata)? Wstyd i hańba.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • -9

  BASIA .CZAS .ALTERNATYWA. .FRU_gość

  22.09.2011, 10:30

  ALTERNATYWA

  Nikt mnie już nie omami bajkami o lepszej Polsce.Nie pójdę na wybory bo tym sobie i tak nie pomogę tylko tym co siedzą przy korycie.Minęło tyle lat od 1990 roku a żyje się coraz gorzej.Dziękuję wszystkim ekipom rządzącym spadajcie.

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx8.xxx 
 • +6

  Reinhard

  22.09.2011, 11:21

  błąd

  Nie idąc na wybory zgadzasz się z tym co się dzieje. Tutaj nie potrzeba dużej aktywizacji,nie namęczysz się idąc na wybory a możesz coś zmienić,polepszyć.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +6

  mr. Tczewski

  22.09.2011, 11:21

  PO - NIE

  NIE , NIE, NIE, I JESZCZE RAZ NIE ZA UMOWĘ GAZOWĄ , ZA AUTOSTRADY Z CHIŃCZYKAMI , ZA KORUPCJĘ , ZA PODATKI ITD. GŁOSUJĘ NA PIS PRZYNAJMNIEJ NIE WYPRZEDAJĄ POLSKI I NIEMCY NIE PRZYJDA PO SWOJĘ ZIEMIE ZA KACZYŃSKIEGO.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  Reinhard

  22.09.2011, 11:29

  Platforma Obywatelska

  Ta partia,która aktualnie rządzi nie zrobiła dla Polaków nic dobrego a jej przywódca D.Tusk tylko potrafi ludziom mydlić oczy "kokosowymi interesami",które rzekomo prowadzi. Przykre jest to,że ludzie dają się tak zrobić w bambuko mimo wysokich cen żywności w sklepach,słabej sytuacji zagranicznej,czy zadłużania państwa. Jeszcze kilka lat takich rządów a jedyną alternatywą będzie rozbiór tego państwa lub aneksja! Patrioci-fuuj! Wy kochacie swój kraj?!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  jack_gość

  22.09.2011, 11:31

  ....

  wszystko jedno czy sie dostanie czy nie jak sie nie dostanie to go gdzieś obsadzą na stołeczku jak sosne ;p

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx8.xx4 
 • +2

  wyborca_gość

  22.09.2011, 11:35

  ale ma dykcie posieł

  śćscisiscisciescie...ma

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • _gość

  22.09.2011, 11:53

  jest źle bo płacimy za to pieprzone euro2012 !!!!! na które zwykły polak nie pojedzie choć jest tak blisko

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xxx 
 • +4

  Gość_gość

  22.09.2011, 15:09

  "DGP" podał dzisiaj

  "DGP" podał dzisiaj, że co piąta koncesja na wydobycie gazu łupkowego trafiła w ręce Rosjan, którym mogłoby zależeć na blokowaniu wydobycia. Co na to premier Tusk? koncesjonowanie potencjalnych złóż gazu łupkowego rozpoczęło się mniej więcej cztery lata temu i - jak stwierdził - nie było to przemyślane. "Nic więcej nie będę na ten temat mówił, ponieważ od wielu miesięcy władza publiczna bada te działania w sumie w ostatnich pięciu latach. Będziemy wyciągali z tego wnioski i konsekwencje" Jak zwykle POwska władza nic nie wie, za nic nie odpowiada a na boku robi interesy z Ruskimi działając na szkodę Polski?

  Odpowiedz
  IP: 95.48.xx2.xx4 
 • +6

  ._gość

  22.09.2011, 15:09

  .

  kulas podchlebia sie proboszczowi, a te czy tak trzyma z PiS.SZKODA MOJEO glosu na KULASA.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx4 
 • +3

  GOść_gość

  22.09.2011, 15:24

  Ilu było tak zakręconych jak Kazik Staszewski ?

