Oszukiwali "na wnuczka" i "na policjanta". Teraz są w rękach prawdziwych funkcjonariuszy

Kajdanki, przestępca
Oszukiwali "na wnuczka" i "na policjanta". Teraz są w rękach prawdziwych funkcjonariuszy
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego tczewskiej komendy przy współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o dokonanie serii oszustw metodą "na wnuczka/na policjanta" na terenie województwa pomorskiego. Ponadto mundurowi przy zatrzymanych znaleźli zabronione substancje. Sprawcy odpowiedzą przed sądem.

- 28 maja funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie we współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, dzięki szeroko zakrojonym działaniom operacyjnym zatrzymali na terenie Gdańska 32-letniego mężczyznę oraz 24-letnią kobietę, którzy w ciągu ostatniego miesiąca dokonali serii oszustw, podając się za policjanta lub wnuczka. Para wyłudziła w ten sposób od nieświadomych osób 254 tysięcy złotych, biżuterię i inne kosztowności. Ponadto mundurowi znaleźli przy sprawcach narkotyki. O dalszych losach zatrzymanych zadecyduje sąd. - informuje Komenda Powiatowa Policji w Tczewie.


Pomimo prowadzonych przez Policję działań profilaktycznych nadal pojawiają się kolejni oszuści, którzy próbują wzbogacić się, wykorzystując dobroć i łatwowierność osób starszych. W celu uniknięcia tego rodzaju oszustw pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy i kosztowności, a wszelkie prośby od osób podających się za bliskie nam osoby zawsze powinny być sprawdzane.

Ostrzegajmy naszych najbliższych, zwłaszcza seniorów, przed możliwością tego rodzaju zagrożeń, aby skutecznie bronić się przed oszustami. Wszelkie próby tego typu wyłudzeń należy niezwłocznie zgłosić organom ścigania


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • ._gość

  30.05.2024, 15:52

  nie tylko Ci to oszuści

  Przedsiębiorstwo Windykacyjne "Raport SA" z Koszalina to nie działają na wnuczka ale mają lepsze sposoby na oszustwo wymuszają i informują o egzekucji windykacyjnej ,wobec osób starszych co w ogóle nie wiedzą, że takie oszuści istnieją.

  Odpowiedz
  IP: 78.197.xx6.xx5 
 • PKP_gość

  04.06.2024, 20:26

  Architekt Inżynier Naukowiec i ?

  Renowaczio 16,8 mln ?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx8 
 • Rerasta Bap_gość

  04.06.2024, 20:28

  W Euro a nie w Markach

  I tak zalane....

  Cytuj
  IP: 5.173.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.