Odpowiedzą za odpalanie rac podczas meczu

(fot. KPP Tczew)
Odpowiedzą za odpalanie rac podczas meczu
Mundurowi ustalili tożsamość 4 osób, które w trakcie meczu piłki nożnej odpaliły środki pirotechniczne w postaci rac świetlnych oraz dymnych na boisku piłkarskim. Sprawcy zostali ukarani mandatami, ponadto nieletni sprawca czynu karalnego odpowie przed sądem rodzinnym za popełnione wykroczenie.

27 maja 2024 roku na Stadionie Miejskim w Pelplinie Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zabezpieczyli mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Centrum Pelplin - Kaszubia Kościerzyna. W 35 minucie meczu kibice dokonali odpalenia rac świetlnych oraz świec dymnych. W związku z tym zdarzeniem policjanci szczegółowo analizowali zgromadzone informacje i ustalili tożsamość 4 osób, które miały związek z tym zdarzeniem.

- Na podstawie zebranych dowodów mundurowi ustalili sprawców. W związku z czynem karalnym popełnionym przez jednego z nieletnich kibiców skierowano wniosek do Sądu Rodzinnego , oraz ukarano mandatem karnym pozostałych trzech sprawców wykroczenia. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych zabrania się wnoszenia na imprezę masową i posiadania przez osoby w niej uczestniczące broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych oraz środków odurzających. - informuje Komenda Powiatowa Policji w Tczewie.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +7

  qq_gość

  28.05.2024, 15:36

  Aż dziwne, że tym razem dzielni stróże prawa nie otrzymali żadnych nagród. Że też lekarze ani pielęgniarki nie chwalą się swoimi sukcesami w pracy np. "W dniu dzisiejszym w Szpitalu Powiatowym w Tczewie, pielęgniarki oddziału chirurgii dokonały wymiany 4 nocników z moczem pacjentów, którzy z powodu odniesionych urazów nie mogą samodzielnie korzystać z toalety." Polska Policja to komedia. Ostatnio chwalili się, że na pchlim targu w Gdańsku zatrzymali (SKULI) dwóch dziadków, którzy wśród różnych szpargałów sprzedawali stare naboje hukowe...

  Odpowiedz
  IP: 78.10.xx7.xx0 
 • -6

  Bolo_gość

  28.05.2024, 18:31

  A tobie aż żyłka w dupie grała, żeby móc coś nabazgrolić w takim temacie nie ?!! I proszę trafiło się, żyłka została zaspokojona. Teraz można spokojnie czekać na kolejny artykuł z serii a żyłka znów zadygocze.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx0.xx7 
  -1

  Dikembe_Mutombo_gość

  03.06.2024, 12:48

  do qq_gościa

  Typowy konfiarz - tu się zes..ać na policję, pod innym artykułem na Ukraińców. A za tym "qq" to co się kryje - ku klux clan???

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • +2

  O_gość

  29.05.2024, 08:32

  Ach ta nasza dzielna policja... Panie nowy prezydencie kiedy likwidacja straży miejskiej? Ile podatków naszych na tą bandę jest płacone? Rowery dostali to ku... niech na nich jeżdżą i patrolują a nie wieczne spanko po parkingach...

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx7 
 • +1

  Nie ten paragraf_gość

  30.05.2024, 07:33

  "Przypominamy, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych zabrania się wnoszenia na imprezę masową i posiadania przez osoby w niej uczestniczące broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych oraz środków odurzających." Z całym szacunkiem, ale wątpię, że ten mecz był zgłoszony jako impreza masowa. Wątpię również, że było ponad 999 osób na tym wydarzeniu co spełniało by przesłanki do postawienia takich zarzutów. Jedyne co sąd może to wlepić im po mandacie za zakłócenie porządku publicznego.

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx5.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.