Terytorialsi pokonali ponad 1100 km, by wesprzeć budowę hospicjum

(fot. SportoweDziki/Facebook)
Tczew - Terytorialsi pokonali ponad 1100 km, by wesprzeć budowę hospicjum
Terytorials 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z żołnierzami 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego przeszli Polskę wzdłuż biegu Wisły.

Grupa "Sportowe Dziki" z Lęborka przed trzema tygodniami wyruszyła w marsz, by przejść Polskę wzdłuż biegu jej najdłuższej rzeki Wisły. Trasa licząca ponad 1100 km rozpoczęła się w miejscowości Broszkowice w Małopolsce a zakończyła u ujścia królowej polskich rzek. Porucznik Piotr Okrój - żołnierz 73 batalionu lekkiej piechoty 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z kpr. Robertem Kujawskim i szer. Michałem Niemczyckim na co dzień żołnierzami służącymi w 1 Lęborskim Batalionie Zmechanizowanym to współzałożyciele i inicjatorzy wyzwania, któremu poza celem ambicjonalnym przyświecała również ważna idea wsparcia lokalnych samorządów w budowie hospicjum w Pogorzelicach. Zorganizowano więc zbiórkę na która chętni mogli i nadal mogą wpłacać pieniądze.

Porucznik Okrój jest znakomitym przykładem jak idee przyświecające służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej nabierają namacalnej postaci. Wsparcie lokalnej społeczności jest jednym z najważniejszych zadań terytorialsów.

Jesteśmy dumni, że mamy w swoich szeregach żołnierzy niosących bezinteresowna pomoc potrzebującym, realizując w ten sposób tę najważniejszą misję do jakiej wojska OT zostały powołane - Sportowe Dziki


Zrzutkę na budowę hospicjum w Pogorzelicach, można wesprzeć pod adresem https://zrzutka.pl/budujemyhospicjum/s/sportowedziki

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +5

  ktoś_gość

  20.07.2021, 11:54

  pomoc???

  może lepiej trzeba było pójść i pomóc na budowie niż łazić bez sensu wzdłuż rzeki....?!?!?!?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx8 
 • +6

  _gośćżołnierzy_gość

  20.07.2021, 13:22

  żołnierzy????????????????????????????????

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx3.xx4 
 • +3

  blabla_gość

  21.07.2021, 05:37

  żołnierze?

  Chyba harcerzyki z oddziałów Macierewicza :)

  Odpowiedz
  IP: 188.252.xx6.xx9 
 • c_gość

  22.07.2021, 14:05

  Żołnierze? Po 14 dniach szkolenia z plastikowymi karabinkami spiętymi trytytkami?

  Odpowiedz
  IP: 5.226.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.