Wieczór kultury arabskiej

Wieczór kultury arabskiej

odbyło się
18
12.2010
Sobota
Tczew - Wieczór kultury arabskiej
Dnia 18 grudnia Klub Sztuki Alternatywnej "Protokultura" zaprasza na "Wieczór Kultury Arabskiej".

W programie:

*Muzyka na żywo z grupą bębniarską 3City Samba Orchestra

3City Samba Orchestra powstała w grudniu 2009 roku wokół grupy przyjaciół z Trójmiasta zafascynowanych muzyką Brazylii i grających od lat rytmy inspirowane gorącymi brzmieniami Afryki i Ameryki Południowej. Muzyka zespołu ma charakter improwizowany – dyrygent maestro używając systemu znaków organizuje formę muzyczną utworów, która za każdym razem nabiera nowego brzmienia. W ich repertuarze znaleźć można się nie tylko klasykę rodem z Brazylii (sambę enredo czy sambę reagge), ale również nowoczesne rytmy np. funk. Grają na oryginalnych brazylijskich instrumentach takich jak: surdo cortador , surdo reposta, surdo marcao, caixa, chocalho, agogo, tamborim, repinique. Ich muzyka to energia, żywiołowość i niespotykane jak dotąd w Trójmieście nowe brzmienie samby.
Podczas tego wieczoru grupa zaprezentuje się publiczności w innej odsłonie. Wraz z grupą Yalla stworzą niepowtarzalne widowisko.

*Występ Maisy Shahd

Maisa jest certyfikowaną tancerką, członkiem International Dance Council CID Unesco. Tańcem zajmuje się już od ponad 10 lat. Tańca brzucha uczyła się głównie w Egipcie u legendarnego profesora Hassana Khalila oraz Nuryyil, w Kairze na Nile Group Oriental Festival, gdzie trenowała u słynnych osobowości tworzących historię tańca orientalnego jak: Mahamoud Reda, Farida Fahmy, Khaled Mahmoud , Gaby Shiba, Mona Mustafa i wielu innych..

*Pokaz grupy artystyczno-tanecznej Yalla.

Yalla składa się z bardzo uzdolnionych tancerek.Ich pasja i doświadczenie owocują występami dostarczającymi niezapomnianych wrażeń.

Yalla*Wystawa fotografii o tematyce arabskiej

*Wizualizacje

*After party- Black Moon Division

start godzina 21.00
wstęp 10 pln


Klub Sztuki Alternatywnej "Protokultura"
ul.Wyzwolenia 1
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • yarabi yarabi_gość

  16.12.2010, 10:21

  wow ! na pewno tam będę...

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx2 
 • magdzik_gość

  17.12.2010, 14:35

  sorry

  a gdzie w tej muzyce elementy kultury arabskiej??

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +1

  mieczyslaw

  20.12.2010, 14:30

  sorry ~ magdzik_gość

  Będzie można z imprezy wziąć sobie kilka żon - to będzie element kultury arabskiej.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • gość_gość

  17.12.2010, 23:21

  czytaj ze zrozumieniem

  Podczas tego wieczoru grupa zaprezentuje się publiczności w innej odsłonie. Wraz z grupą Yalla stworzą niepowtarzalne widowisko.

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx0.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.