"Ojczyzna to brzmi dumnie" - koncert w CKiS

Flaga (fot. tcz.pl)

odbyło się
11
11.2010
Czwartek
Tczew - "Ojczyzna to brzmi dumnie" - koncert w CKiS
W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na uroczysty koncert "OJCZYZNA TO BRZMI DUMNIE", który odbędzie się 11 listopada o godz. 17.00 w sali widowiskowej CKiS.

W tym roku będzie to wyjątkowy program słowno - muzyczny oparty na pieśniach i piosenkach, z którymi naród polski szedł ku niepodległości. Część pierwsza koncertu to pieśni, które powstały i były śpiewane przed 1914 rokiem, druga to pieśni wojenne, przede wszystkim legionowe, tworzone w oddziałach Józefa Piłsudskiego. Ostatnia - trzecia część - to pieśni patriotyczne powstałe w różnych okresach historycznych, które nawiązując do tematyki narodowo-wyzwoleńczej cieszą się największym szacunkiem. Program będzie obejmować również komentarz słowny, który wprowadzi słuchacza w nastrój piosenki i przybliży okoliczności jej powstania.

Wstęp wolny
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  11.11.2010, 12:07

  Jacy są wykonawcy ?

  Odpowiedz
  IP: 46.113.xx4.xx0 
 • Patriotyzm (lokalny)_gość

  11.11.2010, 22:24

  My 5. Brygada...

  Koncert był zwieńczeniem tego szczególnego i uroczystego świątecznego dnia. Nie było widać tych wszystkich, którzy rok wcześniej domagali się takiego uświetnienia tego Święta. Z kandydatów do fotela prezydenta obecny był tylko W. Mroczkowski. Podziękowania dla organizatorów, serce rośnie...

  Odpowiedz
  IP: 95.41.xx9.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.