Kilkadziesiąt osób bezdomnych w Tczewie. Żadna nie chciała skorzystać z oferowanego wsparcia

Problem bezdomności istnieje przez cały rok, ale okres zimowy to najtrudniejszy czas do przetrwania. Choć zima w tym roku jest wyjątkowo łagodna, to problem bezdomności wciąż jest bardzo dotkliwy. W związku z ogólnopolskim badaniem liczby osób bezdomnych, 13 lutego pracownicy socjalni wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej i policji udali się do miejsca pobytu osób bezdomnych. Ile osób bez dachu nad głową przebywa na terenie miasta? W okresie zimowym straż miejska będzie systematycznie monitorować miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i informować je o możliwych formach uzyskania pomocy. W Tczewie bezdomni mogą szukać wsparcia m. in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a także w Ogrzewalni Towarzystwa im. św. Brata Alberta przy ul. Orzeszkowej 6
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 7410 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
7 718 158 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +13

  xxx_gość_gość

  26.02.2019, 09:09

  Jest to problem ....

  Jest to problem nie tylko służb. Jestem mieszkańcem bloku na Suchostrzygach. Niedawno pewnej sąsiadce umarło dwóch synów, została sama. Tragedia straszna. Posiada pewne ułomności, nie ma z nią normalnego kontaktu, ma problemy umysłowe. Dopóki synowie żyli było jako tako, też pili alkohol, a teraz to strach mieszkać. W naszym bloku jest gaz. Do tej starszej Pani na początku wprowadził się jeden bezdomny ( dawny kompan jednego z synów ), teraz mieszka ich dwóch. Paradują się ze starszą Panią jakby byli rodziną, a nie są. Można powiedzieć, że zajęli jej mieszkanie ( śpią, robią zakupy, piją alkohol, chodzą często pijani po osiedlu ) I co wszyscy są bezradni na takie coś ? Mieszkanie jest lokatorskie i pewnie zadłużone. Są zagrożeniem dla sąsiadów. Niech odkręcą gaz i pijani zasną. Policja, mops, Spółdzielnia mieszkaniowa nic z tym nie robią. Tylko czekać aż dojdzie do tragedii.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx4 
 • +2

  Zygmunt _gość_gość

  26.02.2019, 21:41

  Pewnie narobią z czasem

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx7 
  +5

  abc_gość

  27.02.2019, 09:55

  Dokładnie. To mieszkanie to wielki smród, bród, robactwo i menelstwo.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx0.xx9 
 • +6

  R_gość_gość_gość_gość_gość

  26.02.2019, 10:42

  MOPS nigdy nie pomoże tylko jak coś się stanie to zawsze mówią ręce mają zwiazane

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx4.xx8 
 • +3

  Zygmunt _gość

  26.02.2019, 21:40

  Dlaczego nie chcą pomocy? Noclegowni? Itd? Ponieważ tam nie można pić alkoholu, pomimo, że czysta pościel, ciepło i zjeść coś można. Przebrać się umyć, ogolić, żeby jakoś wyglądać za darmo. Teraz wiosenka, lato się zacznie i do grudnia Amarena, Amarena i samba samba i mamba. Na dworcach, ogródkach działkowych wszędzie! Chulaj dusza piekła nie ma... I wypić se można... Bawić się można do bólu. Żyć nie umierać! Po co noclegownie? Jak przetrwasz zimę, to czeka cię zabawa!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.