Kolizje, wypadki i walka ze skutkami koronawirusa

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Kolizje, wypadki i walka ze skutkami koronawirusa
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 13.04.2020 roku do 19.04.2020 roku zanotowano łącznie 37 zdarzeń, w tym 7 pożarów oraz 30 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia

15.04.2020r. Tczew ul. Bałdowska - kolizja drogowa

Na miejscu zdarzenia zastano kolizje samochodu osobowego który uderzył w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG.

15.04.2020r. Janiszewko - kolizja drogowa
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano kolizje 2 samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz usunięciu plamy oleju. W zdarzeniach brał udział 1 zastęp z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z OSP Janiszewko.

15.04.2020r.Tczew ul. Franciszka Żwirki - kolizja drogowa
Na miejscu zdarzenia zastano kolizje 2 samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz uprzątnięciu jezdni z płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG.

17.04.2020r.Tczew ul. Za Dworcem - próba samobójcza
Na miejscu zastano mężczyznę, który skoczył z mostu do Wisły. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podczas wodowania łodzi przez ratowników otrzymano informacje, że mężczyznę wyciągnęli z wody pracownicy pracujący przy remoncie mostu, którzy podpłynęli do niego kutrem. Osoba została przekazana do Zespołu Ratownictwa Medycznego. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG, 1 zastęp z KP PSP oraz grupa wodno - nurkowa z Gdańska.

19.04.2020r.Wielgłowy - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy leżący na boku na poboczu drogi. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej. W skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Subkowy, 1 zastęp z OSP Brzuśce oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

19.04.2020r.Gręblin - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano leżący na chodniku motocykl i kierowcę leżącego na jezdni. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej. W skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. Motocyklista nie chcąc zderzyć się z samochodem osobowym sam przewrócił się na jezdni. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Gręblin, 1 zastęp z JRG oraz 1 zastęp z OSP Pelplin.

W minionym tygodniu strażacy z powiatu tczewskiego uczestniczyli w 15 zdarzeniach związanych z zabezpieczeniem infrastruktury przeznaczonej do walki z koronawirusem oraz w 2 zdarzeniach związanych z dostarczaniem żywności osobom przebywającej na kwarantannej.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA