Drużyna z Żukowa za mocna dla Pogoni

Pogoń Tczew 2 - 4 GKS Żukowo.

Bramki:
7` GKS Żukowo
24` KS Pogoń Tczew - Oliwia Aronowska
34` GKS Żukowo
45` KS Pogoń Tczew - Kinga Siuciak ( z rzutu karnego )

47` GKS Żukowo
50` GKS Żukowo

Relacjonuje Mateusz Sroka:

W niedzielnym meczu, który rozpoczął się o godzinie 11:00 podejmowaliśmy zespół z Żukowa. Przed meczem zespół przeciwny nie posiadał punktów na swoim koncie co oznaczało, że na pewno przyjedzie zmotywowany aby wygrać. Dodatkową motywacją również był fakt, że w poprzednich dwóch meczach (w poprzednim sezonie) dwukrotnie jeszcze jako SP Gryf 2009 Tczew z boiska schodziliśmy wygrani. Zawodniczki z Żukowa szybko zdobyły pierwszą bramkę, my kilku swoich sytuacji nie wykorzystaliśmy i dopiero wyrównanie dała Oliwia Aronowska. Niestety przed przerwą straciliśmy kolejną bramkę. Po przerwie nasz zespół wyszedł bardziej zmotywowany, czego efektem była bramka z rzutu karnego naszej środkowej pomocniczki (w tym meczu wyjątkowo środkowa obrończyni) Kingi Siuciak. Kiedy wydawało się, że łapiemy drugi oddech i mecz będzie pod nasza kontrolą szybko dostajemy dwie bramki. Do końca meczu próbowaliśmy zmniejszyć rozmiary porażki (słupek zatrzymał strzał Viktorii Osowskiej, a w sytuacji jeden na jeden znalazła się Oliwia Aronowska, jednakże jej strzał bramkarka sparowała na rzut rożny). Bardzo zmotywowana drużyna z Żukowa okazała się, zbyt ciężką przeprawą dla naszego zespołu. Gratulacje dla dzielnie broniącego się zespołu GKS, a my postaramy się w kolejnym meczu pokazać się z jeszcze lepszej strony i miejmy nadzieje, że nasza skuteczność okaże się dużo lepsza.