Wiślane przedsięwzięcia w "jedynce"

(fot. mat. prasowe)
Wiślane przedsięwzięcia w "jedynce"
ROK 2017 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ROKIEM WISŁY. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie zorganizowano szereg przedsięwzięć, m.in.: Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Nad Wisłą dla tczewskich szkół podstawowych i gimnazjów, Powiatowy Konkurs Recytatorski Mieszkamy nad Wisłą i Szkolny Konkurs Wiedzy o Wiśle i Miastach Nadwiślańskich.

Rozpowszechniając wśród uczniów szkół podstawowych naszego miasta inicjatywę ustanowienia roku 2017 Rokiem Wisły, staraliśmy się rozbudzać i rozwijać zainteresowania dzieci i młodzieży swoim miastem i jego najbliższą okolicą, jego przeszłością i dniem dzisiejszym. - tłumaczy szkoła.


Popularyzacja wiedzy o Wiśle - jej życiu biologicznym, zagospodarowaniu, wykorzystaniu dla turystyki oraz problemie jej zanieczyszczenia, odkrywanie bogactwa dziedzictwa kulturowego poprzez poznawanie przeszłości miast nadwiślańskich oraz wydarzeń historycznych powiązanych z samą rzeką z pewnością przyczyni się do utrwalania u uczniów poczucia odpowiedzialności za miejsce, w którym żyją.

12 grudnia 2017 roku szkolne obchody Roku Wisły zakończono Międzyszkolnym Konkursem Wiedzy o Wiśle i Miastach Nadwiślańskich.


Zwycięstwo w konkursie odniósł zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tczewie w składzie: Daria Depka, Piotr Gliniewicz i Stanisław Okoński
II miejsce zajęły uczennice z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. O. Pio
w Tczewie : Zofia Białas, Urszula Sobkiewicz i Jagoda Szoła
III miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie: Jakub Sałek, Zofia Walkowiak i Oliwia Wysocka
Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie Zespołu Szkół Katolickich: Zuzanna Wędzikowska, Ewa Berdychowska i Julia Kułakowska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy rozległej wiedzy o Wiśle - naszej królowej rzek i zachęcamy do dalszego pogłębiania wiadomości na ten interesujący temat.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

  • +1

    kik_gość

    20.12.2017, 10:06

    "Popularyzacja wiedzy o Wiśle - jej życiu biologicznym, zagospodarowaniu, wykorzystaniu dla turystyki oraz problemie jej zanieczyszczenia, odkrywanie bogactwa dziedzictwa kulturowego poprzez poznawanie przeszłości miast nadwiślańskich oraz wydarzeń historycznych powiązanych z samą rzeką z pewnością przyczyni się do utrwalania u uczniów poczucia odpowiedzialności za miejsce, w którym żyją." O wykorzystaniu gospodarczym spławnej rzeki ani słowa! Wszystkie tej wielkości rzeki an zachodzie są spławne!

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx2.xx2 
  • piotr_gość

    20.12.2017, 11:17

    1

    Zawody organizowała szkoła podstawowa nr 1 i pierwsze miejsce zajęli uczniowie szkoły podstawowej nr 1...

    Odpowiedz
    IP: 78.11.xx4.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA