Remis po wielkich emocjach - relacja z meczu z Pogonią Baltica Szczecin

Aussie Sylex Sambor - Start Elbląg (fot. Anna Dembińska)
Samborzanki nie przystępowały do tego spotkania w roli faworytek, lecz ostatni, remisowy mecz z MKS-em Selgros Lublin pokazał, że nasza drużyna jest w stanie nawiązać walkę z każdym. Tak się stało i po niezwykle wyrównanym boju Aussie Sambor podzielił się punktami z Pogonią Baltica (19:19).

Wynik spotkania otworzyła szczecinianka, Małgorzata Stasiak. Odpowiedziała mocnym rzutem Katarzyna Skonieczna, następnie prowadzenie Pogoni przywróciła ponownie Stasiak. Na pierwsze prowadzenie w meczu tczewianki wyszły już w czwartej minucie za sprawą trafień Kasi Pasternak i Justyny Belter. Później walka w rytmie "bramka za bramkę" toczyła się aż do rezultatu 6:6. Później dwie "bomby" Skoniecznej wyprowadziły naszą drużynę na prowadzenie 8:6. Szczecinianki zdołały jednak zdobyć 5 bramek z rzędu i w 28 minucie ich prowadzenie wynosiło 11:8. Zostało jednak zmniejszone przez Karolinę Olszową i do przerwy na tablicy widniał wynik 11:9 dla Pogoni.

W drugiej części gry szczecinianki przez dłuższy czas utrzymywały prowadzenie, jednak w końcówce spotkania nadeszła małe załamanie w ich grze. Dobrze wykorzystały to Samborzanki i trafienia kolejno Skoniecznej, Krajewskiej z karnego i Tomczyk wyprowadziły Aussie Sambora na prowadzenie. W ostatniej minucie sędziowie ukarali Kasię Skonieczną oraz Adriannę Nowicką karami 2-minutowymi i szczecinianki grały w przewadze jednej zawodniczki, gdyż wcześniej "dwójkę" otrzymała Małgorzata Stasiak. 30 sekund przed końcem spotkania sędziowie podjęli bardzo kontrowersyjną decyzję o rzucie karnym i wspomnianej już karze dla Nowickiej. Czas dla drużyny wziął jeszcze trener Aussie Sambora, Bartłomiej Pepliński, jednak wynik się już nie zmienił i został ustalony na 19:19. Warto również wspomnieć o powrocie do gry Justyny Domnik, która pojawiła się na parkiecie w drugiej części spotkania, została ona gorąco powitana przez kibiców, którzy przez całe spotkanie tworzyli fantastyczną atmosferę na trybunach.

Aussie Sambor Tczew - Pogoń Baltica Szczecin 19:19 (9:11)

Sambor: Wiercioch, Kordunowska-Lupa - Skonieczna 5, Olszowa 4, Belter 3, Krajewska 3, Tomczyk 2, Bilenia 1, Pasternak 1, Strzałkowska, Nowicka, Domnik, Szulc, Łukasik

Pogoń: Szywerska, Płaczek - Cebula 6, Stasiak 4, Stachowska 2, Głowińska 2, Królikowska 2, Sabała 2, Zawistowska 1, Huczko, Noga, Koprowska, Kochaniak

Kary:Sambor: 16 min (Skoniecza 6 min (cz.k.), Belter 2 min, Nowicka 2 min, Domnik 2 min, Bilenia 2 min, Tomczyk 2 min) Pogoń: 12 min (Stasiak 6 min (cz.k.), Stachowska 2 min, Noga 2 min, Zawistowska 2 min)

Sędziowie: Paweł Podsiadło i Adam Świostek (Radom)