tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 18:06
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Krytyka Polityczna na "Pikniku w środku miasta"

Data wydarzenia: sobota, 10.09.2011
Opublikowano: piątek, 09.09.2011, 10:25. Ilość komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Na "Pikniku w środku miasta" (10.09. na placu obok Manhattanu, ul. Żwirki) organizowanym w ramach projektu Globalny Zawrót Głowy zawita Krytyka Polityczna. Na stoisku, mieszczącym się w Strefie Praw Człowieka, będzie można porozmawiać z członkami zespołu KP o poruszanych przez środowisko kwestiach, wziąć udział w debatach z literatami i dziennikarzami, zakupić książki Wydawnictwa Krytyki Politycznej, podpisać Pakt dla kultury, otrzymać materiały informacyjne m.in. o polityce narkotykowej, ruchu Obywatele Kultury dążącym do zwiększenia nakładów finansowych na kulturę w Polsce.

Program Strefy Praw Człowieka:

12.00-13.00 warsztaty antydyskryminacyjne
13.00-15.00 debata oksfordzka młodzieży z udziałem m.in. Jakuba Majmurka oraz Marcina Dadela
15.00-16.00 warsztaty z praw człowieka
16.00-18.00 debata "Prawa człowieka w kulturze" z udziałem Jasia Kapeli, Kai Malanowskiej i Jakuba Majmurka. Prowadzenie: Katarzyna Fidos (KP).
Oprócz tego w Strefie Praw Człowieka odbywać się będą warsztaty szablonu połączone z happeningiem dotyczącym praw kobiet, działać będzie także punkt z petycjami oraz Lokalnej Grupy Amnesty International.

Jaś Kapela - (1984) zwycięzca niezliczonej ilości poetyckich slamów, wydał tomiki wierszy Reklama (2005) oraz Życie na gorąco (2007). Stały felietonista Krytyki Politycznej. "Stosunek seksualny nie istnieje" to jego prozatorski debiut. Studiował w Krakowie, mieszka w Warszawie. Ponadto ukazały się: Janusz Hrystus (2010), Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu (2011).

Kaja Malanowska (1974) - z wykształcenia biolożka, napisała doktorat z genetyki bakterii na University of Illinois. Pracuje w Społecznym Gimnazjum nr 20 w Warszawie. Zajmuje się głównie uchodźcami - dziećmi z Czeczenii, Tybetu, Turcji, Ghany, Ugandy i Serbii. Felietonistka "Krytyki Politycznej". Matka 16-letniego syna. Zadebiutowała powieścią Drobne szaleństwa dnia codziennego (2010), która przyniosła jej uznanie krytyki i nominację do Gwarancji Kultury - nagrody TVP Kultura. Ostatnio ukazał się zbiór jej esejów Imigracje (2011).

Jakub Majmurek (1982) - filmoznawca po UJ, gdzie ukończył również studia w Instytucie Nauk Politycznych. Publicysta i krytyk filmowy publikujący w licznych mediach drukowanych i internetowych (min. w "Gazecie Filmowej", "Tygodniku Powszechnym", "Le Monde Diplomatiqe Edycja Polska", "Bez Dogmatu" oraz na portalach Polskiego Radia, Lewica.pl). Miłośnik baroku (tyleż jako stylu, co epoki) i nowofalowych filmów, stara się także uważnie przyglądać popkulturze i jej ideologicznym uwikłaniom.

Zapraszamy wszystkich do zabrania własnych koców, pledów i wspólnego piknikowania, jak również zachęcamy do przyjazdu na imprezę rowerem!

Wstęp na imprezę jest wolny! Prosimy jednak wszystkie chętne osoby do zapisów na wybrane warsztaty i działania, wystarczy wysłać maila z imieniem i nazwiskiem, kontaktem oraz z nazwą warsztatu na adres: kkozera@fundacjapokolenia.pl. Zapisy będą przyjmowane również na miejscu w dniu imprezy.
drukuj
Artykuł przeczytano 1888 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Szpitale Tczewskie - parking
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-1
zapowiada się wspaniale ~ 1_gość
IP: 80.55.xx2.xx0
Data: 09.09.2011, 13:47
No, no takie sławy w Tczewie. świetny pomysł na edukacje globalną. Połączenie rozrywki z informacją zamiast nudnej konferencji czy festynu, który nikomu i niczemu nie służy.
Brak zdjęcia
0
Co to jest "biolożka" ~ umbaumba_gość
IP: 78.88.xx6.xx9
Data: 10.09.2011, 11:57
kolejne na siłę wymyślane słowo: tak jak architektożka i kierowczyni...
user_ico_Piękny Marian
+6
Ciekawe tylko, czy dyskusja ma dotykać ... ~ Piękny Marian
Uż. zarejestrowany
Data: 10.09.2011, 12:07
praw człowieka w sensie globalnym czy krajowym. Bo jeśli globalnym, to co przeciętnego tczewiaka, obywatela miasta psich kup, żuli i lumpexów obchodzą głodujące dzieci w Somalii, gdy on i ona pracują w lokalnej fabryce za 1500 brutto (razem 2tys netto) mając na utrzymaniu dwójkę dzieci w wieku szkolnym i do spłaty kredyt za przewartościowane mieszkanie na bajkowym, które wkrótce stanie się taką samą betonową dżunglą jak Suchostrzygi czy Czyżykowo? A jeśli ma to być dyskusja nt problemów wewnętrznych w zakresie Praw Człowieka, to czy ma ona sens, skoro o nasze prawa nie dba w sumie żadna opcja polityczna? Bo przecież żadna partia nie chce podpisać wciąż nie zatwierdzonych przez RP brakujących punktów Europejskiej Karty Praw Człowieka i Obywatela, nikt nie dąży do zrównania naszych zarobków z zachodnimi, choć ceny już są porównywalne lub takie same. Przypomnę: jesteśmy w Europie na końcu, tylko przed Rumunią i Bułgaria.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew