Pandemia i Chałturka - koncert

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
09
02.2019
Sobota
Tczew - Pandemia i Chałturka - koncert
9 lutego 2019 godz. 19.00
Klub Muzyczny - Artystyczne Zagłębie CKiS
Bilety: 15 zł


Pandemia

Zespół Pandemia powstał w 2010 roku. Muzyka zespołu to mieszanka rock/ska/punk/reggae. Zespół gra wyłącznie własne kompozycje, a ich autorem jest wokalista oraz basista Pandemii Rafał "Ozzy" Skierka.
W teledysku "Królowie punka" gościnnie wystąpił Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc, natomiast w klipie "Stolica" Janusz Panasewicz z Lady Pank.
Zespół współpracował też z ojcem polskiego wideoklipu, Yachem Paszkiewiczem.
W 2017 roku Pandemia była muzycznym gościem Marka Sierockiego w programie "Teleexpress".
Pandemia dzieliła sceny z takimi zespołami jak: Lady Pank, Dżem, Big Cyc, Lemon, Piersi, Urszula, Farben Lehre, Brodka, Andrzej Piaseczny, Ewa Farna,, Piersi.
Pandemia ma na swoim koncie główną nagrodę i wyróżnienie na DOK Rock Festiwal w Gdańsku - 2013 oraz wyróżnienie dla najlepszej piosenki festiwalu ("Emeryt") na Dobrej Stronie Rocka w Warszawie- 2014.
Zespół posiada w swoim dorobku około 20 własnych kompozycji, które spotykają się z energicznym przyjęciem publiczności.
Obecnie zespół pracuje nad nową płytą.


Chałturka
Marzec 2011 - to początek. A na początku było Nas sześcioro - Kruk (Furia Gniew, ex Planctus Gravatus) - śpiew, Tad (ex Mickey Mauser, Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - śpiew, Łysy (ex Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - bas, Warren (ex Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - git, Lutz (ex Diphergan) - bębny, Biały (ex Zbuk, Planctus Gravatus) - git. Potem z przyczyn bardzo różnych, aczkolwiek merytorycznych, Warrena na gitarze zastąpił basista dopiero co rozwiązanej Asomii - Darek (było to w lipcu 2013). W 2016 roku na 5-lecie istnienia zespołu-Kruk opuszcza zespół, koncentrując się tylko i wyłącznie na wokalizie w Furii Gniew. W marcu 2017 Biały żegna się z zespołem i pozostaje Nas czworo w konfiguracji: Lutz - bębny, Łysy -bas, Darek - git i Tad - śpiew.
W dorobku mamy płyty "Chałturka", "Kurde szent", "W gorącym słońcu wujka Jarka". Działamy w ramach Centrum Muzycznie Aktywnych Gniew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  Smiech na sali_gość

  09.02.2019, 13:37

  Pytanie

  Czy Pandemia dzieliła scenę z sobowtórem Marylki Rodowicz lub Mietka Fogga>? Jeśli nie, to nie chcę ich słuchać ! Ja dzieliłem toaletę z K. Krawczykiem, tzn. on wchodził po mnie ale jakoś w mediach o tym nie piszą ;-)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • -2

  Ludzka hiena_gość

  10.02.2019, 14:32

  A skierowanie na koncert... ????

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.