Dzień bez samochodu - auto zostaw w garażu

W sobotę samochód zamień na rower (fot. LOT Kociewie)

odbyło się
19
09.2009
Sobota
Tczew - Dzień bez samochodu - auto zostaw w garażu
Dzień bez samochodu, dniem z rowerem. W sobotę, 19 września, rowerzyści z Tczewa przejadą 10-kilometrową trasę ulicami miasta, by zachęcić tczewian do korzystania z tego zdrowego i ekologicznego środka lokomocji. Happening rowerowy związany jest z "Dniem bez samochodu" i Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu.

Zbiórka chętnych odbędzie się przy ul. Prostej (za dworcem PKP) o godz. 12.00. Zanim rowerzyści wystartują, każdy otrzyma kamizelkę odblaskową - w prezencie od Biura Promocji UM. Do udziału w przejeździe organizatorzy zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Mile widziane będą grupy z tczewskich szkół.

- Trasa przejazdu liczy około 10 km. Rowerzyści przejadą ul. Prostą, ścieżką wzdłuż Kanału Młyńskiego, dalej ul. Łąkową, ul. 1 Maja, ul. Obr. Westerplatte, aż do ul. J. Dąbrowskiego. Stąd ul. Krótką, przez pl. Hallera, ul. Wyszyńskiego, ul. Łazienną, ul. Kościuszki, ul. Ogrodową, placem Piłsudskiego, ul. 30 Stycznia, do Parku Miejskiego, dalej ul. Kołłątaja aż do ul. Nad Wisłą. Trasa kończy się na bulwarze nad Wisłą. Zaplanowano również przejazd przez most - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu.

Nad Wisłą do późnych godzin wieczornych będą trwały zawody Highlander Challenge. Na tczewskim bulwarze pojawią się olimpijczycy Szymon Ziółkowski, Tomasz Majewski i Piotr Małachowski, zmagać się będą siłacze, a całość okraszą występy artystyczne.

REGULAMIN HAPPENINGU ROWEROWEGO

1. Przejazd zgodnie z zasadami ruchu drogowego.
2. Młodzież do 18. roku życia może wziąć udział w przejeździe pod warunkiem posiadania karty rowerowej.
3. Dopuszczalny jest udział osób bez karty rowerowej pod warunkiem uczestnictwa w zorganizowanej grupie pod opieką uprawnionej osoby/osób reprezentujących szkołę lub inną jednostkę opiekuńczo-wychowawczą.
4. Wszyscy uczestnicy muszą poddać się obowiązkowi rejestracji wypełniając stosowny formularz przed startem.
5. Uczestnicy zobowiązani są do przejazdu w dostarczonych przez organizatora kamizelkach odblaskowych koloru żółtego.
6. Na trasie obowiązuje zakaz ścigania się.
7. Żaden z uczestników nie może wyprzedzać pilotów prowadzących kolumnę w pomarańczowych kamizelkach.
8. Kolumnę kończy rowerzysta w pomarańczowej kamizelce.
9. Należy jechać w zwartej kolumnie.
10. Podczas jazdy w kolumnie należy bezwzględnie przestrzegać bezpiecznej odległości między rowerami.
Drukuj
Prześlij dalej