  Czy na WAs też propaganda TVNu i Gazety Wyborczej tak działała jak na Kazika Staszewskiego ? WYWIAD: - Głosowałeś w ostatnich wyborach na PO. - Głosowałem, ale z własnej ignorancji i z ulegania baraniej panice - ulegając panice antypisowskiej. Tego żałuję. Daleki jestem od tego, by w czambuł potępiać rządy PiS. Dla mnie i dla mojej kieszeni to był bardzo dobry czas. Znieśli podatek od darowizny, od spadku, zmniejszyli dochodowy. Niestety kompletnie nie umieli sobie poradzić z wizerunkiem w mediach, czego i ja jestem najlepszym dowodem, widząc w nich wcielone zło. Ale ja to głupek jestem. - A co jest największym błędem obecnego rządu? - Wszystko. Niedotrzymanie ani jednej obietnicy wyborczej. Obiecywanie gruszek na wierzbie należy oczywiście do emploi zawodu polityka, ale PO zachowała się kompletnie cynicznie. A rząd popełnia gafę za gafą. Ot, choćby ostatnio wyczytałem, że w aferze hazardowej są wprawdzie jakieś dowody, ale nie takie, żeby postawić zarzuty... Czytaj: Miro i Zbycho coś broili, ale się im upiecze, bo ich osłaniają koledzy. Próba kupienia ustawy, bo z tym mieliśmy do czynienia w tej aferze, czyli sytuacja analogiczna do tej, która rozwaliła rząd Millera, teraz ma ujść na sucho. W zamian za to tłuszcza dostaje co raz to nowe elementy igrzysk, jak kastrowanie pedofili, walka z dopalaczami i kibicami. Mówię kibicami, bo nie uznaję dychotomii kibol-kibic. - Lech Kaczyński powinien mieć pomnik w Warszawie? - Oczywiście, że powinien. Bez względu na opinie o nim – zginął na posterunku, pełniąc obowiązki głowy państwa, a nie u siebie na działce, zabijając się szpadlem. A poza tym – czy nam się to podoba czy nie – był najlepszym prezydentem Polski ostatniego 20-lecia. Bo kto, jeśli nie on? Jaruzelski? Wałęsa? Nie wygłupiajmy się... A może Kwaśniewski, który do Charkowa, na groby polskich żołnierzy pojechał pijany? Długo nie dostrzegałem niestosowności tej sytuacji. Do czasu, aż uświadomiłem sobie taką rzecz: a jakby to prezydent Izraela przyjechał do Auschwitz i się zataczał?

  Odpowiedz
  IP: 95.48.xx2.xx4 
 • -2

  ._gość

  22.09.2011, 16:07

  Do gość

  Ty głosowałeś na PiS zawsze i takie pierdołki to możesz opowiadać po mszy w niedzielę wśród moherów

  Cytuj
  IP: 77.115.xx1.xx7 
 • -1

  MEMIAH_gość

  22.09.2011, 16:38

  TAK TAK PO

  Prosto i na temat jestem za PO chociaż tez nie sa idealni co pis który potrafi szpiegować czy SLDktóre nie umie liczyć czu populista palikot. a co Smoliński zrobił dla Tczewa przez 4 lata w sejmie dorobił sie apartamentu w Hiszpani.

  Odpowiedz
  IP: 91.208.xx6.xx1 
 • +6

  _gość

  22.09.2011, 19:08

  Ojjj

  A czego dorobili się politycy Peło... Gdzie te 300mld zł? W naszych kieszeniach???

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
  +5

  Gosc_gość

  22.09.2011, 20:11

  bzdura

  CO do szpiegowania, to mógłbyś nie pleść bzdur. Za PO wzrosła liczba podsłuchów, o innych działaniach ograniczających demokrację w Polsce radzę czytać na salon24.pl bo w mediach też już PO plecie swoje bajeczki

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xxx 
  +6

  Leon_gość

  22.09.2011, 23:32

  Nie pisz bzdur. Poseł Smoliński w Sejmie jest niecałe półtora roku ( po tragedii smoleńskiej zastąpił śp. Macieja Płażyńskiego), a nie cztery lata. Może byś napisał, co dla Tczewa zrobił Jan Kulas zasiadający trzecią kadencję w Sejmie.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx8.xx2 
 • +5

  Mentos_gość

  22.09.2011, 19:17

  zalatwia tylko swoje sprawy

  Dlaczego wóz Państwowej Straży Pożarnej z tczewa i strazacy na sluzbie wieszali wielki plakat wyborczy na kamienicy kolo nowego mostu na wojska polskiego? To temat dla prokuratury ale to tylko tczew i prywatny folwark ukladow...

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx1.xx0 
 • +3

  józek_gość

  22.09.2011, 22:29

  4 lata

  Smoliński 4 lata w sejmie? Nie nieźle. Byle pisać. Byle pluć. Suuuuper. Ale spadaj.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xxx 
 • -2

  abc_gość

  23.09.2011, 00:16

  Tylko nie PIS !!! bo zrobią z nas Grecję !!!

  Jeżeli nie na PO to na kogo ?? PIS ?? Rozdają wszystko za darmo jak zrobili za swoich rządów, a my teraz w czasie światowego kryzysu płacimy za to podwójną cenę !!! Przykładów jest dużo mieszkania za 1zł, - zarobili swoi notariusze !, świątynia opatrzności - kler który prowadzi kampanie w kościołach począwszy od ks. Cieniewicza., min. Polaczek zabrał koncesjonariuszowi budowę A1, następnie po odwołaniach dostali ja z powrotem za większa cenę ! w czasie największej hossy zamiast umniejszać deficyt to go powiększyli, obecnie PO łata dziury po PISIE !! Nie twierdze, że PO jest najlepsze, gra rozegra się pomiędzy PO a PIS i lepiej żeby PIS nie wygrało bo tego pożałujecie będzie pomnik w każdym mieście i rozwalą gospodarkę i będzie tak jak w Grecji !!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx1 
 • +4

