Decka Pelplin wygrywa w Sopocie

(fot. mat. prasowe )
Koszykarze Decka Pelplin odnoszą zwycięstwo na inauguracje sezonu II Ligi koszykówki mężczyzn.

Decka Pelplin zainaugurowała II ligę wyjazdowym meczem z rezerwami ekstraklasowego Trefla Sopot. Mecz jak to bywa na początku sezonu rozpoczął się bardzo nerwowo, świadczy o tym wynik 5:5 po pięciu minutach pierwszej kwarty. W drugiej połowie pierwszej ćwiartki po serii trafień Karola Dębskiego, który w całym meczu zdobył 24 punkty i 9 zbiórek, a także lepszej gry całej drużyny z Pelplina na tablicy wyników widniał wynik 21:16. W drugiej kwarcie przewaga gości urosła już do 8 punktów, lecz bardzo ambitny zespół Trefla doprowadził do remisu.
Po przerwie zespół prowadzony przez Przemysława Bilińskiego zdominował gospodarzy i jego zwycięstwo było bezdyskusyjne. Wspaniałe zawody rozgrywał jak na kapitana drużyny przystało Bartosz Sarzało ocierając się o „triple double” z 10 punktami, 13 zbiórkami i 8 asystami, które zapisał na swoim koncie. Decka kontrolowała mecz utrzymując różnicę na poziomie kilkunastu punktów, a na koniec trzeciej kwarty różnica ta wyniosła już 20 pkt( 67:47). Czwarta kwarta była kontynuacja dobrej agresywnej obrony, a także szybko wyprowadzanych kontr , dzięki czemu wynik końcowy to 86:62.