The Best of O!PLA 2018 "Teraz dzieci mają głos" - pokaz filmów animowanych dla dzieci

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
06
03.2019
Środa
Tczew - The Best of O!PLA 2018 "Teraz dzieci mają głos" - pokaz filmów animowanych dla dzieci
Wszystkie prezentowane tytuły brały udział w 6. Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Wśród nich znalazły się filmy wyróżnione przez "największe Jury na świecie" - młodą ogólnopolską publiczność (ponad 16.000 młodych Jurorów!) z 66. miejscowości.

6 marca 2019 godz. 10.00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 5 zł


Filmy podzielone są na dwa programy, zróżnicowane ze względu na wiek widzów, my zapraszamy najmłodszych na PROGRAM PRZEDSZKOLNY (45 min.)
Strona Festiwalu O!PLA: www.polskaanimacja.pl

Program przedszkolny:
WIERCIMISIE: GDZIE JEST BUBI? (2016) Marzena Nehrebecka (Badi Badi)
W pewien bezchmurny wieczór mały wiercimiś Bubi, nie mogąc zasnąć, wspina się na drzewo, by podziwiać księżyc, gwiazdy i ciągnącą się po horyzont łąkę. Nieopatrznie wypowiada marzenie o lataniu. Nie wie, że podsłuchuje go tajemniczy stwór - Czarne Czupiradło. Pod pretekstem nocnej wycieczki Czarne Czupiradło namawia Bubiego na nocny lot.

AGI BAGI: URODZINOWY POMNIK WODZA (2016), Waldemar Mordarski (Badi Badi)
Wódz zarządza wybudowanie pomnika na swoją cześć. Niestety w trakcie budowy powstaje wielki bałagan. Wódz jak zwykle próbuje wymigać się od pracy, ale tym razem musi ponieść konsekwencje i posprzątać po sobie.

PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB (2017), Michał Rychławski (Strefa 57)
Animowana historia "Pan Maluśkiewicz i wieloryb" to hołd złożony Julianowi Tuwimowi, najwybitniejszemu bajkopisarzowi w historii polskiej literatury dziecięcej. Jedna z ulubionych bajek z dzieciństwa twórcy animacji, którą po latach pokochali także jego synowie. Film powstał na prośbę jednego z nich. Pan Maluśkiewicz, prawdopodobnie krasnolud, postanawia odszukać największe stworzenie żyjące na Ziemi.


PAMIĘTNIK FLORKI III: PREZENT (2016), Janusz Martyn (ANIMA-POL)
"Prezent" to odcinek o urodzinach ukochanej babci Balbiny, na które Florka samodzielnie postanawia zrobić babci podarunek. Wkłada w niego wiele serce i wysiłku.

PAN TOTI I RYCERZE (2016), Grzegorz Handzlik (ORANGE Studio Animacji)
Pan Toti znajduje w kopalni mieszczącej się pod podłogą w jego domu, pudełko, z którego konstruuje wraz z Hehelem latającego smoka. Na wyspę przybywają rycerze, którzy zostawiają na brzegu jeziora swoje konie i zbroję, a następnie idą się kąpać. W tym czasie Bliźniaki przebierają się w ich stroje i niszczą blaszane konie. Rycerze rozpoczynają pościg za Bliźniakami.

Drukuj
Prześlij dalej