"Inna akwarela" - prace wybitnego malarza w Tczewie


odbyło się
14
10.2011
Piątek
Tczew - "Inna akwarela" - prace wybitnego malarza w Tczewie
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na wystawę wybitnego polskiego akwarelisty - Zbigniewa Szczepanka "INNA AKWARELA".

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 października 2011r. o godz. 18.30 w Galerii CKiS, Tczew, ul. Wyszyńskiego 10.

Zbigniew Szczepanek po ukończeniu Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej w Gdyni był nawigatorem na ORP "Błyskawica" i ORP "Gryf". Następnie wykładał astronawigację w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej i Wyższej Szkole Morskiej. Swoje wspomnienia opisał w książce "Podszczypywanie chwały", gdzie wojskową rzeczywistość ukazał w sposób barwny i niezwykle dowcipny. Malarstwo początkowo traktował jako hobby, a przygodę z akwarelą rozpoczął dopiero w 1975 roku. Ministerstwo Kultury i Sztuki doceniło jego talent i w 1980 roku otrzymał uprawnienia wykonywania zawodu. Obecnie jest uznawany za jednego z najwybitniejszych europejskich malarzy specjalizujących się w technice akwareli - jest autorem około 40 indywidualnych wystaw artystycznych w Polsce, Norwegii, Niemczech, Jugosławii. Jego prace znajdują się w galeriach i u prywatnych kolekcjonerów w większości państw Europy, USA oraz w Południowej Afryce. Zbigniew Szczepanek jest autorem czterech albumów Zamki Pomorza, Warmii i Mazur, Zamki Śląska, Zamki Wielkopolski, Małopolski i Mazowsza oraz Zamki na Kresach zawierających 900 obrazów przedstawiających 180 zamków.

Na temat jego prac oraz techniki Franciszek Starowieyski powiedział: Zbigniewa Szczepanka uważam za jednego z najlepszych akwarelistów w Europie. To bardzo trudna technika. Podczas malowania nic nie da się poprawić, skorygować jak w malarstwie olejnym, lecz trzeba zaczynać od nowa. A Szczepanek umie tworzyć - jak to się mówi - z pierwszego uderzenia.

Ta niezwykła wystawa - ukazująca inne oblicze twórczości Zbigniewa Szczepanka - będzie czynna tylko do 14 listopada 2011 r. Zapraszamy! Wstęp wolny!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • ania_gość

    12.10.2011, 11:00

    czemu usunęliście mój komentarz że był zły tytuł? bo któś intęligęnty nie potrafił przepisać go z plakatu poprawnie? grrr

    Odpowiedz
    IP: 83.7.xx1.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia