Wreszcie upragnione zwycięstwo - po meczu Aussie Sambor Tczew - KPR Ruch Chorzów

Najbliższy mecz będzie okazją do ponownego ujrzenia na parkiecie byłej zawodniczki Sambora Mirki Waldowskiej (fot. sambor-tczew.pl)
Wreszcie upragnione zwycięstwo -  po meczu Aussie Sambor Tczew - KPR Ruch Chorzów
W pierwszym z 6 meczów fazy play out zespół Aussie Sambor Tczew dość niespodziewanie łatwo poradził sobie z mającym w swoim składzie trzy reprezentantki Polski Ruchem Chorzów. Wygrana ta przedłuża szanse Sambora na utrzymanie się w PGNiG Superlidze Kobiet.

W początkowych minutach gry oba zespoły nie grzeszyły skutecznością. Gra w ataku była szarpana, niedokładna, a najważniejsza dla obu zespołów była twarda defensywia. Z tego tez powodu w 5 minucie meczu na tablicy wyników było zaledwie 1:1, a w 10 minucie 2:2. Od tego momentu lepiej zaczęły grać gospodynie. W ataku dobre zawody rozgrywała Justyna Domnik i głównie po jej bramkach w 17 minucie meczu Sambor prowadził już 7:3. Wówczas trener Zenon Łakomy zarządził krycie indywidualne najlepszej snajperki Sambora, a kibice zgromadzeni na trybunach poczuli lekkie zaniepokojenie. Tczewianki przez kilka minut nie potrafiły przystosować się do gry bez swojej kapitan. Skrzętnie wykorzystały to zawodniczki z Chorzowa, które zdobyły trzy bramki z rzędu i doprowadziły w 20 minucie do stanu 7:6. Na całe szczęście po krótkim czasie ciężar gry na swoje barki wzięła Katarzyna Skonieczna, która atomowymi rzutami z drugiej lini przełamała niemoc tczewianek. Gra Sambora była na tyle dobra, że po kilku kolejnych minutach trener Łakomy zrezygnował z indywidualnego krycia Domnik. Zmiany obrony na niewiele się zdały, gdyż Sambor tego dnia rozgrywał dobre zawody i na przerwę schodził z prowadzeniem 14:9

Drugą połowę lepiej zaczęły tczewianki, które po ramkach Domnik, Anny Szott i Magdaleny Stanulewicz w 36 minucie prowadziły już 17:10. Niestety, 3 minuty później z gradacji kar, czerwoną kartkę ujrzała Domnik, a zawodniczki Ruchu zwietrzyły szanse na odrobienie strat. Podobnie jak w pierwszej części meczu, tak i w drugiej niemoc Sambora trwała zaledwie kilka minut. Co prawda chorzowianki w 45 minucie doprowadziły do stanu 19:15, ale wówczas 3 bramki z rzędu zdobyła Magda Krajewska, czym wprowadziła spokój w szeregi Sambora. Do końca spotkania tczewianki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i dowiozły zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego. Zwycięstwo 26:21 przedłuża szanse Sambora na utrzymanie się w Superlidze, a kolejnym meczem o być albo nie być będzie wyjazdowa potyczka z Piotrcovią.

Aussie Sambor Tczew - KPR Ruch Chorzów 26:21 (14:9)

Sambor: Brzezińska, A. Skonieczna - Domnik 5, K. Skonieczna 5, Szott 4, Krajewska 4, Stanulewicz 3, Belter 2, Lipska 2, Szlija 1, Gelińska, Tomczyk.

Kary: 10 minut

Ruch: Wąż, Montowska - Grzyb 7, Jasinowska 3, Migała 3, Lesik 3, Jovović 2, Sucheta 1, Lanuszny 1, Pieniowska 1, Rodak.

Kary: 8 minut