Olimpia Swaniewicz

odbyło się
09
11.2011
Środa
Tczew - Wspomnienie o Olimpii i Stanisławie Swaniewiczach

Wspomnienie o Olimpii i Stanisławie Swaniewiczach

Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskie i dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych zapraszają w Tczewie zapraszają na wieczór wspomnień o Olimpii i Stanisławie Swaniewiczach.

Spotkanie odbędzie się 9. listopada o godzinie 17.00 w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły w Tczewie (ul. 30 Stycznia 4).

Goście wieczoru:

- prof. dr hab. Maria Swaniewicz-Nagięć - ichtiolog, pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
- Bernadeta Szeglowska (Swaniewicz) - wiceprezeska Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie,
- dr Grażyna Charytoniuk-Michniej - pracownik naukowy Katedry Kultury Białoruskiej Uniwersytetu Białostockiego,

Prowadzące - Maria Bilińska i Hanna Niemczyk - nauczycieli historii w ZSE

Olimpia Swaniewicz (1902-1974) - pedagog wielkiego serca i umysłu, nauczycielka geografii i biologii, inicjatorka Koła Krajoznawczego Młodzieży Polskiej PTTK w szkołach tczewskich w latach 1946-57

Stanisław Swaniewicz (1899-1997) - polski uczony, profesor ekonomii, prawnik, pisarz i sowietolog, jedyny ocalały oficer-świadek zbrodni, który znalazł się bardzo blisko Lasu Katyńskiego, autor książki "W cieniu Katynia".
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
Dodaj komentarz

 • asdasda_gość

  09.11.2011, 10:16

  asdaasd

  ja bede i ****

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Konsultacje feng shui

Konsultacje feng shui

Życie tak szybko biegnie, że pewnie już zapomnieliście, że niedawno zaczął się nowy rok. Większość nie zdaje sobie sprawy, że trwa karnawał, choć karnawał też już nie jest tak wykorzystywany na zabawę jak przed laty. Ten pośpiech życia...