Sundance Film Festival / Sundance Shorts 2018 - pokaz filmów krótkometrażowych

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
12
01.2019
Sobota
Tczew - Sundance Film Festival / Sundance Shorts 2018 - pokaz filmów krótkometrażowych
Najlepsze krótkie metraże z kultowego festiwalu po raz pierwszy w Polsce!

12 stycznia 2019 godz. 16.00
Sala widowiskowa CKiS
Wstęp wolnyFestiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. Pokaz Sundance Shorts Film Tour 2018 trwa 91 minut i tworzy go siedem tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu. Pojawią się w nim filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje z całego świata, pokazujące wszystko najlepsze, co oferuje Festiwal: od komedii, na których nie da się nie zaśmiać do pogłębionej refleksji nad światem, w którym żyjemy. Filmy krótkometrażowe - ograniczone jedynie przez ich czas trwania - są przepełnione artystyczną ekspresją sprawiającą, że krótka forma wykracza poza ramy tradycyjnej narracji. Od dokumentu, animacji, przez fabułę do eksperymentu - te filmy są stworzone do podejmowania ryzyka. Festiwal zawsze traktował filmy krótkometrażowe z należytą uwagą i prezentuje zarówno uznane nazwiska, jak i obiecujących debiutantów.
Dzięki kopalni talentów Sundance świat po raz pierwszy dostrzegł postaci takie jak: Damien Chazelle, Wes Anderson, Jill Soloway, Spike Jonze, Paul Thomas Anderson, Dee Rees, Taika Waititi, Jay i Mark Duplass, Todd Haynes, Lynne Ramsay, Andrea Arnold i wielu innych.


Projekcje filmów:

Maude
Stany Zjednoczone, 10 minut.
Scenariusz i reżyseria: Anna Margaret Hollyman.
Teeny myślała, że to tylko kolejna rutynowa praca jako niania - do czasu, kiedy spotkała swoją klientkę. W ciągu dnia Teeny postanawia stać się kobietą, którą zawsze chciała być, choć sama o tym nie wiedziała... dopóki nie zostaje złapana.

Baby Brother
Stany Zjednoczone, 14 minut.
Scenariusz i reżyseria: Kamau Bilal.
Młodszy brat reżysera wraca do mieszkania rodziców.

The Burden
Szwecja, 14 minut.
Scenariusz i reżyseria: Niki Lindroth von Bahr.
Mroczny musical rozgrywający się w przestrzeni handlowo-usługowej, usytuowanej obok autostrady. Zwierzęcy pracownicy komercyjnych obiektów radzą sobie z nudą i egzystencjalnym niepokojem za pomocą radosnych, tanecznych numerów.

Hair Wolf
Stany Zjednoczone., 12 minut.
Scenariusz i reżyseria: Mariama Diallo.
Nagroda Jury: Najlepszy Amerykański film fabularny.
W salonie fryzjerskim na gentryfikującym się Brooklynie pojawia się dziwny stwór: biała kobieta, której zamiarem jest wyssanie życia z kultury lokalnej czarnoskórej społeczności. Okoliczni mieszkańcy starają się jej pozbyć.

JEOM
Stany Zjednoczone, Korea Południowa, 4 minuty.
Scenariusz i reżyseria: Kangmin Kim.
Ojciec i syn mają takie same znamiona na swoich tyłkach. Wierząc, że są one powiązane, syn próbuje zdrapać znamię ojca - za nic nie może się go pozbyć.

Fauve
Stany Zjednoczone., 12 minut.
Scenariusz i reżyseria: Mariama Diallo.
Nagroda Jury dla Filmu Krótkometrażowego.
W kopalni odkrywkowej dwóch chłopców oddaje się pozornie niewinnej grze o władzę, której jedynym obserwatorem jest matka natura..

Matria
Hiszpania, 21 minut. Scenariusz i reżyseria Álvaro Gago.
Główna Nagroda Jury dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego.
W obliczu trudnej codziennej rutyny, Ramona próbuje znaleźć schronienie w relacjach z córką i wnuczką.

Trailer: www.youtube.com/watch?v=SzdyEpX_dVQ

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Fcs_gość

    12.01.2019, 20:08

    Bardzo dobra inicjatywa. Super doświadczenie. Należy jednak zwrócić uwagę na pofałdowany ekran i niedoostrzony obraz co nieco utrudnia odbiór. Potem jednak oko się do niego przyzwyczaiło.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.