Dezynfekcja w gminie Gniew

(fot. gniew.pl)
Tczew - Dezynfekcja w gminie Gniew
W porozumieniu z władzami gminy Gniew do walki z koronawirusem przystąpiła spółka Inwest-Kom.

- To dzięki niej, specjalnym środkiem zostaną zdezynfekowane przystanki, ławki oraz ścieżki na terenie naszej gminy. Nie jest to jednorazowa akcja, dezynfekcja będzie prowadzona systematycznie. - informują urzędnicy z Gniewa.

Dodajmy, że podobne działania są prowadzone na terenie gminy Tczew oraz w samym mieście (przez ZUK).

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Po co_gość

  21.04.2020, 07:54

  po co

  szkoda kasy

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +3

  ddd_gość

  21.04.2020, 08:50

  Bezsensowna walka

  Jeśli to ma na celu walkę z koronawirusem to bez sensu bo ten virus przetrwa (bo nie potrafi żyć bez człowieka) na powierzchni kilka godzin więc taka akcja musiałaby być przeprowadzana kilka razy na dobę lub wcale. Co innego walka ogólnie z bakteriami (np. kałowymi), które na powierzniach żyją - wówczas taka akcja ma sens (czyszczenie środkami bakteriobójczymi). No ale "walka z koronawirusem" lepiej brzmi i pewnie więcej kosztuje...

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.