Gryf przed rundą wiosenną

Gryf 2009 (fot. gryf.tczew.net.p)
Tczew - Gryf przed rundą wiosenną
Już tylko kilkanaście dni pozostało do pierwszego wiosennego meczu o punkty. Nie ulega wątpliwości, że Gryf znacząco wzmocnił się w przerwie zimowej i zrobi wszystko, aby utrzymać się w III lidze. Kadra jest już skompletowana, więc możemy się przyjrzeć poszczególnym formacjom.

W bramce zagra albo Damian Janiszewski, albo Łukasz Dus. Oboje rzetelnie trenowali i walczą o miejsce między słupkami. W obronie dwa znaczące transfery, doszli dwaj Michały: Hadrysiak i Poźniak. Obaj mają duże doświadczenie ligowe i bardzo dobre warunki fizyczne. Wydaje się, że uzupełniać ich powinien Lepczak, a czwartym defensorem będzie ktoś z wychowanków: Gajewski, Holz lub Skalski. Wciąż również Jacek Manuszewski może spokojnie grać w naszej obronie. Tczewska defensywa podniosła średnią "wzrostową", dzięki czemu będzie na pewno łatwiej bronić się podczas stałych fragmentów dla rywali. W pomocy jeden nowy zawodnik - Wojtek Zyska (aktualnie przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej) który był mózgiem IV ligowej Olimpii Sztum. Umiejętności ma spore, dlatego powinien sobie poradzić również w trzeciej lidze. Do dyspozycji trenera Manuszewskiego są Podbereźny, Resmerowski, Borys, Riebandt, Kiwatrowski, Dmitrzyk, Sroka, Zittrich, Meler i Zawoliński.

Na kogo postawi, zobaczymy. Grupa jest raczej wyrównana i każdy może otrzymać szansę gry w Gdańsku od pierwszej minuty. Z przodu znaczna poprawa. Formacja ataku to przede wszystkim Mateusz Kuzimski, na którego chyba najbardziej liczą kibice i działacze. Bardzo dobrze w sparingach radzi sobie Maciej Meler, a coraz lepiej prezentuje się utalentowany Jakub Poźniak. Uzupełniać ich będą Nowaczyk, Nagórski i Tutkowski. Być może do drużyny dołączą też Karol Opczyński, Maciej Saczuk czy Kamil Lisewski, trenujący w rezerwach. Kadrowo jesteśmy silniejsi, jak się to przełoży na grę w lidze i wyniki zobaczymy. Cel jest jasny, wszyscy ciężko pracują, aby go osiągnąć. Walka o utrzymanie potrwa z pewnością do ostatniego meczu.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +5

  Turbo!_gość

  06.03.2012, 19:33

  Saczuk,Lisewski

  Panowie nie róbcie jaj ,ani Saczuk ,ani Lisewski nie dają się do Gry w pierwszym zespole o ile ten pierwszy ma dobre warunki to palma mu się grzeje i niestety to już nie są czasy Juniorów ,żeby sobie radził jak ze swoimi rówieśnikami tak samo w III lidze, jego umiejętności nie sa na tyle dobre by godnie reprezentować nasze BARWY!! co Do Kamila to jeździec bez głowy ,tylko Drybling,Drybling i Drybling niestety kończący się zawsze stratą piłki i płaczem Lisewskiego!! Opczyński jest szybki przebojowy ,do tego walczy,ale jednak też myślę ,ze swoją szanse już miał której nie chciał sam wykorzystać!! DO BOJU CHŁOPACY!! WALKA TRWA O UTRZYMANIE!!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx8 
 • +1

  tytus_gość

  07.03.2012, 17:18

  gryf kadra

  na kogo postawi? wiadomo na kogo- na resmera i na kiwatrowskiego. czyli na swoich pupilów, pozniaka niech lepiej nie wpuszcza. bo i poco?,on i tak jest bez produktywny .czarno to widze ,ale walczyć trzeba

  Odpowiedz
  IP: 77.114.xx3.xx4 
 • -3

  gosc_gość

  07.03.2012, 21:17

  kadra

  Bezproduktywny to jest meler.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx7 
 • +2

  Bartezik

  07.03.2012, 22:54

  24 Marzec 2012

  Gryf - GWARDYJKA !!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Tczewianin_gość

  08.03.2012, 07:29

  Gryf-Gwardyjka

  3:0

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.