  Gość_gość

  23.09.2011, 11:06

  bzdety piszesz

  No jeśli przy tym zadłużeniu jakie zrobiła PO ty zarzucasz dziurę budżetową PISowi to gratuluję poczucia humoru hehe. Powiadasz że PO oszczędza - gdzie pytam? Skąd w takim razie zadłużenie na 300mld, a może w administracji która się rozrasta? Czepiasz się mieszkań za 1zł? Przecież to jedyne realne uwłaszczenie majątku państwowego po 89roku. Ludzie dostali swoje - no chyba że Ty wolisz dziką prywatyzację gdzie garstka ludzi wzbogaciła się na majątku narodowym wypracowanym przez całe społeczeństwo w komunie. Jeszcze sugerujesz że oddanie ludziom mieszkań za 1zł to po to by zarobili notariusze buhaha -przypomnę ci że to PIS podjął walkę z korporacjami prawniczymi by to środowisko rozszczelnić i dopuścić więcej młodych prawników, notariuszy itp Zacznij sam myśleć a nie rozsiewać slogany które już dawno zostały zdemaskowane - ale tego nie dowiesz się czytając Wyborczą czy oglądając TVN

  Cytuj
  IP: 95.48.xx2.xx4 
 • +1

  MEMIAH_gość

  23.09.2011, 11:03

  ZA PO

  STRAZACY WIESZALI I OWSZEM NIE Z PSP tylko OSP i powiesza każdemu kto za to zapłaci. chłopaki tak dorabiają bo obecny PREZYDENT obiecał im nowy wóz strazacki i jak zwykle z obietnicy sie nie wywiazał. co KULAS Zzrobił. a wieć brał czynny udział o walke w sprawie przebudowy drogi do stanisławia,dzieki jego pracom i wielu innych posłów mozliwe było oddłuzenie szpitali . porównaj jak było 5-6 lat temu a jak jest teraz. wspierał wszyskie inicjatywy NASZEGO MIASTA. skąd przyszły pieniądze na przebudowe wiaduktów na budowe galerii. tak moi panstwo w brukseli za posrednictwem warszawy a jak nie masz tam SWOJEGO ROZPOZNAWALNEGO i SKUTECZZNEGO POSŁA to fige z makiem dostaniesz. fakt p.Smoliński zastąpił posła Płazyńskiego ale nie zmienia to faktu iż nic nie zrobił . poseł Kulas proponiwał posławi Smolińskiemu wspołprace na rzecz tczewa ale on wolał mgłę smolenską. obecnie poseł Kulas ,senator Grzyb wystosowali interwencję do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie rozjeżdzania naszej dawnej jedynki przez tiry. podpisu posła Smolińskiego jaklos nie było. JA NADAL GŁOSUJE NA PO . ZAPRASZAM NA WYBORY.

  Odpowiedz
  IP: 91.208.xx6.xx1 
 • +4

  bbub_gość

  23.09.2011, 13:15

  ,,,,

  Jak można pisać takie glupoty że PO jest winne Za Katastrofe Smoleńską? Ci wszyscy ludzie któzy to wypisują powinni mieć po zakladane sprawy w sądzie. Tak jak to kiedys ktos dobrze speuntował "wyjechał fajtłapa wrócił "mąż stanu" Polska mentalnosc jest obrzydliwa.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx8.xx5 
 • +2

