tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 11:55
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Świat według prof. Kołodki

Data wydarzenia: piątek, 04.12.2009
Opublikowano: piątek, 20.11.2009, 14:21. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej "Świat jaki jest…" autorstwa prof. Grzegorza Kołodki. Wernisaż odbędzie się 4. grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4.

Wystawa nie powstała na zamówienie, z potrzeby ekspozycji. "Świat jaki jest..." to bezustanna rejestracja zjawisk, ludzi, natury, które bez upiększania i eliminacji, bez zabiegów formalnych i kokieterii, uczciwie i w bardzo szerokim spektrum przedstawia prof. Kołodko. To jest naprawdę świat, jaki jest, prawdziwy, nie ucukrowany, najczęściej biedny, głównie afrykański. 130 krajów tego świata autor przemierzył właśnie w butach, które stały się logo wystawy. Penetrował świat jako polityk, jako wysoki urzędnik państwowy i jako profesor, bo przecież wykłada na ponad 100 uczelniach świata. Pewnie mógłby przemieszczać się wygodnie, ale wolał podróżować lokalnymi środkami transportu, zatłoczonymi, nieklimatyzowanymi autobusami, promami, statkami rzecznymi, także pieszo. Dzięki temu miał okazję poznać prawdziwe życie i je nam przedstawić. - Elżbieta Dzikowska.


Grzegorz Kołodko - profesor zwyczajny nauk ekonomicznych i wykładowca akademicki, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych. W interdyscyplinarnych pracach naukowych zajmuje się polityką rozwoju, długofalowymi zmianami systemowymi oraz teoretycznymi i praktycznymi problemami globalizacji i transformacji posocjalistycznej. Autor koincydencji teorii rozwoju. Absolwent warszawskiej SGH, Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz czołowych amerykańskich uniwersytetów: Yale, UCLA i Rochester, New York. Ekspert organizacji międzynarodowych, m. in. ONZ, Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Doktor Honoris Causa zagranicznych uniwersytetów. W 1989 roku uczestniczył w historycznych obradach Okrągłego Stołu, a w latach 1989-91 był członkiem Rady Ekonomicznej Rady Ministrów. Wicepremier i minister finansów w latach 1994-97, 2002 – 2003. Za zasługi dla kraju odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Autor i redaktor naukowy 38 książek oraz ponad 300 artykułów i referatów naukowych opublikowanych w 24 językach, z czego ponad 160 po angielsku. Maratończyk i podróżnik; zwiedził ponad 140 krajów.

Wystawa jest czynna do 31 grudnia 2009 r. Wstęp wolny
drukuj
Artykuł przeczytano 1166 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Wypadek
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Swiat jaki bywa... ~ dariuszniech_gość
IP: 87.205.xx2.xx8
Data: 04.12.2009, 14:21
z calym szcunkiem Panie Profesorze ale "świat jaki jest" to mało kto wie, Pan przedstawia świat jakim go widzi Pan a jest jeszcze sporo obszarów, które ja widzę a Pan nie i taki świat też jest. Poza tym to Pan jest świetnym "syntezatorem" tego co się dzieje i móc Panu poczynić uwagę jak ta to dla mnie ogromna frajda. Słyszałem Pana wystąpienie w naszej bibliotece rok temu i mówiąc językiem młodzieży "powaliło mnie..." Jeszcze raz "szacun" dla Pana erudycji i łatwości barwnej wypowiedzi
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew