Kibice udający się na piłkarskie mistrzostwa świata wjadą do Rosji bez wiz

ID i logo Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018
Tczew - Kibice udający się na piłkarskie mistrzostwa świata wjadą do Rosji bez wiz
Kibice udający się na piłkarskie mistrzostwa świata wjadą do Rosji bez wiz - poinformowało w środę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na stronie internetowej. Cztery mecze odbędą się na terenie graniczącego z Polską Obwodu Kaliningradzkiego.

Mundial potrwa od 14 czerwca do 15 lipca, a fani futbolu będą mogli wjechać bez wiz w okresie od 4 czerwca do 15 lipca, a do 25 lipca powinni opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej.

Jak poinformował w komunikacie MSWiA, wjazd i wyjazd z terytorium Rosji będzie możliwy na podstawie ważnego dokumentu potwierdzającego tożsamość (paszport) oraz tzw. paszportu kibica czyli FAN-ID. Jest to dokument - spersonalizowana karta widza, a mogą ją otrzymać jedynie posiadacze biletów na spotkania MŚ.


Dowód osobisty nie może być używany jako dokument uprawniający do wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej.

Wzór FAN-ID dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej www.fan-id.ru . Specjalnie dla kibiców zostaną uruchomione punkty na każdym z przejść granicznych, w których będzie można uzyskać specjalną kartę.

Identyfikator FAN-ID jest obowiązkowy dla wszystkich kibiców udających się na piłkarski mundial. Uprawnia jego posiadacza do bezpłatnych przejazdów w miastach-gospodarzach w dni meczowe. Bez niego nie będzie można także wejść na stadion.

W Kaliningradzie odbędą się cztery mecze: 16 czerwca Chorwacja - Nigeria, 22 czerwca Serbia - Szwajcaria, 25 czerwca Hiszpania - Maroko, 28 czerwca Anglia - Belgia.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +4

  EkO_gość

  16.05.2018, 13:26

  jadą by dostać po głowie?

  Jeśli Putin nie wyda przywódcom ruskich nabojek wyraźnego przykazu by zachować spokój, to będzie wielkie polowanie na zadymy jak podczas zawodów ze Francji. ruscy szaleli jak opętani. Jeśli więc ktoś dostanie po głowie i to ostro może mieć pretensje sam do siebie, że tam pojechał. OMON was nie obroni. Przypomnijcie sobie, co Ruscy robili we Francji na Euro...

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx2.xx0 
 • +3

  Rasija_gość

  16.05.2018, 14:55

  Do rusków to mogę wysłać moje śmieci nawet jak by mi zapłacili to do kacapów nie pojadę

  Odpowiedz
  IP: 176.11.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.