  ._gość

  23.09.2011, 14:05

  Zgadzam się w 100 %

  to cała naga prawda o tym wybitnym polityku

  Cytuj
  IP: 77.114.xx3.xxx 
  +3

  Gość_gość

  23.09.2011, 21:15

  Załóż mi sprawę

  No tak, zakładać sprawy za przypominanie dziwnych przypadków które łączą się w całość i to na dodatek właśnie z PO. PRZYTACZAM ARTYKUŁ PRASOWY: Przygotowania 1. 9 kwietnia 2009 r. – MON podpisuje umowę dotyczącą remontu dwóch Tu- 154. Przetarg wart jest ponad 69 mln zł, wygrywa go konsorcjum firm MAW Telecom i Polit Elektronik. Ta druga spółka nie jest nawet zarejestrowana w KRS. Z niewyjaśnionych przyczyn odrzucono ofertę poważnych kontrkandydatów, wśród nich Metalexportu-S i państwowego Bumaru. Jak informowała agencja lotnicza Altair, MON wybrało wykonawcę remontu bez analizy propozycji cenowych innych oferentów. Właścicielem zakładów w Samarze, które wybrało konsorcjum, jest Oleg Deripaska, który był przesłuchiwany przez zachodnich prokuratorów w związku z podejrzeniami o pranie brudnych pieniędzy i kontakty z mafią. Z kolei silniki tupolewa remontowane są w zakładach kontrolowanych przez Siergieja Czemiezowa – byłego agenta KGB, który od 1983 do 1988 r. pracował pod przykrywką w Dreźnie, mieszkając po sąsiedzku z obecnym premierem Rosji – Władimirem Putinem. Przy naprawie silników nie był obecny żaden przedstawiciel polskich służb. 2. Kwiecień 2009 r. – w wypowiedzi dla telewizji Gazeta.pl Janusz Palikot, wówczas poseł PO, stwierdza: „Na wypadek, gdyby Lech Kaczyński nie był w stanie wypełniać swej roli do końca swojej kadencji, musi być ktoś, kto jest poza tą bieżącą grą, (…) w związku z rolą konstytucyjną marszałka Komorowskiego, który jest wskazywany jako ta osoba, która na wypadek śmierci musi zastąpić prezydenta Polski, to wskazane byłoby, by ludzie nie odebrali tego jako element gry, tylko autentyczne, konstytucyjne uprawnienie marszałka”. 3. 3 maja 2009 r. – Bronisław Komorowski w rozmowie z RMF FM mówi: „Nie pretenduję do roli wieszcza czy proroka (…). Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni”. Bronisław Komorowski nie wyjaśnił, co miał na myśli, choć pytał go o to po katastrofie Jarosław Kaczyński. 4. Lato 2009 r. – ABW opracowuje szczegółową analizę opisującą sytuację jednoczesnej śmierci najwyższych dowódców Wojska Polskiego i prezydenta RP, a także innych ważnych osobistości państwowych i sposób przejęcia władzy. 5. 1 września 2009 r. – w Sopocie spotykają się premierzy Donald Tusk i Władimira Putin. Niespodziewanie udają się na półgodzinną rozmowę w cztery oczy na słynne sopockie molo (choć oficjalny plan przewidywał spotkanie w hotelu Sheraton). Według rzecznika polskiego rządu Pawła Grasia mówiono m.in. o wspólnych polsko-rosyjskich uroczystościach katyńskich. 6. Wrzesień 2009 r. – dochodzi do zorganizowanego ataku cybernetycznego na serwery polskich instytucji państwowych. Jak pisze „Rzeczpospolita”, atak na polskie ośrodki rządowe został przeprowadzony z terytorium Federacji Rosyjskiej. 7. Koniec grudnia 2009 r. – biuro ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego rozsyła parlamentarzystom foldery reklamowe MAW Telecom – firmy wchodzącej w skład konsorcjum, które wygrało przetarg na remont polskich tupolewów. 8. 23 grudnia 2009 r. – w Warszawie ląduje po remoncie w Samarze rządowy Tu-154M 101. Tego samego dnia znaleziono ciało Grzegorza Michniewicza, dyrektora generalnego w kancelarii premiera Tuska. Michniewicz miał najwyższe poświadczenia bezpieczeństwa, zarówno krajowe, jak i NATO oraz Unii Europejskiej. Przez jego ręce przechodziły niemal wszystkie dokumenty kancelarii premiera, także tajne. Michniewicz, który według prokuratury popełnił samobójstwo, nie zostawił żadnego listu pożegnalnego. Ostatnią osobą, z którą rozmawiał w cztery oczy przed śmiercią, był Tomasz Arabski, szef kancelarii premiera. W aktach prokuratorskich, do których dotarła „GP”, czytamy: „Z zeznań szeregu świadków jednoznacznie wynika, iż Grzegorz Michniewicz miał najbliższe dni dokładnie zaplanowane. W dniu 23 grudnia 2009 r. planował bowiem pojechać do Białogardu, aby z żoną i jej rodziną spędzić święta. Wszystkie jego zachowania podejmowane nie tylko w ostatnich dniach, ale także i godzinach życia, wskazywały, iż plan ten chce wypełnić. Wskazuje na to choćby sporządzony przez niego wniosek urlopowy, zakup prezentów czy też podejmowanie jeszcze późnym wieczorem 22 grudnia przygotowania do wyjazdu. Niewątpliwie więc decyzja o popełnieniu samobójstwa podjęta została nagle pod wpływem impulsu”. 9. Styczeń 2010 r. – Donald Tusk, murowany faworyt zbliżających się wyborów prezydenckich, niespodziewanie rezygnuje z kandydowania. Tłumaczy to zamiarem utrzymania władzy premiera i niewielkimi uprawnieniami prezydenta. 