JARMARK WIELKANOCNY na tczewskim Starym Mieście

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
06
04.2019
Sobota
Tczew - JARMARK WIELKANOCNY na tczewskim Starym Mieście
Przed Wielkanocą, dokładnie 6 i 7 kwietnia 2019 r., tczewska Starówka znów nabierze świątecznego charakteru. Pudełeczka, maskotki, frywolitka wprowadzą nas w wiosenno-świąteczny klimat, a rarytasy z różnych stron Polski zadowolą najbardziej wyrafinowane podniebienia.

W jarmarku weźmie udział około 50 wystawców, z czego 30 osób prowadzi działalność gospodarczą. Cieszymy się również z obecności czterech stowarzyszeń. Jedenastu wystawców pochodzi z Tczewa, pozostali przyjadą z innych kociewskich miejscowości, a także m.in. z Trójmiasta, Malborka, Grudziądza, Torunia, Warszawy, Podlasia i Śląska. Większość wystawców będzie handlowała przez dwa dni jarmarku. Ich oferta obejmuje: ciasta, różnego rodzaju sery, podawane również na ciepło, wędliny, chleby, smalec, nalewki, żurawinę, kwas chlebowy, chałwy, a także palmy wielkanocne, pisanki, koszyki wielkanocne, świece, mydła, kompozycje kwiatowe, biżuterię, torby, maskotki, drewniane zabawki, ubranka dla dzieci wydziergane na szydełku, obrusy i serwetki haftowane, ceramikę artystyczną i użytkową, przedmioty drewniane, szklane i gipsowe zdobione metodą decoupage, upominki z grawerem oraz inne artykuły dekoracyjne do mieszkań. Będzie można skorzystać również z porady dietetyka.
Jarmark to doskonała okazja, by zrobić przedświąteczne zakupy i spędzić czas ze znajomymi, np. delektując się potrawami przygotowanymi przez restauracje czy koło gospodyń wiejskich. Tradycją już jest, że handel umilą działania prowadzone przez animatorów. Dzieci zaprosimy do wspólnej zabawy i na warsztaty rękodzieła, gdzie będą mogły wykonać świąteczne ozdoby (girlandy, koszyczki, pisanki) oraz wielkanocne kartki. Co godzinę przeprowadzimy konkursy z nagrodami. Ulicami Starego Miasta będzie przechadzał się Zając Wiosenka, który czasem pojawi się w asyście olbrzymich motyli.
Ozdobna brama wejściowa Jarmarku zostanie usytuowana na deptaku (ul. Jarosława Dąbrowskiego), a handel rozkwitnie również na ul. Mickiewicza i placu Hallera.

- Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców i właścicieli sklepów usytuowanych przy ul. Jarosława Dąbrowskiego, Mickiewicza i na pl. Hallera, gdzie już kilka dni przed wydarzeniem pojawią się drewniane chaty, które 6 i 7 kwietnia będą udostępnione wystawcom, którzy nie ponoszą z tego tytułu żadnych opłat. W celach organizacyjnych zostaną wykorzystane także parkingi na placu Hallera - mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.
Głównym organizatorem Jarmarku Wielkanocnego jest Fabryka Sztuk, która dziękuje za wsparcie Samorządowi Miasta Tczewa, a także Zakładowi Usług Komunalnych, Straży Miejskiej, Domu Przedsiębiorcy, "Kociewskiemu Kurierowi Tczewskiemu", Zieleni Miejskiej Sp. z o.o. w Rokitkach.
Wydarzenie odbywa się po raz drugi w Tczewie. Ubiegłoroczna edycja pokazała, że warto organizować przedświąteczny handel na ulicach Starego Miasta. Organizatorzy zapraszają 6 i 7 kwietnia w godz. 10.00-18.00.

Program:
JARMARK WIELKANOCNY
6-7.04.19 r.
godz. 10.00-18.00 - handel - plac Hallera, ul. Mickiewicza, ul. Jarosława Dąbrowskiego

godz. 10.00-18.00 - spotkanie z Zającem Wiosenką, co godzinę konkursy z nagrodami - plac Hallera
godz. 11.00-17.00 - warsztaty rękodzieła dla dzieci - plac Hallera
godz. 12.00-14.00 - występy artystyczne (szczudlarze) - plac Hallera, Skwer Różany
www.pchlitarg.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.