Unia Europejska (fot. archiwum)

odbyło się
09
03.2010
Wtorek
Tczew - Seminarium dla przedstawicieli instytucji publicznych

Seminarium dla przedstawicieli instytucji publicznych

W związku z realizacją projektu "Trzy filary - Bank Partnerów Lokalnych" realizowanego przez Powiat Tczewski w ramach Poddziałania 7.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki organizatorzy zapraszają na seminarium dla przedstawicieli instytucji publicznych Powiatu Tczewskiego. Seminarium odbędzie się dnia 9 marca 2010 r. o godz. 12.00 w biurze Fundacji Pokolenia - ul. Kościelna 6/7 w Tczewie.

Zakres seminarium obejmuje przedstawienie informacji na temat funduszy europejskich dla instytucji publicznych oraz aspekty prawne współpracy samorządów z wolontariuszami. Dodatkowo omówiona zostanie idea przedsięwzięcia Giełdy Zasobów, która odbędzie się w czerwcu 2010 r. Giełda Zasobów to nowatorski pomysł, który polegać ma na stworzeniu targów partnerskich, gdzie przedstawiciele trzech sektorów (samorządy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe) zaprezentują swoje zasoby, potrzeby, doświadczenia, pomysły w celu zawarcia między sobą "kontraktów partnerskich".

PROGRAM

1. Przedstawienie założeń projektu "Trzy Filary - bank partnerów lokalnych" - prelegentka - Bożena Białas - Starostwo Powiatowe w Tczewie (15 min)

2. Fundusze Unijne dla samorządów
- przegląd aktualnych konkursów
- gdzie szukać informacji
prelegentka - Paulina Jabłonowska - Punkt Informacyjny w Fundacji Pokolenia (30 min)

3. Aspekty prawne współpracy samorządów z wolontariuszami - prelegent - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie (25 min)

4. Prezentacja idei Giełdy Zasobów (Banku Partnerów Lokalnych) - VI 2010 - mini - warsztat -prelegentki - Paulina Jabłonowska, Bożena Białas (25 min)

5. Prezentacja idei badania ankietowego w ramach Projektu "Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016" - prelegent - Paweł Buczyński - Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku (15 min)

6. Dyskusja, poczęstunek
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Konsultacje feng shui

Konsultacje feng shui

Życie tak szybko biegnie, że pewnie już zapomnieliście, że niedawno zaczął się nowy rok. Większość nie zdaje sobie sprawy, że trwa karnawał, choć karnawał też już nie jest tak wykorzystywany na zabawę jak przed laty. Ten pośpiech życia...

Komentarz dnia