Szukać schronienia (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
14
01.2010
Czwartek
Tczew - Malarstwo Reinholda Spratte w CWRDW

Malarstwo Reinholda Spratte w CWRDW

Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie oraz Towarzystwo Przyjaźni Tczew - Wittem e.V. zapraszają na wystawę malarstwa Reinholda Spratte "Szukać schronienia - znaleźć ojczyznę". Wernisaż odbędzie się w czwartek 14 stycznia 2010 r. o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4.

Reinhold Spratte nadał obrazom tytuł "Szukać schronienia - znaleźć ojczyznę". Można tę twórczość rozpatrywać pod innymi względami. Są to obrazy, w których na najróżniejsze sposoby mogę poczuć się "jak w domu". Oglądając obrazy Reinholda Spratte i mając przed oczami ich tutuły "Dom - kontemplacja - tam za jeziorem - Kolonia, wizytau Gerharda", to dają się one połączyć w jednym psychologicznym pojęciu. Jest to pojęcie zadomowienia, uczucia bycia u siebie. Oglądając kolejne obrazy widzimy, iż "ojczyzna" niekoniecznie związana jest z jakimś miejscem. Słowo to zdaje się być znacznie obszerniejsze i rozumiane w sposób wielowymiarowy. Wydaje się rzeczą oczywistą, że ludzie od czasu wypędzenia z raju zawsze musieli szukać schronienia.

Reinhold Spratte jest emerytowanym nauczycielem języka niemieckiego. Od czasu, kiedy przeszedł na emeryturę w roku 2004 maluje akrylami i farbami olejnymi, a poprzez kursy w Trier w Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych, próbuje doskonalić swój warsztat. Maluje też we własnym atelier. Malarstwem zajął się przede wszystkim z powodu radości, jaką stwarza swobodna, własna twórczość. Wraz z przejściem na emeryturę odnalazł też czas na pracę w Towarzystwie Przyjaźni Tczew - Witten. Tam zaangażował się w polsko-niemieckie partnerstwo miast.

Wystawa jest czynna do 14 lutego 2010 r.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Bezpłatne konsultacje prawne

Bezpłatne konsultacje prawne

11 stycznia (środa) w godz 15:30 - 17:00, w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie I piętro pok. 18 odbędą się bezpłatne konsultacje prawne, które poprowadzi adwokat Szymon Bubka. Najbliższe terminy pozostałych bezpłatnych konsultacji na miesiąc styczeń:...