centrum (fot. tcz.pl)

odbyło się
20
10.2009
Wtorek
Tczew - "Gród z bajki" w Muzeum Wisły

"Gród z bajki" w Muzeum Wisły

Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Fundacja "Sprawni inaczej" zapraszają na otwarcie wystawy "Gród z bajki", które odbędzie się 20 października o godz. 12.00 w oddziale CMM - Muzeum Wisły w Tczewie, przy ul. 30 Stycznia 4. Wstęp wolny.

Bajkowy Gdańsk, magiczny Gdańsk - to myśl przewodnia wystawy prac ceramicznych i plastycznych osób niesprawnych mentalnie, którą przygotowała Fundacja Sprawni Inaczej we współpracy z Centralnym Muzeum Morskim. Tematem tegorocznego pokazu, który nosi tytuł „Gród z bajki”, jest gdańska architektura. Prezentowane prace to zarówno tchnące niezwykłym realizmem i dbałością o detal charakterystyczne gdańskie zabytki, jak również fantazyjne budowle przedstawiające Gdańsk takim, jaki zrodził się w wyobraźni artystów. Istotnym akcentem są także niezwykle barwne, niemal jak z krainy baśni rysunki. Wystawę z tego cyklu zorganizowano po raz szósty. Jest ona efektem Warsztatów Terapii Zajęciowej, w której udział biorą podopieczni gdańskich ośrodków Fundacji Sprawni Inaczej.


Wystawa czynna od 21 października 2009 do 11 stycznia 2010 w Muzeum Wisły w Tczewie.
Muzeum Rybołówstwa w Helu - 13 stycznia 2010 - 14 marca 2010;
CMM - Spichlerze na Ołowiance w Gdańsku - 18 marca 2010 – 16 maja 2010.


Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Spotkanie z Urzędem Skarbowym

Spotkanie z Urzędem Skarbowym

Pracodawcy Pomorza, Cech Rzemiosł Różnych i Dom Przedsiębiorcy zapraszają przedsiębiorców na spotkanie z przedstawicielami Urzędu Skarbowego. Termin spotkania: 14 luty 2017 godz. 10:00 ? Dom Przedsiębiorcy ? I piętro sala konferencyjna Agenda.

Komentarz dnia