tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 02:38
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Fonovel i Cocodraże w Trombie

Data wydarzenia: sobota, 03.03.2012
Opublikowano: czwartek, 01.03.2012, 14:51. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Na kolejnym z koncertów, już w pierwszy weekend marca, w tczewskiej Trombie wystąpią: trójmiejskie Cocodraże oraz łódzki zespół Fonovel.

Drzwi: 20.00
Start: ok. 21.00
Wstęp: 10 zł


FONOVEL
Zespół FONOVEL powstał w 2009 roku. Jego skład tworzą znani muzycy biorący wcześniej udział w wielu docenianych produkcjach muzycznych: L.Stadt, 19 Wiosen, Blisko Pola, Been Zeen. Charakterystyczne trio - jak mawiają niektórzy. Obok ich twórczości nie sposób przejść obojętnie. Śpiewający na stojąco perkusista, będący tym samym frontmanem zespołu, kołysze wraz z kolegami zdecydowaną rytmiką i melodyką piosenek. Ascetyczny, mocny rytm, energetyczne gitary oraz pulsujące partie legendarnego instrumentu Moog, tworzą bez wysiłku eleganckie melodie, aby zgrabnie ująć je w całość niebanalnej piosenki z gatunku elektro pop rocka.

FONOVEL doceniony został wielokrotnie przez publiczność, zaś materiały studyjne spotkały się z wieloma pochlebnymi recenzjami. Zespół zauważony został przez dziennikarzy radiowych: Piotra Stelmacha, Marka Sierockiego, Agnieszkę Szydłowską. Muzyka z płyty GOOD VIBE gościła w wielu rozgłośniach radiowych - zarówno publicznych jak i komercyjnych - utrzymując się przez kilka tygodni w czołówce zestawienia list przebojów.

Recenzje oraz wywiady: Teraz Rock, Machina, Gazeta Wyborcza, Aktivist oraz wiele tekstów o przychylnej treści w nowych mediach. W podsumowaniach roku 2010 portalu uwolnijmuzyke.pl
FONOVEL pojawia się pięciokrotnie w pierwszej piątce najlepszych wydawnictw EP.
W marcu 2011 roku płyta GOOD VIBE była płytą tygodnia w Trójce Polskiego Radia.
Obecność członków zespołu FONOVEL na wielu polskich i zagranicznych festiwalach muzycznych o liczącej się renomie, potwierdza wysoki poziom charakterystyczny dla ich twórczości: SXSW(Austin) USA, Popkomm (Berlin) Niemcy, Heineken Open’er Festival (Gdynia), Coke Live Music Festival(Kraków), Electric Nights Festival(Lublin), OFF Festival(Katowice).

www.myspace.com/fonovelCOCODRAŻE

Gramy fisting folk lub jak kto woli petting glam, czyli kręgosłup rockowy, kończyny funkowe, afrobeatowe czy jazzowo-discowe.Płyn rdzeniowo-mózgowy unużany w psychodeli, niemieckiem britpopie oraz kałmuckiem wrzasku. W tekstach sięgamy do często absurdalnej, codziennej rzeczywistości, poddając ją daleko idącej metaforyzacji. - Jesteśmy poszukiwaczami ważności w sprawach błahych, do których zmusza nas każdy kolejny przedświt. Interesują nas zjawiska, które z pozoru stanowią odpychające kłębowiska chaosu. W nich upatrujemy prawdziwej harmonii bytu - mówi w wywiadzie dla Junkahmart Jurnal - sumatryjskiego dziennika - Atanazy B., odpowiedzialny za warstwę liryczną.

Naprawdę żywiołowo koncertujemy, wszystkie chwyty są dozwolone. Staramy się każdorazowo zaskoczyć swoją publiczność, zrozumieć ją w tym miejscu i tego właśnie wieczoru. Szastamy żartem, sypiemy gagiem, ciśniemy filipiką ;)

Zespół istnieje od 2007 roku Założycielem, frontmenem, ex-gitarzystą i autorem tekstów jest Atanazy B. Motorniczy zespołu, a jednocześnie najbardziej doświadczony muzyk w składzie to perkusista, ukrywający się pod pseudonimem Arcybiskupa Bonawentury. Następne miejsce na piedestale szaleńców zajmuje niejaki Bartolo Meo. Jazzowa improwizacja pianistyczna, za której powiew odpowiada, uelastyczniła rockowy szkielet kompozycji zespołu. Dalej wymienić należy trzęsącego najgrubszymi strunami wszechstronnego Stefana Łekłesza. Nie istnieje na świecie abstrakcja, która nie poddałaby się jego głęboko otwartemu umysłowi muzycznemu. Całości dopełnia wyposażony w paletę indywidualnych odgłosów Doktor Anjojo. To on zapewnił gitarze pełnoprawną rolę w zespole, z rytmicznej przeobrażając ją wielobarwną paletę dźwiękową.Cocodraże mają również za sobą trasę koncertową po Indonezji, Japonii i Sumatrze zatytułowaną "Kompletna malaria" ("Eszeme? Keszka najc"). Z myślą o wydawnictwie DVD na rynek wschodni zarejestrowany został występ na tratwie rzecznej pod wsią Pjank, gdzie gościnnie pojawił się sam Kizel Borkic dając popis gry na zębach starego człowieka.

Obecnie CocoDraby posiadają finalnie zmiksowany i zmasterowany materiał na płytę i poszukują najlepszego sposobu na jej wydanie !!!

http://www.myspace.com/cocodraze
drukuj
Artykuł przeczytano 1068 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Unia Europejska
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew