Rekordowa frekwencja i nocne rozgrywki

Druga w klasyfikacji ogólnej tczewskiego GP żeńska para K. Słomińska/E. Lewandowska
Tczew - Rekordowa frekwencja i nocne rozgrywki
Prawdziwe oblężenie przeżywają w tym roku piaszczyste boiska TCSiR. XIII Grand Prix bynajmniej nie jest pechowe, a jak na razie wręcz przeciwnie - pogoda wspaniała, frekwencja rekordowa, poziom drużyn bardzo wysoki. Panie coraz chętniej grają w Tczewie o czym świadczy aż 9 zespołów żeńskich w ostatnim turnieju. 54 zespoły - to od 8 lipca nowy i zapewne trudny do pobicia rekord frekwencji. Takiego maratonu jeszcze w Tczewie nie było.

Przyjezdnych zespołów bardzo dużo i to jak na popołudniowe zawody w środku tygodnia z dość odległych miejscowości, jak choćby Lębork, czy Grudziądz. Tylko dzięki bardzo zdyscyplinowanym uczestnikom, którym organizator bardzo dziękuje za wspaniałą sportową postawę, udało się sprawnie przeprowadzić ten turniej. Większych niespodzianek nie zanotowano, ale poziom sportowy podniósł się tak bardzo, że wiele znanych par z poprzednich edycji odpada we wczesnej fazie rozgrywek. Największa niespodzianka to zajęcie dopiero VIII miejsca pary Łazarska - Walentynowicz (dotychczasowych v-ce liderek) w turnieju kobiet. U pań coraz więcej zespołów, coraz bardziej zacięta rywalizacja. W kategorii 40+ ponownie 4 zespoły gdzie grano systemem każdy z każdym. Co tydzień zmienia się zwycięzca, tym razem to starogardzianie Dusowski : Szwajkowski pokonali Rekowskiego i Leczkowskiego 22:20. IIIm jak przed tygodniem zajęli Zieliński : Woźniak.

Panie rywalizowały w trzech 3-zespołówych grupach, z których zwycięzcy ponownie w 3-zespołowej grupie grali o miejsca I-III, a miejsca drugie utworzyły grupę grającą o miejsca IV-VI. Trzecie miejsca nie grały. Po raz drugi sukces odniosła para Hohn : Bartoń, przed Antosik : Luttner i Domowską : Bąkowską. Kolejne miejsca zajęły : IV siostry Kirszenstein, V Sikora : Bralewska, VI Mróz : Klawitter, VII Chmielecka : Herlein, VIII Łazarska : Walentynowicz , VIII Rembiasz : Lidzińska. W kategorii OPEN tym razem szlagierem stały się dwa pojedynki młodziutkiej tczewskiej pary Brange - Zbrzeźny. Najpierw w półfinale dzielnie stawili opór późniejszym zwycięzcom parze Gabrych - Konkel. Tczewianie prowadzili nawet 13:10 i remisowali do stanu 17:17, by "polec" w końcówce 18:21. Równie zacięty i emocjonujący pojedynek w/w para stoczyła w meczu o III miejsce z elbląską parą Zięba : Niemiec. Tu również "poległa", ale dopiero przy stanie 26:28 mając wcześnie piłki meczowe. Tczewskie czwartki XIII edycji GP przejdą do historii jako "nocne zawody", gdyż po raz kolejny turniej zakończył się grubo po 23.00. Tym razem ostatni mecz trwał do godz. 23.30!!!

Za tydzień 15 lipca półmetek, a po nim aż 3-tygodniowa przerwa w rozgrywkach. Organizator, TCSiR zaprasza do wzięcia udziału w tym największym "nocnym" turnieju pewnie w... Polsce!

WYNIKI:

OPEN

BARAŻE :
Krajnik : Mrozek - Sipurzyński : Grabowski 21:16
Brange : Zbrzeźny - Roik : Neumann 21:15
Zieliński : Wołoszuk - Ilewicz : Pepliński 21:7
Głuszak : Lejk - Brzózka : Lewandowski 21:18
Jaworski : Miotk - Bąk : Dywelski 21:13
Pielak : Jagodziński - Chmielecki : Malinowski 21:18

ĆWIERĆFINAŁY :
Gabrych : Konkel - Krajnik : Mrozek 21:17
Brange : Zbrzeźny - Głuszak : Lejk 23:21
Zięba : Niemiec - Pielak : Jagfodziński 21:18
Jaworski : Miotk - Zieliński : Wołoszuk 21:15

PÓŁFINAŁY :
Gabrych : Konkel - Brange : Zbrzeźny 21:18
Jaworski : Miotk - Zięba : Niemiec 21:12

O IIIm :
Zięba : Niemiec - Brange : Zbrzeźny 28:26

FINAŁ :
Gabrych : Konkel - Jaworski : Miotk 21:16
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • E_gość

  12.07.2010, 21:26

  Frekwencja-pozostawie bez komentarza

  .....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.