XX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej

Siatkówka (fot. mat. prasowe)
Tczew - XX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej

zobacz galerię zdjęć: 3
W niedzielę 16 grudnia na Hali II LO w Tczewie odbył się XX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej. Zawody zostały rozegrane w kategorii OPEN, gdzie skład drużyny mogły stanowić kobiety, mężczyźni, a także zespoły mieszane w dowolnej konfiguracji. Do zawodów zgłosiło się 10 zespołów - 1 drużyna kobiet, 4 drużyny mieszane i 5 męskich co stanowiło łączną liczbę 68 osób.

Każdy mecz (ze względu na dużą ilość spotkań - 22 mecze !) rozgrywano w formie jednego pełnego seta. Drużyny podzielono na dwie grupy po 5 zespołów. W każdej grupie rozegrano mecze systemem "każdy z każdym". Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy przechodziły do gry o podium - zwycięzcy grup rozgrywali mecz finałowy o I miejsce, a drugie miejsca z grup tzw. finał B, czyli mecz o III miejsce.

Walka w grupach była bardzo wyrównana, mecze niejednokrotnie kończyły się różnicą dwóch lub trzech punktów, a zdarzały się takie w których trzeba było grać na przewagi.

W grupie "A" o awansie decydowały tzw. małe punkty gdyż po zakończeniu tej fazy rozgrywek drużyny ZIMBABA, SMAKOSZE (obie ekipy złożone z samych mężczyzn) oraz EKONOMIK (drużyna mieszana) miały na swoim koncie po 3 zwycięstwa i jednej porażce.
W grupie "B" drużyny PSR (drużyna z jedną kobietą w składzie) oraz DZIKIE LOCHY (drużyna męska) również miały po 3 wygrane i jednej przegranej, w tym przypadku decydował bezpośredni mecz tych drużyn.
Ostatecznie w finałowej czwórce znalazła się drużyna mieszana (PSR) oraz trzy drużyny męskie (ZIMBABA, SMAKOSZE i DZIKIE LOCHY).
W meczu o III miejsce zagrały drużyny PSR i Smakoszy. Po bardzo wyrównanej walce na początku spotkania lepsza okazała ekipa się PSR, która dzięki konsekwentnej grze w drugiej części seta pokonała SMAKOSZY 25:16.
Jak przystało na finał mecz stał na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie. Lepsi okazali się Panowie z drużyny ZIMBABA, która pokonała DZIKIE LOCHY 25:21.

Po zakończeniu rozgrywek zwycięska drużyna otrzymała puchar, trzy najlepsze drużyny otrzymały drobne nagrody rzeczowe, czwarta drużyna na osłodę otrzymała słodki upominek.

Skład zwycięskiej drużyny ZIMBABA: Adrian Rogalski, Patryk Szarmach, Dawid Dąbrowski, Szymon Stangel, Oskar Krasiński, Bartosz Kosowski, Kacper Ćwikliński.

Drukuj
Prześlij dalej