39 strażackich interwencji w ciągu tygodnia

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - 39 strażackich interwencji w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 22.06.2020 roku do 28.06.2020 roku zanotowano łącznie 39 zdarzeń w tym 2 pożar, 35 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe z instalacji wykrywania .

Ważniejsze zdarzenia

22. 06. 2020 Piaseczno -DK 91 - wypadek samochodowy

Po przybyciu na miejsce zdarzania zastano samochód osobowy z jedną osobą w środku znajdujący się w przydrożnym rowie, samochód ciężarowy wraz z naczepą znajdujący się ok. 100 metrów dalej również w przydrożnym rowie. Przybyły na miejsce przed zastępami straży ZRM nie podjął czynności medycznych wobec kierującego pojazdem osobowym stwierdzając zgon.. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zneutralizowaniu wycieków oraz pomocy prokuratorowi w przeprowadzeniu czynności służbowych na miejscu zdarzenia. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew, 1 zastęp JRG Kwidzyn, 2 zastępy OSP Gniew, 1 Zastęp OSP Piaseczno

25.06.2020 - Swarożyn - DK22 - wypadek samochodowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek samochodu osobowego i ciężarowego. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca samochodu osobowego, który po udzieleniu pierwszej pomocy w karetce został zabrany do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zneutralizowaniu wycieków oraz zabezpieczeniu czynności wykonywanych przez Policję. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew i 1 zastęp z OSP Swarożyn

26.06.2020 -Tczew - ul. Poligonowa - pomoc Policji w poszukiwaniach osoby zaginionej
W godzinach wieczornych zastęp straży pożarnej wsparł działania Policji w poszukiwaniu osoby zaginionej na dawnych terenach wojskowych. Strażacy przeszukiwali teren pieszo i przy pomocy quada. Osobę zaginioną udało się odnaleźć. Ze względu na jej stan konieczne okazało się przeniesienie poszkodowanego przez strażaków do pobliskiej drogi asfaltowej, gdzie przekazano go zespołowi ZRM. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew. 1 zastęp OSP Gniszewo, 1 zastęp OSP Tczew i 1 zastęp OSP Rokitki.

Drukuj
Prześlij dalej