31 marca 2010 r. Zyta Gilowska, komentując decyzję Tuska, stwierdziła: „Taka wolta, na dokładkę niezbyt serio objaśniana żyrandolami, ma skrywany komponent, jakąś tajemnicę”. 10. 3 lutego 2010 r. – rosyjska agencja Interfax podaje, że „premier Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zaprosił prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska do wspólnego uczczenia pamięci ofiar Katynia”. Kancelaria premiera Tuska poinformowała, że zaproszenie zostało przekazane w czasie rozmowy telefonicznej, do której doszło z inicjatywy strony rosyjskiej i że uroczystości odbędą się w pierwszej połowie kwietnia 2010 r. Putin pominął w zaproszeniu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. 11. 14 lutego 2010 r. – do pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych zostaje przywrócony Tomasz Turowski; od razu mianowany ministrem pełnomocnym w ambasadzie RP w Moskwie. Turowskiemu zostaje powierzone zadanie przygotowania wizyt w Katyniu premiera Tuska i prezydenta Kaczyńskiego. Z doniesień IPN wynika, że w latach 1976–1985 Turowski był w PRL agentem najbardziej elitarnej, zakonspirowanej komórki wywiadu: Wydziału XIV w Departamencie I. Dostęp do danych tej agentury miały służby sowieckie. Jak ujawnił „Nasz Dziennik”, Turowski w latach 90. rozpracowywany był przez Urząd Ochrony Państwa, który sprawdzał jego kontakty z oficerem rosyjskiego wywiadu Grigorijem Jakimiszynem. 12. 20 lutego 2010 r. – Władimir Grinin, ambasador rosyjski w Polsce, kłamie, że nie dostał pisma, wysłanego do niego 27 stycznia 2010 r. przez Mariusza Handzlika podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta z informacją, że w kwietniu Lech Kaczyński planuje w Katyniu oddanie hołdu pomordowanym polskim oficerom. Można sądzić, że Grinin wykonuje rozkazy bezpośrednio otrzymane od Władimira Putina. Obaj znają się jeszcze z drugiej połowy lat 80. Gdy Putin był agentem KGB we wschodnioniemieckim Dreźnie, Grinin stał na czele sowieckiej ambasady w NRD. Tuż po katastrofie – w czerwcu 2010 r. – Grinin „awansuje”. Zostaje ambasadorem Rosji w Niemczech. 13. 17 marca 2010 r. – szef Kancelarii Premiera, minister Tomasz Arabski udaje się do Moskwy (to druga z kolei wizyta Arabskiego w Moskwie – pierwsza, według informacji „GP”, odbyła w styczniu 2010 r.). Celem drugiego pobytu w Rosji są ustalenia dotyczące przebiegu wizyty premiera i prezydenta w Katyniu – wynika z relacji towarzyszącego mu funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu. Spotkanie z Rosjanami odbywa się... w jednej z moskiewskich restauracji; co jeszcze bardziej dziwne, nie uczestniczy w nim nikt z resortu spraw zagranicznych ani z Ambasady RP w Moskwie. Tego samego dnia Arabski spotyka się też z Jurijem Uszakowem, wiceszefem kancelarii Władimira Putina. Nie wiadomo jednak, czy do rozmowy doszło właśnie w moskiewskiej restauracji, czy wcześniej lub później w jakimś innym miejscu. 14. Marzec 2010 r. – przedstawiciele Kancelarii Prezydenta nie mogą skontrolować stanu lotniska w Smoleńsku. Wizyta przygotowawcza, która miała się odbyć w Katyniu i Moskwie między 3 a 5 marca 2010 r., zostaje w ostatniej chwili odwołana, a zaplanowany na 10 marca wyjazd grupy roboczej do Smoleńska zostaje uznany przez stronę rosyjską za nieaktualny. 19 marca do Moskwy ma się udać minister w Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik, ale 16 marca ambasador Jerzy Bahr przekazuje mu informację, że w związku ze zorganizowaną 17–18 marca wizytą delegacji rządowej z ministrem Tomaszem Arabskim w Moskwie nie jest to możliwe. Przez cały ten czas Kancelaria Prezydenta sygnalizuje swoje wątpliwości dotyczące stanu lotniska w Smoleńsku. 15. 5 kwietnia 2010 r. – następuje przerwanie pracy serwerów MSZ. Praca resortu kierowanego przez Radosława Sikorskiego zostaje na wiele godzin sparaliżowana. Jak się okazuje, w najnowocześniejszym budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych, tzw. szpiegowcu, mieszczącym m.in. serwery z tajnymi danymi, doszło do przerwania zasilania zewnętrznego. „Jestem w MSZ od wielu lat, ale czegoś takiego nie pamiętam” – opowiada 6 kwietnia 2010 r. tygodnikowi „Polityka” jeden z dyplomatów. 16. 7 kwietnia 2010 r. – na stronach internetowych Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT. GOV. PL pojawia się komunikat o możliwych atakach ukierunkowanych na pracowników instytucji administracji publicznej w Polsce. 9 kwietnia „gigantyczna” (jak informowała wówczas telewizja TVN) awaria teleinformatyczna paraliżuje pracę największego polskiego banku PKO BP. 17. Minister Klich zezwala na uczestnictwo w locie do Smoleńska najwyższych dowódców polskiej armii; zapewnia jednocześnie na piśmie, że on sam „też się tam wybiera”. Kilka dni później rezygnuje jednak z uczestnictwa w delegacji. 