Nad Wisłą spotkają się miłośnicy i miłośniczki psów

Nad Wisłą spotkają się miłośnicy i miłośniczki psów (fot. nadesłane przez organizatora)

odbyło się
20
09.2009
Niedziela
Tczew - Nad Wisłą spotkają się miłośnicy i miłośniczki psów
W niedzielę, 20 września, w godzinach 12.00-17.00 na Bulwarze nad Wisłą odbędzie się I Tczewski Psi Festyn. Impreza skierowana jest do wszystkich właścicieli i sympatyków psów. Na bulwarze zobaczymy m. in. pokazy najszybszego psiego zaprzęgu w Europie oraz popisy psów-ratowników.

Pies od wieków jest przyjacielem człowieka, ale niewiele osób wystarczająco zdaje sobie sprawę, że pies to także wytrwały sportowiec, niezastąpiony asystent chorego, ratownik zaginionych, tropiciel przestępców i zdolny uczeń. I TCZEWSKI PSI FESTYN pokaże różne aspekty psiej natury. Podczas kilku niedzielnych godzin zobaczyć będzie można pokazy najszybszego psiego zaprzęgu w Europie, kierowanego przez Igora Tracza (www.igortracz.blog.pl), podziwiać psy ratownicze PCK, psa służącego w Policji, poznać rzadkie rasy psów sprowadzanych ze Spitsbergenu i Finlandii (www.psiezaprzegi.com) i obserwować je podczas pracy i zabawy.

Behawiorystka Katarzyna Sterne-Nałęcz z Centrum Edukacji Kynologicznej Canac (www.canac.pl) opowie o zachowaniu czworonogów, nauczy dzieci, jak bronić się przed agresywnym psem oraz zademonstruje podstawy szkolenia. Podczas festynu publiczność będzie miała okazję skorzystać z porad weterynaryjnych, których udzielać będą lekarki weterynarii Iwona i Małgorzata Czerwińskie. Osoby poszukujące czworonożnego przyjaciela będą mogły przygarnąć psa ze schroniska w Tczewie lub zaopiekować się porzuconym rottweilerem z Pomorskiej Fundacji Rottka (www.rottka.pl). Właściciele psów zdobędą informację na temat dystrybutorów torebek na psie odchody usytuowanych w Tczewie oraz skorzystają z darmowych porad dotyczących żywienia podopiecznych, których będą udzielać wolontariusze z firmy Husse. Zainteresowani otrzymają próbki najwyższej jakości, zdrowej szwedzkiej karmy (www.husse.pl).

I TCZEWSKI PSI FESTYN to niepowtarzalna możliwość wzięcia udziału w symulowanej akcji poszukiwania zaginionych ludzi przez psy ratownicze, zajrzenia wraz z psem do radiowozu policyjnego oraz nauczenia się, jak odpowiednio dbać o swojego czworonoga. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami np. na najbardziej podobnego pana (panią) i psa.

Organizatorzy imprezy: Husse Polska, Urząd Miejski w Tczewie oraz OTOZ Animals
Drukuj
Prześlij dalej