Pracownicy z Tczewa: wyjazd nad morze czy za granicę? Czas na pracę w sezonie wakacyjnym!

Tczew - Pracownicy z Tczewa: wyjazd nad morze czy za granicę? Czas na pracę w sezonie wakacyjnym!
Tczew to miejscowość zlokalizowana w województwie pomorskim, w którym stopa bezrobocia nie należy do wysokich. Znalezienie zatrudnienia w Tczewie i okolicach nie powinno być trudne - zwłaszcza, że kilkadziesiąt kilometrów od tego miasta znajduje się ogromna i nieustannie rozwijająca się metropolia, czyli Trójmiasto. W poniższym artykule doradzamy, jak poszukiwać Pracy niedaleko Tczewa. Zapraszamy do lektury.

Praca w Tczewie 2021 - o czym warto wiedzieć?

Tczew to ważna miejscowość na mapie województwa pomorskiego. Jej ogromnym atutem jest atrakcyjne położenie geograficzne i komunikacyjne. Mieszkańcy Tczewa mogą bez trudu znaleźć zatrudnienie w swoim mieście, ale również zatrudnić się w większym ośrodku, np. Gdańsku, Gdyni czy Sopocie. Statystyki jasno wskazują, że tczewianie bardzo chętnie pracują w różnych ośrodkach, które są oddalone nawet kilkadziesiąt kilometrów od ich stałego miejsca zamieszkania.
W 2017 roku liczba mieszkańców Tczewa, która wyjeżdżała do pracy, wyniosła ponad 4000, zaś liczba osób przyjeżdżających do pracy w tym mieście uplasowała się na poziomie 3300 osób. Do pracy w Tczewie zdecydowanie najczęściej przybywają pracownicy ze Wschodu, przede wszystkim z Ukrainy i Białorusi.

Praca w Tczewie w czasach pandemii - czy znalezienie zatrudnienia jest trudniejsze niż przed pandemią?

Panująca pandemia koronawirusa spowodowała wielomiesięczny lockdown, co odbiło się na sytuacji materialnej wielu przeciętnych obywateli a także dobrze prosperujących firm. Na szczęście, dzięki pomocy w ramach rozmaitych Tarcz Antykryzysowych przedsiębiorcy zyskali niezbędne środki finansowe na przetrwanie tego trudnego okresu. Dzięki temu po zniesieniu obostrzeń w czerwcu 2021 roku, firmy od razu wznowiły swoją działalność. Mało tego, zaczęły zatrudniać nawet więcej pracowników aniżeli w analogicznym okresie roku 2019, kiedy nie było jeszcze pandemii.

Czy zatem znalezienie dobrego miejsca pracy w Tczewie w czasach pandemii jest trudne? Absolutnie nie. Jeżeli posiadamy odpowiednie kwalifikacje, motywację oraz doświadczenie, bez trudu znajdziemy takie miejsce pracy, które w pełni będzie odpowiadało naszym aspiracjom.

Tczew czy Trójmiasto?

Sporo osób mieszkających w Tczewie zastanawia się też nad tym, czy dobrym rozwiązaniem jest znalezienie pracy poza miejscem swojego zamieszkania, na przykład w Gdyni, Sopocie czy Gdańsku. Odpowiedź jest prosta: absolutnie tak. Wynika to oczywiście z tego, że w zdecydowanej większości przypadków w wymienionych wyżej ośrodkach działa znacznie więcej firm niż w Tczewie, a ponadto pracownicy mogą liczyć tam na wyższe wynagrodzenia.

Praca w Trójmieście dla mieszkańców Tczewa

Dojazd z Tczewa do Trójmiasta do pracy nie powinien stanowić żadnego problemu, ponieważ całe województwo jest doskonale skomunikowane dzięki pociągom regionalnym, autobusom a także szerokopasmowym drogom, po których w szybki i bezproblemowy sposób mogą przemieszczać się samochody osobowe. Podróże z Tczewa do pracy w Gdańsku czy Sopocie nie są zatem czasochłonne, co jest dodatkową zaletą poszukiwania zatrudnienia w tych miejscach.

Najlepsze ogłoszenia o pracę w Tczewie można znaleźć na portalu www.aplikuj.pl

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej