Autem i rowerem z promilami. Obaj odpowiedzą przed sądem

Alkomat (fot. KPP Tczew)
Autem i rowerem z promilami. Obaj odpowiedzą przed sądem
Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich będąc nietrzeźwym, wsiadł za kierownicę samochodu, drugi w podobnym stanie psychofizycznym jechał rowerem. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie dotyczące zakłócającego spokój kierującego autem, który może być pijany. Na miejsce skierowany został patrol z ruchu drogowego, który zatrzymał do kontroli kierowcę daewoo.

- Policjanci sprawdzili trzeźwość kontrolowanego 30-latka. Alkomat wskazał, że mężczyzna ma 1,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policyjne systemy wykazały, że 30-latek ma zatrzymane prawo jazdy. Tego samego dnia, policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie zatrzymali 37-latka, który pijany poruszał się rowerem. Mieszkaniec powiatu tczewskiego miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również w dalszą drogę już nie pojechał. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.

Po raz kolejny przypominamy bardzo ważną zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem alkohol, nie jadę.


Drukuj
Prześlij dalej