tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 08:01
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Ferie zimowe w bibliotece

Data wydarzenia: poniedziałek, 17.01.2011
Opublikowano: wtorek, 04.01.2011, 10:50. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie przygotowała urozmaiconą ofertę spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych. Wszystkie nasze propozycje są bezpłatne. Proponujemy konkursy, wystawy, zajęcia dla grup zorganizowanych i indywidualne spotkania dla najmłodszych czytelników. Przypominamy o możliwości darmowego korzystania z internetu, dzięki współpracy z Fundacją Orange.

ZAJĘCIA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Filia nr 2 (Czyżykowo) przygotowała zajęcia dla dzieci w wieku 4-8 lat pt. "Zakątek dumania Kubusia Puchatka - Czy to pływa?". W programie: czytanie książeczki; zgaduj-zgadula; eksperymenty; kolorowanka, wydzieranka, wyklejanka - tworzenie ilustracji do bajki; moje odbicie - odwzorowanie ciała na dużym arkuszu papieru - pokolorowanie, wyklejenie; zabawy ruchowe. Nieco starszym dzieciom z kl. III-V proponuje się udział w zajęciach "Zwierzaki - cudaki", podczas których przewidziano: pogadankę o zwierzętach, zaprezentowanie książek o tej tematyce oraz różne ćwiczenia (tworzenie zwierzaków-cudaków; powiedzenia pod lupą - skąd to się wzięło?; moje odbicie - odwzorowanie ciała na dużym arkuszu papieru - pokolorowanie, wyklejenie; zabawy ruchowe). Zgłoszenia tel.: (58) 531-09-21.

W Filii nr 3 (Suchostrzygi) odbędzie się cykl spotkań pod hasłem "Zwierzakolandia, czyli wszystkie stworzenia duże i małe". Zapraszamy na nie dzieci, które chcą dowiedzieć się, jakie zwierzęta zamieszkują poszczególne kontynenty, który ssak jest najszybszy, jakie są przysłowia, dowcipy i przesądy o zwierzętach. W programie zajęć przewidziano ponadto konkurs o zwierzętach i zabawy ruchowe. Uzupełnienie spotkań stanowi bardzo interesująca wystawka tematyczna. Zainteresowanych prosimy o kontakt tel: (58) 532-72-27.

Filia nr 5 (Stare Miasto) zaprasza na spotkania literacko-plastyczne zatytułowane "Zima w krainie baśni", podczas których dzieci posłuchają baśni, rozwiążą krzyżówki, rebusy, wykonają śnieżne girlandy, pobawią się w kalambury. Zapisy pod nr tel.: (58) 531-35-50 wew. 24

W Filii nr 9 (os. Garnuszewskiego) dzieci odkryją "Biblioteczne naj...", czyli książki największe, najmniejsze, najcięższe i najdłuższe. Oczywiście wszystkie okazy trzeba będzie samodzielnie zważyć i zmierzyć. Ponadto będzie można wykonać zakładkę do książki. Dzieci zostaną zapoznane też z księgozbiorem Biblioteki "Pod Papugami". Szczegółowych informacji udziela bibliotekarz pod nr tel.: (58) 531-58-59.

W Sekcji Historii Miasta (Biblioteka Główna ul. J. Dąbrowskiego 6) dzieci do lat 9. mogą wziąć udział w zabawie urodzinowej naszego miasta. Wspólnie przygotują plastelinowy tort, urodzinowe maski, ułożą życzenia dla Jubilata. Nie zabraknie też różnych konkursów o Tczewie. Z kolei dla uczniów kl. IV-VI przygotowano drużynowe konkurencje pod nazwą "Tczewskie rozmaitości". Będzie można m.in. przekręcić plotkę z nadwiślańskiego grodu, wymyślić hasło promujące Tczew. Trzecia propozycja - to zajęcia edukacyjne "Poznaj bezpieczny Internet", opracowane przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu "Akademia Orange dla Bibliotek". W sposób przystępny i interesujący można dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa czyhają w Sieci oraz jak się przed nimi ustrzec. Opiekunów prosimy o wcześniejsze umówienie się na zajęcia: (58) 531-36-37 wew. 19.

ZAJĘCIA DLA GRUP NIEZORGANIZOWANYCH

Filia nr 2 przygotowała dla dzieci z osiedla specjalny cykl spotkań pt "Bolek i Lolek w krainie baśni". Zapraszamy młodych mieszkańców Czyżykowa w dniach 18-20 oraz 25-27 stycznia w godz. 13:30-14:30. Uczestnicy spotkań nauczą się wykonywania wizytówek, wiecznego akwarium oraz masek karnawałowych. Na pewno wielką atrakcją będzie malowanie twarzy.

W Filii nr 3, Filii nr 7 (Górki) i Filii nr 9 czekać będą specjalne kąciki dla dzieci, a w nim: gry planszowe, kolorowanki, krzyżówki, puzzle i wiele innych niespodzianek.

Filia nr 4 (os. Staszica) zaprasza do biblioteki 19 stycznia o godz. 11:00 na zajęcia plastyczne "Lepimy Bałwana" oraz 26 stycznia o godz. 11:00 na maraton "Krzyżówkowy zawrót głowy", podczas którego zostanie wyłoniony Mistrz Bystrego Umysłu. W maratonie mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-12 lat.

Filia nr 5 zaprasza dzieci w czwartki o godz. 15:00 na spotkania Klubu Kubusia Puchatka oraz 18, 20 i 25 stycznia o godz. 12:00 na cykl zimowych spotkań, czyli: "Zimowy zawrót głowy" (rozrywki i gry umysłowe), "Wirujące śnieżki" (zabawy ruchowe) oraz "Zimę w krainie baśni" (zagadki obrazowe, słowne, czytanie książek).

KONKURS

Filia nr 7 (os. Górki) ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci do lat 10 pt. „Maska karnawałowa”, którego rozstrzygnięcie nastąpi 19 stycznia o godz. 12:00 w siedzibie biblioteki.

WYSTAWY

Uczniów starszych klas szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną i licealną zapraszamy do zwiedzania wystawy poświęconej zasłużonym postaciom pt. "Pozostawili trwały ślad na Ziemi Tczewskiej" oraz małej ekspozycji "Powrót Tczewa do Polski w 1920 r." do Biblioteki Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00, a w środy od 10:00 do 15:00.

Serdecznie zapraszamy! Odwiedź w ferie bibliotekę, a nuda Ci nie grozi:)
drukuj
Artykuł przeczytano 2885 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Wilk został potrącony w okolicy Swarożyna
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
haha ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 17.01.2011, 11:52
A eLka ma niewidoczne tablice rejestracyjne-mandat!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew