tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 09:03
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Jubileusz 30-lecia "Solidarności"

Data wydarzenia: sobota, 21.08.2010
Opublikowano: Środa, 11.08.2010, 12:33. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczewskie Towarzystwo Kulturalne BRAMA oraz poseł RP Jan Kulas serdecznie zapraszają na jubileuszowe spotkanie w ramach 30-lecia "Solidarności". Spotkanie odbędzie się 21 sierpnia o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Sztuki , ul. Kard. Wyszyńskiego 10.

W programie:

Wystąpienia:

1. Geneza wydarzeń sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność" - poseł Jan Kulas
2. Strajk w Fabryce Przekładni Samochodowych FPS "Polmo" - radny Kazimierz Ickiewicz
3. Początki "Solidarności" w tczewskiej służbie zdrowia - Lucja Wydrowska - Biedunkiewicz, Honorowy Obywatel Miasta Tczewa
4. Europejskie Centrum Solidarności - centrum krzewienia idei wolności, demokracji i solidarności - Krzysztof Korda

Koncert poetycko - muzyczny z cyklu "Ogrody sztuk", "żeby Polska była Polską" - zespół Moment z Bydgoszczy

Spotkanie przy kawie "Po latach".
drukuj
Artykuł przeczytano 1449 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Najwięcej radości fontanna daje najmłodszym mieszkańcom Tczewa
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+3
u cioci na imieninach ~ łowca_gość
IP: 178.42.xx4.xx4
Data: 15.08.2010, 19:00
To będzie jak u cioci na imieninach. Będzie święto,będzie bal tylko cioci nie będzie. No ale ciocia jest niemodna,moherowa i storoświecka,tylko by przeszkadzała. Jedna dr. Wydrowska cioci nie zastąpi bo w tym przypadku ciocia to organizatorzy wydarzeń sierpniowych i późniejsza opozycja.Czyżby już wszyscy wymarli? Czy może nie chcą firmować w celach marketingowych posła Kulasa i jego wiernych "historyków'?
Brak zdjęcia
-2
zapraszam historyków na spotkanie działaczy. ~ gość_gość
IP: 109.207.xx4.xx3
Data: 16.08.2010, 12:31
http://www.tcz.pl/index.php?p=1,3,0,nadchodzace-wydarzenia&item=cf05f0fa2e723eb4&title=Spo link tkanie-bylych-dzialaczy-opozycji-antykomunistycznej-w-PRL
Brak zdjęcia
+1
Pan poseł Kulas?! ~ Tczewiak_gość
IP: 78.88.xx5.xx6
Data: 16.08.2010, 22:30
A możecie mi powiedzieć dlaczego poseł Kulas? A co z całym szacunkiem dla Niego On ma wspólnego z Solidarnością? Przecież NSZZ "Solidarność" wyrzuciła pana posła ze swoich szeregów, więc jest wielkim niesmakiem takie działanie Kulasa. Gościu ma niezły tupet i zero wstydu.
Brak zdjęcia
0
bramu sie chwyta..... ~ posel Kulas_gość
IP: 188.147.xx4.xx3
Data: 18.08.2010, 23:15
brama -to kultura zabawa same wspanialosci -teraz do Kulasa swiat zwariował pewnie ktos do polityki sie pcha-ale co on wam pomoze tylko zaszkodzi juz wszystkich oblecial nikt nie chial nawet towarzystwo -co tu se dzieje opmitata sie ludziska nie robta cyrku on was wys....wy na chwilkakto by z nim to ma problemos.smiechsmiech zol mi wos my sie na to nie szli...
Brak zdjęcia
0
Historio, historio, cóżeś ty za matnia.... ~ Solidarni inaczej niż zawsze_gość
IP: 95.41.xx8.xx0
Data: 21.08.2010, 22:07
Podziękowania dla Organizatorów!!! Wbrew opiniom krytyków, którzy jeszcze przed dzisiejszą imprezą ją zrecenzowali wg zasad i środków przyjętych w pewnych kręgach, informuję że spotkanie można zaliczyć do udanych. Organizatorzy umiejętnie połączyli treści edukacyjne na temat SIERPNIA'80, a tej wiedzy nigdy dość, z pięknym koncertem. Wszystkim nieobecnym na dzisiejszej imprezie dedykuję jedną z piosenek Marka Grechuty , którą mogliśmy dzisiaj usłyszeć. I nachodzi mnie chwila refleksji, co na zostało z tamtych lat, sprzed 30 lat ? Solidarność to Podobnie czuć i myśleć Solidarność znaczy Razem iść do celu Aż w ciemnym tunelu Światełko zabłyśnie Nadzieja na którą Czekało tak wielu Solidarność w walce O los sprawiedliwy W dążeniu upartym O jutro wciąż lepsze Jest siłą co zburzy Mur jak kruche szyby Każdy cios zadany Wolności odeprze Solidarności W walce o prawa Solidarności W pracy dla chleba Solidarności W nauce po mądrość Dla dobra Kraju Dziś nam potrzeba Solidarności W walce o prawa Solidarności W pracy dla chleba Solidarności W nauce po mądrość Dla dobra Kraju Dziś nam potrzeba Człowiek, który pragnie Swe życie odmienić Lecz brak mu nadziei I wiary w swe siły W swej samotności Nic nie może już zmienić I świat ten już przestaje Być dla niego miły I nagłe spotkanie Miała dobre oczy Jej uśmiech mu pomógł Zacząć nowe życie Dziś jest innym człowiekiem A życie się toczy Jak niezwykłe, radosne I piękne odkrycie Solidarności W walce o prawa Solidarności W pracy dla chleba Solidarności W nauce po mądrość Dla twego dobra Dziś nam potrzeba Solidarności W walce o prawa Solidarności W pracy dla chleba Solidarności W nauce po mądrość Dla twego dobra Dziś nam potrzeba Ludzie którzy pragną Wyrazić swą jedność W ożywczych poglądach Na kraj swój na świat Niosą sztandary Z napisem solidarność I rozwija je Na tle nieba dobry wiatr I wszędzie gdzie ludziom Niedobrze się wiedzie Gdzie zżera ich nędza Choroba i głód Ludzka solidarność Pomoże im w biedzie Jej siła, jej wola Jej trud uczyni cud W solidarności W walce o prawa W solidarności W pracy dla chleba W solidarności W nauce po mądrość Dla dobra świata Dziś nam potrzeba W solidarności W walce o prawa W solidarności W pracy dla chleba W solidarności W nauce po mądrość Dla dobra świata Dziś nam potrzeba
Brak zdjęcia
0
Dajcie tłumacza! ~ łowca_gość
IP: 83.11.xx2.xx7
Data: 22.08.2010, 08:53
Co to jest? Czy może to ktoś przetłumaczyć?Jak można tak zbezcześcić poezję!Czegoś takiego nie można pisać ciurkiem,bez kropek,w jednym mega zdaniu. To chyba pisał jakiś młody,wykształcony historyk z dużego miasta. Żaden moher i ciemnogrodzianin by tak nie napisał. Bo "ciemnogród"- w przeciwieństwie do "jasnogrodu"- ma duszę.
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew