Pogoń wygrywa z Lwami z Lęborka

Pogoń Tczew (fot. mat. prasowe)
KS POGOŃ "GOŚCINIEC NAD WISŁĄ" TCZEW VS KTS-K LEW LĘBORK 8:2 (5:0).

Bramki (Asysty)
4` Agnieszka Rembalska (Martyna Tryka)
9` Martyna Tryka
20` Małgorzata Burczyk

30` Oliwia Aronowska (Agnieszka Rembalska)
37` Viktoria Osowska
58` Małgorzata Burczyk
61` Aneta Fryca (Sara Podsiadło)
64` Weronika Łobocka
75` Lew Lębork
79` Lew Lębork

Kolejny mecz, obecnego sezonu, w Pomorskiej III Lidze Kobiet zapowiadał się niezwykle ciekawie. Naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły, które w dwóch poprzednich kolejkach zdobyły komplet punktów, aplikując rywalom kilkanaście bramek. Górą z tego pojedynku wyszedł zespół Pogoni, ostatecznie wygrywając 8:2. Strzelanie rozpoczęła w 4 minucie Agnieszka Rembalska, zdobywając swoją debiutancką bramkę dla Pogoni. Drugą bramkę zdobyła Martyna Tryka, strzałem z rzutu wolnego, z okolic 30 metra.

Swoje pierwsze ale nie ostatnie trafienie w meczu, w 20 minucie, zaliczyła Małgorzata Burczyk, która skutecznie wykorzystała dobitkę po wykonywanym przez siebie rzucie karnym. Kolejna bramka padła łupem Oliwii Aronowskiej, która pewnie wykorzystała sytuację sam na sam. Piątą bramkę, po imponującej, indywidualnej akcji zdobyła lewa obrończyni - Viktoria Osowska. Pięciobramkowe prowadzenie do przerwy jest wynikiem całkowicie oddającym przebieg wydarzeń tego meczu, choć trzeba przyznać, że rywalki oddały groźny strzał z rzutu wolnego w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Annę Węsierską. Po przerwie mecz się nieco się wyrównał, lecz nie przeszkodziło to Pogoniankom w zdobyciu kolejnych 3 bramek. Przypomniała o sobie Małgorzata Burczyk, skutecznie wykorzystując zamieszanie podczas rzutu rożnego. 3 minuty później bramkę zdobyła Aneta Fryca zamykając świetne dośrodkowanie Sary Podsiadło ze skrzydła. Ostatnią bramkę zdobyła Weronika Łobocka, która podobnie jak Agnieszka Rembalska zdobyła swoją pierwsza bramkę w barwach Pogoni. Ostatnie akcenty spotkania należały do drużyny gości, która zdołała zdobyć 2 bramki.