Znamy mistrzów ortografii

Tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Gniewskiej przypadł już czwarty raz Wiktorii Pastewskiej-Kuster (fot. tcz.pl)
Tczew - Znamy mistrzów ortografii
W środę, 15. lutego, o tytuły mistrzów ortografii walczyli uczniowie szkół podstawowych oraz mieszkańcy gminy Gniew, którzy tego dnia mierząc się ze sobą, sprawdzili swoje umiejętności posługiwania się językiem polskim i znajomości ortografii.

Tuż po godzinie dziesiątej rano w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki rozpoczęło się dyktando dla uczniów klas III-IV. W tej kategorii drugi rok z rzędu Małym Mistrzem Ortografii Szkół Podstawowych Ziemi Gniewskiej została Zuzanna Racka. Dwa kolejne miejsca należały także do uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego - pierwszą wicemistrzynią została Kornelia Waśniewska, a drugim wicemistrzem został Jan Cieszyński.

- Przygotowując się do dzisiejszego dnia, przeczytałam cały słownik ortograficzny i uczyłam się z zeszytu do języka polskiego - mówiła tuż po konkursie Zuzanna Racka. W kolejnym dyktandzie dla klas V i VI spotkali się uczniowie z Gniewu, Opalenia i Polskiego Gronowa. Bezbłędnie z zadaniem poradziła sobie tylko jedna osoba, a był to Krzysztof Jędrzejewski z gniewskiej podstawówki. Druga była jego koleżanka ze szkoły Aleksandra Chojnacka, a trzecia Marta Kruszyńska ze szkoły w Opaleniu.

W godzinach przedpołudniowych wyłoniono Małego Mistrza i Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych Ziemi Gniewskiej. Zostali nimi Zuzanna Racka i Krzysztof Jędrzejewski. Po południu tego samego dnia dorośli mieszkańcy powiatu tczewskiego już po raz ósmy walczyli o miano Mistrza Ortografii Ziemi Gniewskiej. Tytuł ten przypadł już czwarty raz z rzędu Wiktorii Pastewskiej- Kuster.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  25.02.2012, 15:46

  Gratulacje

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xxx 
 • +1

  _gość

  25.02.2012, 15:49

  Gratulacje ogromne:)

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx1.xx3 
 • -1

  _gość

  25.02.2012, 22:25

  Bronek K. nie startował?

  łączmy się w "bulu nadzieji"

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • -2

  jaszym1

  26.02.2012, 22:59

  BRAWO

  Gratuluję wszystkim Mistrzom ortografii.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia