tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 21:43
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Pamiętaj, Ty też będziesz seniorem! Nietypowe targi w Tczewie

Data wydarzenia: piątek, 30.09.2011
Opublikowano: czwartek, 22.09.2011, 00:00. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Już 1. października obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Obchody stają się okazją do pogłębienia więzi międzypokoleniowej, wspólnego spędzania czasu oraz rozmowy na temat potrzeb i problemów seniora w Tczewie. Co piąty mieszkaniec naszego miasta to osoba powyżej 60 roku życia, dlatego od lat nie brakuje tutaj inicjatyw dla seniorów. Teraz organizatorzy tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych zapraszają lokalne firmy do udziału w Tczewskich Targach Ludzi Złotego Wieku. Targi odbędą się 30 września w Centrum Kultury i Sztuki.

Święto promuje aktywność osób starszych i realizowane wspólnie z osobami młodymi inicjatywy. W Tczewie niestereotypowy społeczny wizerunek osoby starszej promują coraz aktywniejsi wśród seniorów liderzy, zwiększa się też udział osób w wieku 50+ w życiu społeczno-kulturalnym. Realizowane projekty dowodzą, że starość nie musi wiązać się z niemożnością prowadzenia aktywnego życia i samorealizacji.

- Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych stają się okazją do zwrócenia uwagi na problemy osób w wieku 50+, do przeciwdziałania którym włączają się coraz liczniejsze środowiska - lokalne władze, instytucje i organizacje. Tym samym nasze miasto upowszechnia dobre praktyki w realizacji polityki społecznej, uwzględniającej potrzeby i potencjał osób w każdym wieku. Inicjatywy takie, jak organizacja obchodów ustanowionego przez ONZ w 1990 roku Międzynarodowego Dnia Osoby Starszej, mają pozwolić społecznościom skuteczniej zmierzyć się z problemem przedwczesnego starzenia się społeczeństw i stać się okazją do podejmowania zintegrowanego działania. Tego dnia w całej Europie inaugurowane są różnorodne przedsięwzięcia mające na celu poprawę wizerunku osób starszych, podkreślenie ich społecznej roli i wyartykułowanie problemów. Tczew jest czwartym co do wielkości miastem w województwie pomorskim, w którym co piąty mieszkaniec jest osobą powyżej 60 roku życia. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, przed jakim stoją współczesne, starzejące się społeczeństwa, w Tczewie zaplanowano na ten dzień organizację Targów Ludzi Złotego Wieku - inicjatywy umożliwiającej zapoznanie się z ofertą usług wspierających aktywność w wielu obszarach życia osób starszych. Tym samym po raz pierwszy w formie Targów osoby starsze mają okazję w uroczysty obchodzić święto jesieni życia - tłumaczy Aleksandra Hotowy z Działu Programów MOPS w Tczewie.

Organizatorzy tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych zapraszają mieszkańców do udziału w Tczewskich Targach Ludzi Złotego Wieku w dn. 30. września w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w godz. 13.00-17.00. Targi - otwarte na mieszkańców Tczewa w każdym wieku - stwarzają możliwość zapoznania się z różnorodnymi usługami, produktami i ofertami w zakresie aktywności i opieki, poprawiających jakość życia osób starszych i niepełnosprawnych.

- Do udziału zapraszamy szczególnie osoby starsze, do których wprost adresowane są usługi, ale także rodziny osób starszych, przedstawicieli instytucji opiekuńczych, lokalne firmy i inne osoby zainteresowane, dla których Targi mogą być okazją do wymiany doświadczeń, poszerzenia istniejących ofert aktywności, pomocy. Wstęp dla osób zwiedzających jest nieodpłatny. - zachęcają organizatorzy.

Organizatorem obchodów jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie oraz Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie. Tegoroczne obchody dofinansowane są ze środków Gminy Miejskiej Tczew.
drukuj
Artykuł przeczytano 1247 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 109.207.xx6.xx0
Data: 30.09.2011, 20:14
Całkiem dobra organizacja i dość ciekawie było, myślę , że seniorzy powinni być zadowoleni po dniu dzisiejszym jeśli przyszli. Różnorodne stanowiska itd , naprawdę fajnie:)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew