tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 16:22
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Mistrzostwa Kociewia MTB

Data wydarzenia: sobota, 24.09.2011
Opublikowano: sobota, 03.09.2011, 09:47. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Tczewski Klub Rowerowy we współpracy z Prezydentem Miasta Tczewa oraz Starostą Powiatu Tczewskiego serdecznie zaprasza na pierwsze w historii dwuczęściowe Mistrzostwa Kociewia MTB 2011 - 10 września w Starogardzie Gdańskim, 24 września w Tczewie.

Pierwsza część rowerowych Mistrzostw Kociewia MTB Cross Country 2011 została rozegrana w ostatnią sobotę 10. września w Starogardzie Gdańskim. Impreza ta po raz siódmy była organizowana przez Kociewski Parafialny Klub Sportowy COR CORDIUM w Starogardzie Gdańskim. Wystartowało ogółem 90 zawodników, głównie ze Starogardu Gdańskiego, ale także pojawili się goście z Elbląga, Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Kartuz, Czarnej Wody i Malborka. Sportowców z Tczewa było tylko dwóch, ponieważ w tym samym czasie nasza kolarska reprezentacja Tczewska w MTB uczestniczyła w piątym maratonie MTB Skandia Rzeszów, która jest cyklem siedmiu ogólnopolskich maratonów dla rowerów górskich organizowanych przez Czesława Langa. Maratony Skandii są najbardziej znaną tego typu imprezą w Polsce i startuje w nich nierzadko tysiąc zawodników.

Tczew -


W Tczewie po raz pierwszy w historii będzie rozegrany wielki finał tej imprezy.

- Spodziewamy się znacznie większej ilości uczestników, ponieważ termin w Tczewie nie koliduje z terminem Skandii. Ruszyła kampania informacyjna i powstała specjalna strona www.mtbkociewie.pl , zaprosiliśmy też zawodników z innych dalszych klubów rowerowych, od Bydgoszczy, po Słupsk i Olsztyn. Organizatorem głównym jest Tczewski Klub Rowerowy, w którym działają obecnie dwie sekcje - sportowa MTB będąca jednocześnie kolarską reprezentacją Tczewa na maratonach Skandii oraz turystyczna, zrzeszająca miłośników cosobotniego zwiedzania terenu położonego 100 km wokół Tczewa. W przygotowaniach do Mistrzostw MTB uczestniczy też Stowarzyszenie RAZEM z Górek, WOPR, ZHP, Lokalne Centrum Wolontariatu przy Fundacji Pokolenia oraz TTF. Bardzo silnego poparcia organizacyjnego udziela Urząd Miejski w Tczewie oraz Starostwo Powiatowe w Tczewie. Sponsorami głównymi są firmy: Eaton Flextronics, zaś sponsorami wspomagającymi są tczewskie firmy: Studio-Djuk oraz Hello. Do działań przygotowawczych włączył się Zakład Usług Komunalnych oraz Jednostka Wojskowa w Tczewie. - wylicza Marek Bury z Tczewskiego Klubu Rowerowego.

Finał MTB-XC Kociewie 2011 w Tczewie będzie imprezą włączoną w cykl działań Europejskiego Dnia Bez Samochodu. O godzinie 9.45 grupa około 500 tczewskich rowerzystów zbierze się przy Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji na ulicy Warsztatowej, by o godzinie 10.00 pojechać trasą: ul. Wojska Polskiego, ul. Jagiellońska, ul. Żwirki, ul. Armii Krajowej, ul. Jagiellońska, Aleja Kociewska, Aleja Solidarności. Przejazd rowerowy zakończy się o godzinie 11.00 na Poligonie Wojskowym, a dokładnie na strzelnicy, gdzie powstanie miasteczko rowerowe na potrzeby Mistrzostw MTB. W miasteczku od godziny 9.00 będą się gromadzili zawodnicy, którzy będą się rejestrować w biurze zawodów i zapoznawać z trasą. Przy dobrej pogodzie może pojawić się nawet 150-200 zawodników z całego regionu gdańskiego, którzy wraz z 500 Tczewianami powinni ożywić wojskowe tereny, ukazując niezwykłe walory tego miejsca, świetnie nadające się w przyszłości do wykorzystania jako park przygody do wykorzystania przez rowerzystów, biegaczy terenowych, harcerzy, miłośników pojazdów terenowych, paintbolowców itp.


Tczew -


Mistrzostwom MTB będą towarzyszyły liczne imprezy: konkursy rowerowe dla całych rodzin, konkursy dla dzieci, działania animacyjne. Miłośnicy akrobacji rowerowych będą mogli zobaczyć konkurs przygotowany przez Tczewski Team Freeride’owy, który zaprosi zaprzyjaźnione środowiska z Trójmiasta. Na terenie miasteczka rowerowego odbędą się też pokazy WOPR i będzie można smacznie zjeść.

Trasa mistrzowska MTB: 4,4 km


W każdej części można startować niezależnie. W Tczewie na poligonie wojskowym czekają:

- atrakcyjne nagrody,
- elektroniczny pomiar czasu,
- brak kaucji i opłat startowych,
- wymagająca trasa XC.

Spodziewamy się kolarzy z całego Pomorza Gdańskiego oraz terenów sąsiednich :)

Zapisy, dokładne informacje:
http://www.mtbkociewie.pl/tczew/

Kontakt telefoniczny:
668 422 232 Kuba

Rowerzyści w statystykach:

Wg danych GUS w Polsce (2007), 71% gospodarstw domowych posiada 1 rower dla osoby dorosłej, natomiast wg badań IPSOS (2004) - 60% Polaków okazjonalnie od czasu do czasu jeździ na rowerach. Ponad połowa co najmniej raz w tygodniu. Wśród rowerzystów przeważają mężczyźni (66%). Najczęściej jeżdżą najmłodsi (9 na 10 osób ma 15-19 lat). Z porównania w/w badań wynika, że jeden rower u większości polskich rodzin zwykle bywa użytkowany przez dwóch - trzech domowników z różną częstotliwością.

W Tczewie żyje 60.532 mieszkańców (2010) zaś gospodarstw domowych jest 21.221 (2002). Zakładając, że Tczew jest miastem, którego mieszkańcy nie odbiegają statystycznie od średnich ogólnopolskich standardów, można wyliczyć, iż w Tczewie jest ok. 15.000 rowerów, z których korzysta ok. 36.000 osób, z czego 30.000 jeździ tym środkiem transportu w miarę regularnie, zaś 27.000 to tczewska młodzież w wieku 15-19 lat. Cyfry te wydają się bardzo wysokie przy uwzględnieniu faktu, iż tczewskie przejazdy rowerzystów w ramach "Dnia bez samochodu" gromadzą do 500 osób.
drukuj
Artykuł przeczytano 1347 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - CUW ma działać w budynku przy ulicy Kołłątaja
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew