Wpadł przez picie piwa na ławce. Teraz grożą mu 3 lata

(fot. KPP Tczew)
Wpadł przez picie piwa na ławce. Teraz grożą mu 3 lata
Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zatrzymali 26-latka, który chował w portfelu narkotyki. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, gdy pił piwo z 42-latkiem na ławce, a podczas legitymowania był bardzo nerwowy. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest zakazane, dlatego też policjanci nałożyli na obu mężczyzn mandat.

W poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn w wieku 26 i 42 lat siedzących na ławce i pijących alkohol. Funkcjonariusze podjęli wobec nich interwencję.

- Podczas rozmowy młodszy z nich był wyrazie zdenerwowany, dlatego policjanci postanowili sprawdzić, czy czegoś nie ukrywa. Typowania mundurowych były trafne, w portfelu mężczyzny znaleźli srebrne zawiniątka z żółtą substancją. 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policyjny tester wykazał, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Wczoraj usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.

W związku z wykroczeniem, jakie popełnili mężczyźni, policjanci nałożyli na nich mandat w wysokości 100 złotych. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest zakazane. Mimo pięknej słonecznej pogody nie wolno pić alkoholu na rynkach, ulicach, placach czy w parkach.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  qq_gość

  15.05.2024, 18:27

  widac pelpsiniaki piwa też psic nie mogo

  Odpowiedz
  IP: 169.150.xx8.xxx 
 • +1

  narko_gość

  15.05.2024, 18:47

  psiwo z psiano już nie za psieńć złotych

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx6.xx7 
 • +2

  Paczacz _gość

  16.05.2024, 07:48

  To są bzdury, że w miejscu publicznym nie wolno pić piwa, bo co z ogródkami piwnymi latem? Poza tym w ustawie jest wyszczególnione gdzie dokładnie nie wolno, parkach ulicach, ale np nic nie ma o piciu piwa na klatce schodowej, a to też miejsce publiczne. A policja tylko żeruje na niewiedzy ludzi.

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx2.xx4 
 • Sławek EU07_gość

  16.05.2024, 08:26

  4 lata

  Co by było gdyby Sąd skazał go na cztery lata za kratki czyli większą karę niż jest przewidziana za ten czyn?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.