Ostatnia impreza przed wakacjami

Proghma-C (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
04
06.2010
Piątek
Tczew - Ostatnia impreza przed wakacjami
Dnia 4 czerwca Klub Sztuki Alternatywnej "Protokultura" zaprasza na ostatni koncert przed przerwą wakacyjną. Wystąpią: PROGHMA-C,TEHACE oraz FULCRUM.

FULCRUM powstał w wakacje 2005 roku z inicjatywy basisty Pitera oraz perkusisty Majka. W 2007 roku zespół nagrał swój pierwszy MCD noszący tytuł "Cyclosporine".
Na płycie znalazło się osiem autorskich utworów, dających razem prawie 15 minut materiału. Płyta odbiła się pozytywnym echem wśród słuchaczy. Ich uwagę zwróciły niekonwencjonalne kompozycje, indywidualne podejście do muzyki oraz teksty, nie godzące w uczucia innych, ale traktujące o różnych aspektach człowieczeństwa i ludzkiej egzystencji. W grudniu 2007 Fulcrum zostaje doceniony w Stalowej Woli, gdzie wygrywa festiwal GO ROCK 2007, potwierdzając tym samym unikatowość swojej twórczości. Jak sami organizatorzy festiwalu mówią, cyt: „(…) Zarówno wtedy jak i teraz staramy eis aby muzyka wypełniającą przestrzeń Festiwalu była niekonwencjonalna, bezkompromisowa - taka, jakiej oczekuje wymagającą publiczność. Zapraszamy wiec do Stalowej Woli twórców poszukujących nowych doświadczeń, posiadających własne, oryginalne pomysły na granie rocka. (…)”1. Rok 2008 to przede wszystkim rozwój życia scenicznego zespołu. Licznie zagrane koncerty owocują coraz to większymi kręgami fanów, motywując jednocześnie muzyków do tworzenia nowego materiału. Materiału bardziej dojrzałego, przemyślanego. Materiału, który będzie porywał, inspirował, niektórych pewnie szokował… W 2009 zespół nagrał swój debiutancki album zatytułowany "Insects Society". Materiał został zarejestrowany w Sounds Great Promotion, mix i mastering przeprowadził Szymon Czech.

TEHACE
istnieje (oficjalnie) od 2000 roku. W roku 2000 zespół nagrał bootleg "Live`n`evil". Nastepnie zrealizowany został debiutancki materiał promo "Zymatic disease of human believes". Znalazły się na nim 4 utwory autorskie oraz cover Morbid Angel. W 2002 roku materiał został wydany przez Apocalypse Prod. Współpraca z Apocalypse zaowocowała m.in. udziałem TEHACE na Winter Crusade Tour 2002 oraz na Yattering`s Genocide Tour 2003. Od 2001 roku Tehace zagrał wiele koncertów z zespołami polskimi takimi, jak m.in. Yattering, Azarath, Supreme Lord, Quo Vadis, Hell-Born, Corruption, Reinfection, Shadows Land, Dark Legion, Atropos, Medebor, Mistrust, Dar Semai, Mutilation, Eternal Tear, Mess Age, Dead by dawn oraz zagranicznymi takimi jak m.in. Acheron (USA), Abgott (Wielke Brytania), Sunhrim (Belgia), Infernal Legion (Belgia), Contempt (Słowacja), Necrophobic (Szwecja), Davos (Holandia) oraz Krisiun (Brazylia).
Okres od kwietna do listopada 2005 roku to nagrania "Zipped noise from hell". Znajduje sie na nim 10 utworów. Album nagrano w Radiu Gdanisk z Piotrem Łukaszewskim (znanego m.in. z udziału w Ptaky, ex-TSA, Skawaker, IRA i KarmaComa), który podczas nagrań współpracował m.in. z Vader, Yattering, Mess Age etc. W roku 2006 zespół podpisał kontrakt z Mystic Prod., co zaowocowało wydaniem płyty "Zipped noise from hell". Lata 2007 - 2009 to przede wszystkim ciężki okres w życiu osobistym członków zespołu. Tehace trochę ucichło, troche dało o sobie zapomniec… Pełna para na scenę powrócili w maju 2010, zapowiadaj ac nowa płytę , która ukazać ma się na przełomie 2010/2011.

PROGHMA-C to trójmiejska formacja płynnie poruszającą się między progresywnym metalem, post rockiem i ambientem. Album Bar-do Travel,nagrany w 2008 roku w Studio X a wydany w pazdzierniku roku 2009 przez Mystic Production cieszy się uznaniem krytyków oraz fanów gatunku. Europejska premiera albumu miała miejsce 15 lutego 2010. Koncerty Proghma-C to przede wszystkim niesamowity, transowy klimat, który dopełniają wizualizacje. Grupa ma na swoim koncie występy u boku takich zespołów jak Cynic, Meshuggah, Testament, Apocalyptica, Dillinger Escape Plan, Anathema, Blindead, Tides from Nebula czy Riverside. O W lipcu tego roku w USA nastąpi premiera utworu „Kana” remix by HRV. Zespół wystąpi też na tegorocznej edycji Brutal Assault w Czechach oraz na prestiżowym festiwalu Progpower w Holandii.

start; 19.00
wstep; 10 pln
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  bulaj_gość

  02.06.2010, 20:15

  proghma-c

  niestety nie bede mogl wpasc 4-tego, ale polecam proghme, kopia dupe na maksa

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.