Remis z Biało-Zielonymi i przegrana z Checzą Gdynia

Pogoń Tczew (fot. mat. prasowe )
Biało-Zielone Gdańsk 2-2 KS POGOŃ TCZEW

Bramki: Oliwia Aronowska, Biało-Zielone, Biało-Zielone,Martyna Tryka (z karnego)

28 maja 2017 roku pojechaliśmy na obiekty Ogniwa Sopot gdzie o godzinie 18:30 rozpoczęliśmy mecz z Biało-Zielonymi. Pierwsza bramkę w meczu strzeliła nasza zawodniczka Oliwia Aronowska, po strzale z woleja w dłuższy róg bramki. Kolejne dwie bramki zdobyły przeciwniczki, a bardzo dobrze grą swojego zespołu kierowała Oliwia Siemińska (w przeszłości zawodniczka ekstra ligowego KKP Bydgoszcz). Na dwa do dwóch w końcówce spotkania z karnego bramkę zdobyła Martyna Tryka. Mecz bardzo wyrównany, z przebiegu meczu remis jak najbardziej sprawiedliwy. Przed meczem zajmowaliśmy 3 miejsce w lidze, a Biało-Zielone 2. Ewentualna wygrana dawałaby nam nadzieje na możliwość przeskoczenia w późniejszej fazie zespołu z Gdańska.

KS POGOŃ TCZEW 0-3 Checz Gdynia

Mecz z Checzą odbył się 31.05.2017 roku na boisku przy ulicy Elżbiety 21A, niestety pierwszy raz w tej rundzie schodziliśmy z przegraną. Po 6 meczach wygranych, i poprzednim zremisowanym z zespołem z Gdańska, lepsza od nas okazała się Gdyńska Checz. Zespół z trójmiasta wszystkie bramki zdobył w pierwszej połowie spotkania, co pozwoliło spokojniej wejść w drugą połowę. Przez cały mecz towarzyszył dość silny wiatr, który miał przełożenie na grę obu zespołów. Próbowaliśmy grać piłką, budować akcję od tyłu, i kreować w środkowej strefie jednakże dobrze w grze obronnej radziły sobie przeciwniczki. Oba zespoły stworzyły podobną liczbę sytuacji bramkowych, jednakże bardziej skuteczna okazała się Checz. 15 czerwca 2017 roku o godzinie 11:00, gramy swój ostatni mecz ligowy z zespołem rezerw Sztormu AWFiS Gdańsk. Już zapraszamy na stadion przy ulicy Elżbiety 21A.