18. MON nie zapewnia generałom WP na czas delegacji prezydenckiej ochrony Żandarmerii Wojskowej – do Katynia nie poleciał ani jeden żołnierz ŻW, choć taka ochrona przysługiwała generałom ustawowo. 19. Dzień przed wylotem do Smoleńska Rosjanie cofają zgodę, by funkcjonariusze BOR, którzy mieli zabezpieczać wizytę prezydenckiej delegacji na miejscu, posiadali ze sobą broń. Przed tragedią 20. Organizatorzy lotu w Polsce nie wyznaczają przed wylotem lotnisk zapasowych, jak również rezerwowego samolotu, choć nakazuje to instrukcja HEAD. 21. Polska załoga Tu-154M 101 otrzymuje od Rosjan karty podejścia lotniska Smoleńsk-Siewiernyj, zawierające błędne dane. Była to prawdopodobnie jedna z przyczyn katastrofy. 22. Tu-154M 101 musi lądować z kierunku wschodniego, gdzie są jary i drzewa, których nie ma od strony zachodniej. Jak się okazało, jesienią 2009 r. zdemontowano na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj system nawigacyjnego naprowadzania samolotów od strony zachodniej. 23. Niespodziewanie, wbrew prognozom meteorologicznym, w okolicy lotniska Smoleńsk-Siewiernyj pojawia się mgła, która nasila się przed katastrofą, a po niej zaczyna ustępować, by po godzinie niemal całkowicie się rozproszyć. 24. Kontrolerzy wieży w Smoleńsku, wbrew rosyjskim minimom (gęsta mgła), nie wydają zakazu podejścia do lądowania i nie zamykają lotniska ze względu na warunki atmosferyczne, zagrażające bezpieczeństwu lotów statków powietrznych. 25. Załoga samolotu jest błędnie informowana o położeniu na kursie i ścieżce, gdy w rzeczywistości samolot jest ponad ścieżką i zbacza z kursu. 26. Płk Krasnokucki nakazuje kontrolerowi, który po raz kolejny sugeruje odesłanie samolotu na lotnisko zapasowe, by polecił załodze polskiego samolotu zejście do 100 m: „Doprowadzamy do 100 metrów, 100 metrów i koniec rozmowy”. 27. Przed lądowaniem samolotu z prezydentem RP nad lotniskiem pojawia się i znika Ił-76, którego roli nikt do dziś nie wyjaśnił. 28. Od czwartej minuty przed tragedią trwa niewyjaśniona cisza w eterze – milkną wówczas rozmowy między wieżą i Tu-154. Pada tylko komenda „na kursie i ścieżce” i „horyzont 101”. Polsce kontrolerzy twierdzą, że to absurdalne i niewiarygodne, gdyż określenia „na kursie i ścieżce” są niemożliwe bez uprzednich poprawek kursu. Wskazuje to na prawdopodobieństwo sfałszowania stenogramów. 29. Gdy samolot znajduje się na wysokości 15 m nad ziemią, zanika zasilanie głównego komputera pokładowego FMS i rejestratorów lotu. Polski Tu-154M znajduje się wówczas ok. 60–70 m przed miejscem pierwszego zderzenia z gruntem. 30. Gdy samolot z delegacją prezydencką zbliża się do lotniska w Smoleńsku, na płycie nie ma ani jednego funkcjonariusza BOR, nie ma też podstawionej kolumny samochodów ani oczekujących na polską delegację dziennikarzy. Po katastrofie 31. Samolot, spadając na ziemię z wysokości kilkunastu metrów, ulega całkowitej zagładzie, wraz z 96 pasażerami. Maszyna zostaje rozbita na tysiące części. 32. Rosjanie tuż po katastrofie rozpowszechniają oszczerstwa, że polscy piloci lądowali wbrew zaleceniom rosyjskich kontrolerów lotów w Smoleńsku. 33. Rosyjscy wojskowi i milicjanci kilka godzin po tragedii wymieniają reflektory i żarówki w lampach wskazujących samolotom położenie pasa startowego. 34. Rosjanie już kilka godzin po tragedii wykluczają zamach. 35. Wkrótce po katastrofie niektóre polskie media przedstawiają opinie wybranych przez siebie ekspertów, którzy stwierdzili, że tragedia była spowodowana winą pilotów. Ta teza raportu zostaje potem powtórzona w raportach Tatiany Anodiny i Jerzego Millera. Według gen. Petelickiego czołowi politycy PO jeszcze 10 kwietnia otrzymują SMS wysłany przez najbliższe otoczenie Donalda Tuska. Brzmi on: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił”. 36. Rząd Donalda Tuska i prokuratura rezygnują z pomocy najlepszych lekarzy sądowych różnych specjalności, w tym antropologów, genetyków sądowych, z prof. Barbarą Świątek, krajowym konsultantem w dziedzinie medycyny sądowej, na czele. Eksperci ci od południa 10 kwietnia 2010 r. czekają, gotowi w każdej chwili jechać do Smoleńska; wysyłają także pisma do rządu i prokuratury. 37. Według Rosjan polski Tu-154 przed upadkiem przeciął linię wysokiego napięcia przed lotniskiem, choć nie zgadza się to z odtworzonym torem lotu i czasem (o godz. 8:39, gdy linia została zerwana, samolot był kilkaset metrów nad ziemią). Uszkodzona linia wysokiego napięcia koło lotniska smoleńskiego mogła zasilać system radiolatarni. 