"Ślady Śladów" - ekspozycja pamięci Józefa Szajny

Teatr Szajny (fot. materiały organizatora)

odbyło się
03
09.2010
Piątek
Tczew - "Ślady Śladów" - ekspozycja pamięci Józefa Szajny
"Fabryka Sztuk" Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie oraz Teatr Rozrywki w Chorzowie i Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego w Katowicach serdecznie zapraszają na wystawę "Ślady Śladów" zorganizowaną w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Zdarzenia im. Józefa Szajny.

Józef Szajna (1922 - 2008) był wybitnym pedagogiem, malarzem, grafikiem, reżyserem i scenografem. W okresie okupacji był więźniem obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Buchenwaldzie, co znacznie wpłynęło na jego twórczość artystyczną. Po wojnie ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych. Od końca lat 60 tworzył widowiska na podstawie własnych scenografii i scenariuszy opartych na swoich przeżyciach. Stworzył artystyczny świat oparty na sennych koszmarach i świadomych przemyśleniach.

Ekspozycja "Ślady Śladów" odwołuje się do spektaklu "Ślady" Szajny, którego prapremiera miała miejsce w 1993 roku. Wernisaż odbędzie się 3 września o godz. 16.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4. Wystawa czynna będzie do 30 września 2010 roku.

ZAPRASZAMY!

Drukuj
Prześlij dalej