Ambasadorzy i Perełki Kociewia pilnie poszukiwani!

(fot. mat. organizatora)
Ambasadorzy i Perełki Kociewia pilnie poszukiwani!
Czas płynie i kolejny, piąty, zlot Kociewiaków i miłośników Kociewia zbliża się wielkimi krokami. W ubiegłym roku Walne Plachandry Kociewskie gościły w Pelplinie, w tczewskim powiecie. W bieżącym roku przychodzi kolej na powiat starogardzki. Organizatorzy tegorocznych plachandrów zapraszają 14 września br. do Arboretum Wirty w gminie Zblewo na Jarmark Kociewski i ... 5. Walne Kociewskie Plachandry! Jak co roku, podczas zlotu kociewiaków i miłośników Kociewia będą ogłaszani Ambasadorowie Kociewia i Perełki Kociewia.

I Ambasador, i Perełka Kociewia to tytuły honorowe nadawane przez specjalną Kapitułę w której skład wchodzą przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, diecezji pelplińskiej i biznesu. Według regulaminu "(...) Ambasadorami Kociewia mogą zostać osoby reprezentujące różne sfery życia społecznego: kultury, edukacji, nauki, polityki, sportu, działalności społecznej i charytatywnej (wyróżnienie w kategorii indywidualnej) oraz instytucje, stowarzyszenia, fundacje, placówki kulturalne i oświatowe, zespoły artystyczne, grupy nieformalne (wyróżnienie w kategorii zbiorowej). Podstawowym warunkiem otrzymania tytułu jest szeroko pojęta działalność na rzecz Kociewia oraz szeroko pojęta promocja tego regionu. Ambasadorem Kociewia w kategorii biznesu może zostać przedsiębiorstwo, które wykazuje związek z Kociewiem, a ponadto przyczynia się do rozwoju gospodarczego i ekonomicznego regionu, pozytywnie wpływa na lokalny rynek zatrudnienia, wspiera - poprzez patronat lub sponsoring - wydarzenia na Kociewiu. W tej kategorii przyznaje się ów honorowy tytuł osobno przedsiębiorstwom mikro i małym oraz średnim i dużym.
Perełką Kociewia może być uhonorowana osoba młoda (do 35 roku życia) o szczególnym dorobku w różnych dziedzinach życia społecznego (kultura, sztuka, sport, przedsiębiorczość, nauka, inna działalność) na rzecz Kociewia (...)".

Nadchodzi zatem czas, by rozejrzeć się we własnej społeczności i okolicy, porozmawiać ze znajomymi, odwiedzić instytucje oraz stowarzyszenia i... zgłosić kandydatury do Kapituły. Potem zaś zjawić się w Wirtach i zamanifestować przywiązanie do naszej Małej Ojczyzny - Kociewia.

Ubiegłoroczni Ambasadorzy:

Kategoria indywidualna: prof. Ryszard Karczykowski
Kategoria zbiorowa: Bractwo Czarnej Wody z Osia
Kategoria mikro i mały biznes: Wydawnictwo Prasowe "Edytor" z Gdańska
Kategoria średni i duży biznes: Dekpol S.A. z Pinczyna
Tytuł specjalny: Iglotex S.A. ze Skórcza

Perełka Kociewia: Laura Florentyna Dziąba

Regulaminy wyróżnień i wzory wniosków honorowych tytułów - Ambasador Kociewia i Perełka Kociewia dostępne są na stronie www.kociewie24.eu .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  jkvbkareu_gość

  06.06.2024, 09:52

  perły uhaaaaaaaaaaaaaa

  w czewie mamy same perełki , tylko one śmierdzą i są zaśmiecone wszelakimi odchodami ... jakie morze takie małże i takie perły...

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • +1

  Jo_gość

  06.06.2024, 19:42

  Żabka

  W każdej żabce majo perełki. Albo chmielowa pils abo export. Ale ja tam jednak wolę taterke niż perełke.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.