38. Rosjanie po katastrofie wysypują teren przy miejscu tragedii piachem i wykładają betonowymi płytami, wycinają bez wiedzy Polaków okoliczne drzewa i krzaki, w tym podobno ścięte przez Tu-154, co uniemożliwia potem odtworzenie trajektorii lotu. 39. Pojawiają się rozbieżności dotyczące czasu katastrofy. Najpierw – przez dwa tygodnie po tragedii – podawana jest godz. 8:56. Po przypadkowym opublikowaniu informacji o godzinie zerwania trakcji elektrycznej przed katastrofą Rosjanie zmieniają tę informację, podając, że samolot uległ katastrofie o godz. 8:41 czasu polskiego. 40. Rosjanie już następnego dnia po katastrofie demolują wrak, tnąc go piłami i wybijając szyby w oknach. 41. 29 kwietnia – podczas sejmowego wystąpienia minister zdrowia Ewa Kopacz mówi: „Z wielką uwagą obserwowałam pracę naszych patomorfologów przez pierwsze godziny. Pierwsze godziny nie były łatwe i to państwo musicie wiedzieć. Przez moment nasi polscy lekarze byli traktowani jako obserwatorzy tego, co się dzieje. To trwało może kilkanaście minut, a potem, kiedy założyli fartuchy i stanęli do pracy razem z lekarzami rosyjskimi, nie musieli do siebie nic mówić”. W lipcu 2010 r. płk Zbigniew Rzepa z prokuratury wojskowej ujawnia w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”, że było to kłamstwo, bo w sekcjach zwłok ofiar katastrofy nie uczestniczyli ani polscy śledczy, ani patomorfolodzy. 42. Rosjanie zastrzegają, by przysłanych z Moskwy metalowych trumien z ciałami ofiar w żadnym wypadku nie otwierać. 43. Rosjanie pozostawiają (na długie miesiące) wrak Tu-154M 101 bez żadnego zabezpieczenia. Śledztwo 44. Pod naciskiem Rosjan premier Tusk rezygnuje ze stosowania korzystnej dla Polski umowy z 1993 r. i zawiera tajne, nigdzie dotychczas nieopublikowane porozumienie z premierem Władimirem Putinem. Na mocy tego porozumienia zaczyna obowiązywać rozporządzenie wydane 13 kwietnia 2010 r. przez premiera Władimira Putina, które badanie katastrofy i koordynowanie działań krajowych i międzynarodowych powierza Międzypaństwowemu Komitetowi Lotniczemu Tatiany Anodiny. Jako podstawę prawną wyjaśniania przyczyn katastrofy przyjęto – jak twierdzi rząd – konwencję chicagowską, mimo że dotyczy ona katastrof samolotów cywilnych. 45. Na początku stycznia 2011 r. okazuje się, że nawet fatalne dla Polski ustalenia konwencji chicagowskiej nie są podstawą polsko-rosyjskiej współpracy przy badaniu katastrofy smoleńskiej. W końcowym raporcie MAK czytamy bowiem: „Na podstawie tegoż Zarządzenia określono, że badanie powinno być prowadzone zgodnie z Załącznikiem 13 do Konwencji o Międzynarodowym Lotnictwie Cywilnym (dalej Załącznik 13). Ta decyzja została zaaprobowana przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej”. A zatem współpraca opierała się nie na samej konwencji, lecz na załączniku 13. Oznacza to m.in., że Polska nie może stosować się do żadnych procedur odwoławczych przewidzianych w konwencji, a więc musi zaakceptować końcowy raport MAK. 46. Rosjanie ukrywają fakt, że dowódca Tu-154 Arkadiusz Protasiuk podjął na przepisowej wysokości 100 m decyzję o przerwaniu podejścia do lądowania i odejściu na tzw. drugi krąg. Protasiuk powiedział: „Odchodzimy”, po czym komenda ta została potwierdzona przez II pilota – mjr. Roberta Grzywnę. Oznacza to, że załoga Tu-154 wcale nie próbowała lądować. Rosyjscy „specjaliści” błędnie odczytali także inne wypowiedzi nagrane w kokpicie. Według polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, dotyczy to np. słów „wkurzy się, jeśli... (niezrozumiałe)... jedna mila od pasa” – które posłużyły MAK do obciążenia odpowiedzialnością za tragedię śp. Lecha Kaczyńskiego. W rzeczywistości w kabinie pilotów padło wówczas zdanie: „Powiedz, że jeszcze jedna mila od osi została”. 47. Polska pozostawia w ręku Rosjan główne dowody w śledztwie (czarne skrzynki, wrak, badanie ciał ofiar, szczątków maszyny itp.). 48. Polska prokuratura wojskowa przez ponad półtora roku od czasu katastrofy odmawia zgody na ekshumację bliskich rodzinom, które wystąpiły z takim wnioskiem. 49. Z nieznanych powodów do dziś nie został odnaleziony rejestrator K3-63, rejestrujący parametry lotu: czas, wysokość barometryczną, prędkość przyrządową, przeciążenie (pionowe). Rejestrator ma większe rozmiary niż inne rejestratory i skrzynka ATM; powinien znajdować się w opancerzonym zasobniku pod podłogą w kabinie pasażerskiej. 50. Podczas zgrywania kopii z czarnej skrzynki nagle zabrakło prądu i zniknęło 16 sekund nagrania, po które potem specjalnie pojechał do Moskwy minister Miller. 51. Rosjanie odmawiają polskim prokuratorom oddania czarnych skrzynek polskiego samolotu, choć są one własnością polskiego rządu, a nawet udostępnienia oryginałów do badań w Polsce. 52. Rosjanie odmawiają polskiej prokuratorze zwrotu, a także udostępnienia do badań w Polsce wraku samolotu. 53. Rosjanie nie chcą wydać polskiej prokuraturze protokołów badania w Moskwie – przy udziale polskich specjalistów z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie – oryginałów zapisu rozmów z czarnej skrzynki. Wcześniej przez 10 miesięcy przetrzymują protokoły sporządzone w Smoleńsku przez polskich archeologów. 54. Rosjanie informują, że nie zachował się zapis wideo wieży w Smoleńsku z taśmą, na której zarejestrowano pracę kontrolerów i płk Krasnokuckiego. 55. Latem 2010 r. Rosjanie, tłumacząc się względami formalnymi, jeszcze raz przesłuchali pracowników wieży. Nowe zeznania okazują się znacznie korzystniejsze dla strony rosyjskiej. Polska prokuratura akceptuje nowe zeznania kontrolerów lotu ze Smoleńska i unieważnia zeznania otrzymane wcześniej. „To szokujące” – komentuje w „Rzeczpospolitej” znany karnista, prof. Piotr Kruszyński. 56. W materiałach przekazanych Polsce przez Rosjan brak dokumentacji fotograficznej miejsca zdarzenia zaraz po katastrofie i po przemieszczeniu części wraku, a także dokumentacji z oblotu terenu lotniska – przed 10 kwietnia i po katastrofie. 57. Komisja Jerzego Millera nie zleca badań, które udowodniłyby, że skrzydło Tu-154 mogło urwać się po zderzeniu z brzozą. Mimo to w swoim raporcie formułuje taką tezę. We wrześniu 2011 r. ekspert NASA prof. Wiesław Binienda przygotowuje fachową ekspertyzę obalającą teorię specjalistów Millera. 58. Polskie agendy rządowe, w tym służby specjalne RP, od półtora roku ukrywają zdjęcia satelitarne miejsca katastrofy, wykonane 10 kwietnia 2010 r., przekazane Polsce niedługo po katastrofie przez służby USA. 59. Polska komisja pod przewodnictwem ministra Millera opracowuje raport końcowy dotyczący przyczyn katastrofy, bez dostępu do kluczowych dowodów przerzuca winę na polskie wojsko, w tym pilotów, którzy siedzieli za sterami Tu- 154M 101. 60. Rosjanie nie przekazali dotychczas Polsce ekspertyz balistycznych i pirotechnicznych. 61. Rosjanie nie wyjaśnili polskim ekspertom tożsamości tajemniczego gen. Władimira Iwanowicza, któremu niedługo przed katastrofą płk Krasnokucki meldował o sytuacji na lotnisku. Awanse, odznaczenia i dymisje 62. 11 listopada 2010 r., z okazji Święta Niepodległości na stopień generała brygady zostaje awansowany płk Krzysztof Bondaryk. 10 kwietnia 2010 r. szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 63. 11 listopada 2010 r. – na stopień generała brygady zostaje awansowany płk Janusz Nosek. 10 kwietnia 2010 r. szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. 64. 11 listopada 2010 r. – na stopień generała brygady zostaje awansowany płk Krzysztof Parulski. 10 kwietnia 2010 r. naczelny prokurator wojskowy i zastępca prokuratora generalnego. 65. 16 listopada 2010 r. z okazji Dnia Służby Zagranicznej Jerzy Bahr – 10 kwietnia 2010 r. ambasador RP w Moskwie – zostaje odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. 66. 16 listopada 2010 r. szef MSZ, Radosław Sikorski, odznacza szefa BOR, gen. Mariana Janickiego, Odznaką Honorową „Bene Merito” (Dobrej Zasługi) – zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym przez MSZ za „działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej”. 67. 10 czerwca 2011 r. naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski zawiesza Marka Pasionka, jednego z dwóch prokuratorów prowadzących śledztwo smoleńskie, i wszczyna wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Pasionek zawinił, bo miał zwracać się do przedstawicieli USA o pomoc w uzyskaniu materiałów przydatnych w śledztwie i był zwolennikiem postawienia zarzutów ministrowi Bogdanowi Klichowi i szefowi Kancelarii Premiera Tomaszowi Arabskiemu. 68. 16 czerwca 2011 r. po Święcie Biura Ochrony Rządu na stopień generała dywizji zostaje awansowany gen. bryg. Marian Janicki, szef BOR.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xxx 
 • +1

  widz_gość

  23.09.2011, 21:05

  Kazimierz Smoliński w Internecie

  http://www.dailymotion.com/tvorozstaje#videoId=xku5an

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • gosc_gość

  23.09.2011, 23:23

  zacytuje slowa Tuska damy polakom zielona wyspe le zapomil dodac lowo nedzazy,biedakow i nie mamy co do ust wlozyc nawet kromki chleba dos i precz z PO I TUSKIEM zapomial jazyl n akocia lape tyle lat i nagle sie zenil bo wypada,wywiudl sie z jakiej rodzinki....?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx7 
 • bbb_gość

  24.09.2011, 10:54

  ,,,

  Po co przytaczasz artykuł z gazety? Wystarczy podać link inteligencie, a nie zaśmiecać portal. Mniemam że "Gazeta Polska"?

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx8.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA